Wnętrzarska manifestacja spokoju – witajcie w oliwkowym królestwie | IH - Internity Home

Wnętrzarska manifestacja spokoju – witajcie w oliwkowym królestwie

 

Kolor oliwkowy to dobre wyjście dla wszystkich tych, którym dom kojarzy się nie tylko z czterema ścianami, ale przede wszystkim z bezpiecznym, spokojnym i relaksującym azylem. Dlaczego warto sięgnąć po lekko przybrudzoną, żółtozieloną farbę i z jakimi kolorami zaprezentuje się ona najlepiej? Sprawdźcie, zaglądając do jednej z naszych realizacji!

 Tym razem architekci z firmy IdeabyMag realizowali jeden z projektów na warszawskim Mokotowie, gdzie mieli okazję sprostać wyzwaniu, jakie postawiło im mierzące 63 metry mieszkanie. Projektanci od samego początku założyli, że efektem pracy będzie harmonijne wnętrze. To właśnie dlatego, w trakcie wyboru kolorów ścian nie wahano się, aby zestawić biel z oliwką. Kto zna się na oddziaływaniu kolorów na ludzką psychikę, ten na pewno zrozumie, dlaczego ta barwa króluje przede wszystkim w salonie i przedpokoju.

IdeabyMag
IdeabyMag

Przedpokój to pomieszczenie witające za każdym razem, gdy przekraczamy próg domu. W tej realizacji domowników gościć będzie właśnie oliwkowy odcień, mający za zadanie odprężyć ich już w progu. Aby podkreślić barwę, wykorzystano sztuczny element roślinny, drzwi przypominające drewno, a także płytki podłogowe w odcieniu bieli oraz jasnej i ciemnej zieleni. W tym przypadku uwagę zwracają wzorzyste płytki i ich zielone akcenty.

 

Idąc długim korytarzem, na którego ścianach możemy dostrzec eleganckie elementy sztukaterii, trafiamy do serca domu – salonu – w którym również króluje biel połączona z oliwką. Nie są to jednak jedyne barwy dominujące pomieszczenia, ponieważ wykorzystano tu również brąz. Efekt wizualny przypomina więc styl nowoczesny, łączący ze sobą elegancję i nutę przyrodniczego tchnienia.

Sam salon nie przytłacza dodatkami znajdziemy tu stolik z widokiem na podwórze, kanapę i stolik kawowy oraz telewizor i kolejną ozdobę roślinną. Pomieszczenie jest jednak otwarte na kuchnię, która naturalnie wpisuje się w krajobraz salonu, choć utrzymana jest w duchu dominującej bieli, przełamywanej gdzieniegdzie brązem. Występują tu również elementy złota, będące swoistego rodzaju ,,biżuterią” dla kuchennych mebli. Oba pomieszczenia zaopatrzono również w designerskie lampy, nadające wnętrzu jeszcze więcej oryginalności.

 Niemniej interesująca jest również łazienka. W tym przypadku obserwujemy dominację bieli i brązu, wykorzystanego w postaci łazienkowych szafek lub płytek ściennych. Tak jak i w kuchni, wykorzystano tu złote elementy, aby urozmaicić pomieszczenie i nadać mu eleganckiego wydźwięku. Tym, co może urzec najbardziej, są jednak podświetlane półki i okrągłe lustro, a także lampy, przypominające swoim kształtem księżyce.

 Realizacja – jak z resztą widać na zdjęciach – zawiera elementy sztukaterii w korytarzu i salonie, a także… w sypialni, gdzie króluje biel. Aby jednak nie było zbyt jasno, dodano tutaj także moc jasnych brązów w postaci podłogi i elementów pojemnej szafy połączonej z lustrem, biurkiem wzbogaconym o półki, a także paletę różnych kolorów, tkwiących w dodatkach. Tak jak i w poprzednich pomieszczeniach, tak i w tym projektanci nie zapomnieli o desiginerskich lampach i elementach roślinności.

Dużym plusem na mapie mieszkania są również wielkie okna znajdujące się w salonie. Dzięki swoim rozmiarom wpuszczają do środka mnóstwo światła oraz – przy lepszej pogodzie – promienie słońca, co wspaniale współgra z barwą brązu i oliwki. W upalne dni każdy z nas woli jednak schronić się przed słońcem, dlatego też  salon zaopatrzony został w białe zasłony, stawiające kropkę nad ,,i” w tym pomieszczeniu.

 

IdeabyMag zgrany zespół architektów, który z powodzeniem odmienia wnętrza osób, które nie mają pomysłu na swoje mieszkanie lub pragną odmiany. Uwielbiają swoją pracę, dlatego z pełnym zaangażowaniem pochylają się nad każdym projektem Klientów.

Łącząc widzę z doświadczeniem doradzają, podpowiadają i nieustannie poszukują nowych rozwiązań by zagospodarować powierzoną przestrzeń zgodnie z oczekiwaniami klientów. Starają się, aby projekty nie tylko zachwycały, ale przede wszystkim były dopasowane do stylu życia domowników.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków