Wnętrze inspirowane balijską estetyką | Design: Gosia Kozieł | IH - Internity Home

Wnętrze inspirowane balijską estetyką | Design: Gosia Kozieł

Projekt Oaza Spokoju to wnętrze inspirowane estetyką Bali, położone w malowniczej wsi na Podkarpaciu. Główne założenia projektu obejmowały stworzenie komfortowej i praktycznej przestrzeni, która pozwoli Inwestorom odpocząć od miejskiego zgiełku. Dom, mimo że ma tylko 66 m², został zaprojektowany w taki sposób, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Projekt domu powierzono architektce Małgorzacie Kozieł.

 

Część dzienna

Salon, kuchnia i jadalnia to serce domu, w którym królują naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, oraz ciepłe, stonowane barwy. Duże przeszklenia wprowadzają piękne światło, które przenika przez ażurową ściankę tworząc niepodrabialne cienie na ścianie. W klimat rajskich wakacji wprowadza jeszcze bardziej zastosowane na suficie drewno i zwisające z niego rattanowe lampy. Nie brakuje jednak polskich akcentów: szafka RTV czy grafika na ścianie to dzieła naszych rodaków.

Całość tworzy otwartą przestrzeń dzienną, która daje Inwestorom możliwość przebywania ze sobą nawet, gdy każdy pochłonięty jest innym zadaniem.

Design: Gosia Kozieł
Design: Gosia Kozieł

Łazienka

W łazience kontynuujemy przygodę z naturalnymi materiałami i stonowanymi kolorami. Ciemne drewno, kamienna umywalka sprowadzona z Indonezji czy piękne, rzeźbione drzwi. Każdy element ma tu znaczenie.

Pod prysznicem nie znajdziemy klasycznej szklanej ścianki, ale klasyczną ścianę wprowadzając Inwestora do groty samotności, gdzie może pobyć ze sobą.

Design: Gosia Kozieł
Design: Gosia Kozieł

Sypialnie

Sypialnie to miejsce wyciszenia, uspokojenia. Pojawia się bambus na suficie, makrama robiona na zamówienie, czy grafika Litewskiej artystki. Drzwi szafy wykończone są piękną tkaniną. Wszystko by stworzyć oazę spokoju i pozwolić zmysłom płynąć… zmysłom i snom

Design: Gosia Kozieł
Design: Gosia Kozieł

 

Design: Gosia Kozieł
Design: Gosia Kozieł

 

Pracownia Gosi Kozieł – jak sama o sobie mówi jest funkcjonalną estetką. Z architekturą oraz projektowaniem wnętrz złączyła się przed 2019 rokiem. W jej odczuciu projektowanie wnętrz to bardzo wielowymiarowy zawód. Potrzeba łączenia zagadnień technicznych z kreatywnością, formalnościami, zarządzaniem czasem, kontaktami międzyludzkimi. Tutaj nie da się powiedzieć “teraz wiem już wszystko”. Towarzyszenie ludziom podczas ich podróży do tego wyczekiwanego, wymarzonego domu czy mieszkania jest dla niej ogromną radością. Jest wdzięczna każdego dnia za tę możliwość!

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków