Wnętrze, które uwodzi harmonią w duchu Japandi | Proj.: P2 Pikiel & Piltz

Wnętrze, które uwodzi harmonią w duchu Japandi | Proj.: P2 Pikiel & Piltz

Styl japandi łączący w sobie pierwiastki skandynawskie i japońskie, został wyjątkowo entuzjastycznie przyjęty w naszym kraju. Pobił serca architektów wnętrz, a co ważniejsze inwestorów, którzy coraz chętniej widzą tę ciepłą odsłonę minimalizmu w swoich domach. Kolejny świetny przykład projektu zainspirowanego estetyką Japandi, pochodzi od gdańskiej pracowni P2. Agata Piltz i Zuza Pikiel zaprezentowały koncepcję domu, uwodzącego harmonią, perfekcyjnym doborem materiałów oraz surową selekcją wyposażenia. Znakomicie zaaranżowana przestrzeń, wykorzystuje wszystkie najistotniejsze założenia stylu Japandi: naturalność, różnorodność tekstur i neutralną kolorystykę. Jest to kolejny projekt wykonywany przez biuro P2 dla tych samych inwestorów. Praca nad wcześniejszymi realizacjami spowodowała, że projektantki doskonale wiedziały jakie są wymagania i upodobania właścicieli, którzy po raz kolejny obdarzyli je absolutnym zaufaniem. 

Wnętrze w duchu japandi. | Projekt: P2 Pikiel & Piltz; Wizualizacje: La.vizual Angelika Leś

Przywitaj się z Japandi – Jakie meble wybrać | Zamów aranżację!

Wszystko na swoim miejscu

Budynek jednorodzinny zlokalizowany w miejscowości Koleczkowo niedaleko Gdyni, posiada 280m2 powierzchni. Sercem domu jest część dzienna znajdująca się na parterze. Jej otwarta przestrzeń i płynnie przenikające się strefy funkcjonalne są typowe dla wnętrz w stylu japandi. Kuchnię z dużą wyspą przystosowano do wspólnego, rodzinnego gotowania. Króluje tutaj biel oraz tekstury kamienia i lastryko. Wysoką zabudowę spiżarki wizualnie zamknięto w monolityczną drewnianą bryłę, dzięki zastosowaniu lameli na suficie. Przestrzeń jadali wyposażona jest w drewniany stół o bardzo prostej bryle i ciesielskich łączeniach, do którego zostały dobrane czarne krzesła oraz lampy wiszące nawiązujące do japońskiego designu. Natomiast w salonie zadbano o dużo miejsca do wypoczywania z widokiem na zieleń ogrodu. Na tle betonowej ściany znalazł się narożnik w pięknym odcieniu karmelu. Bardzo ciekawym detalem w aranżacji są minimalistyczne lampy OK marki Flos. 

wnętrze w duchu japandi
Projekt: P2 Pikiel & Piltz; Wizualizacje: La.vizual Angelika Leś

Wnętrze w duchu japandi – piękno niedoskonałości

Stefa prywatna ulokowana jest na piętrze domu. Mieści się tutaj główna sypialnia, utrzymana w odcieniach ciepłej szarości, beżu oraz z dużą ilością drewna nadającego przytulność. Główną rolę gra tutaj duże tapicerowane łóżko od polskiej marki Nobonobo. Ściana za nim została pokryta lamelami, których wertykalny kierunek przełamuje tapeta o organicznych wzorach, umieszczona na przeciwległej ścianie. W roli lampek nocnych projektantki zaproponowały czarne kinkiety, dzięki którym więcej miejsca pozostaje na szafkach nocnych. Przez ukryte drzwi przenosimy się do łazienki, gdzie również królują naturalne materiały, a elegancja połączona jest ze stylem SPA. Prysznic w czarnej wnęce wykończonej łupkiem ma przywodzić na myśl egzotyczną kąpiel pod wodospadem. Natomiast armatura, oświetlenia i akcesoria w czarnym wykończeniu, dodają charakteru aranżacji. 

Łazienka w stylu japandi | Zamów aranżację!

wnętrze w duchu japandi
Projekt: P2 Pikiel & Piltz; Wizualizacje: La.vizual Angelika Leś
Projekt:  P2 Pikiel & Piltz
Zespół projektowy: Zuzanna Pikiel, Agata Piltz, Marta Jemioł
WWW: p2design.pl
Wizualizacje: La.vizual Angelika Leś 
WWW: la-vizual.com

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków