Współczesne, niezwykle eleganckie i luksusowe wnętrze | Proj: Ivan Leskov | IH - Internity Home

Współczesne, niezwykle eleganckie i luksusowe wnętrze | Proj: Ivan Leskov

Elegancja i luksus

Współczesne, niezwykle eleganckie i luksusowe wnętrze zaprojektowane przez architekta Ivana Leskova. Wnętrze zostało stworzone przy współpracy z Katarzyną Napiórkowską, która jest właścicielką warszawskiej galerii sztuki i wybrała do tego wnętrza obrazy, ozdabiające ściany w bardzo reprezentacyjnym holu. 

Opera projekt wnętrza Ivan Leskov

Modernistyczny klimat – praktyczny modernizm

Styl modernistyczny we wnętrzach i w architekturze zrodził się w początkach XX wieku, około roku 1918 i trwał aż do lat 70-tych. Zakładał on całkowite odcięcie się od historycznych stylów. Modernizm od początku stawiał funkcjonalność na pierwszym miejscu. Z tym nurtem w architekturze i sztuce wiązało się wiele rewolucyjnych idei, które zmieniły świat i wpłynęły na nasze dzisiejsze życie nie tylko w sferze wystroju wnętrz.

Styl tego wnętrza tworzą przede wszystkim masywne stoły i tapicerowane krzesła. Jadalnia połączona z kuchnią utrzymana w eleganckim stylu. Pewnie zastanawiacie się gdzie jest okap? Otóż został on ukryty w marmurowym blacie wyspy. 

Opera projekt wnętrza Ivan Leskov
Opera projekt wnętrza Ivan Leskov

By zaprosić styl modernistyczny do własnego domu powinniśmy pamiętać by trzymać się prostych form i stawiać na przestrzeń. Baza wnętrza powinna opierać się na neutralnych kolorach i materiałach takich jak drewno, stal oraz szkło. 

Opera projekt wnętrza Ivan Leskov

Ogromne wrażenie robi biało-czarny parkiet, który został wykonany na zamówienie, a inspiracją była posadzka w łotewskim pałacu. 

 Ściany sypialni pokrywa ręcznie robiona wykładzina ścienna, która ociepla wnętrze, a jednocześnie je wycisza, tworząc idealny klimat do wypoczynku.  Na stoliku nocnym ikona designu lampa Flos. 

 

Opera projekt wnętrza Ivan Leskov

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×