Wszystkie pasje zamknięte w 72 metrowym mieszkaniu | Proj: Szelągowska Studio | IH - Internity Home

Wszystkie pasje zamknięte w 72 metrowym mieszkaniu | Proj: Szelągowska Studio

Mieszkanie 72 metrowe, które dziś chcę Wam zaprezentować to kwintesencja przytulności i dobrego stylu. Projektantka wnętrz Dorota Szelągowska wraz z zespołem swojego studia projektowego, znakomicie połączyli pasję Inwestorki do podróżowania, stylu boho oraz kolorów natury, aby stworzyć piękne mieszkanie w 100% spełniające marzenia o cudownym i funkcjonalnym wnętrzu. Właścicielka mieszkania jest miłośniczką natury, gotowania i jogi. Dlatego przewodnie barwy wnętrza to naturalne drewno, beże, delikatne biele oraz wyróżniająca się ciemna zieleń w kuchni oraz w łazience.

Kuchnia w kształcie litery U

Taki sposób zabudowy jest uniwersalny, wygodny i dobrze wykorzystuje dostępną przestrzeń. Kuchnia w literę U jest przede wszystkim bardzo funkcjonalna i ergonomiczna. Jej zabudowa to równoległe rzędy szafek, które łączą się prostopadle z rzędem środkowych, a jej charakterystyczny układ w kształcie litery U w pełni wykorzystuje każdą możliwą do zagospodarowania przestrzeń pomieszczenia. Taka kuchnia zapewnia nie tylko dużą ilości potrzebnych szafek, ale też dwóch funkcjonalnych narożników. Taki rodzaj kuchni zapewnia nam swobodną komunikację z jednocześnie łatwą dostępnością wszystkich stref w kuchni.

Założeniem projektowym było, aby przede wszystkim kuchnia w kolorze zielonym miała dużo szafek do przechowywania oraz zachowany ciąg blatów roboczych. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym są białe szafki wiszące, które na tle zielonych są prawie niewidoczne. Dodają lekkości wnętrzu. Cudownie komponują się tu nieregularne, błyszczące płytki cegiełki w różnych odcieniach bieli ułożone pionowo.

Kuchnia

W salonie, który miał być integralną częścią roślinnego tarasu, gdyż właścicielka mieszkania jest miłośniczką kwiatów, użyto naturalnych materiałów, takich jak drewno, rattan, len. Otwarta, jasna i bardzo przytulna przestrzeń sprzyja miłym chwilom, jak również relaksowi. Styl boho zachwyca przytulnym charakterem, lekkością i jasnością. Pozwala na dużą dowolność, choć oczywiście trzeba trzymać się pewnych zasad. 

Salon z kuchnią
Salon

Sypialnia to  prawdziwa oaza relaksu, przyjemne neutralne kolory, komfortowe łóżko pozwalają wyciszyć się po całym pracowitym dniu. W pomieszczeniu tym, projektantce udało się wydzielić oddzielną garderobę, która była marzeniem inwestorki. Tkaniny stanowią dopełnienie wnętrza w stylu boho. 

Sypialnia

Natomiast pokój gościnny jest jednocześnie miejscem do pracy oraz do ćwiczeń jogi. Tu również otacza nas zieleń w postaci lamperii, drewno i naturalne tkaniny.

Gabinet

W łazience również króluje przyjemna zieleń podkreślająca wyraźnie strefę prysznicową. Pomieszczenie zostało niezwykle funkcjonalnie rozplanowane, gdyż udało się również ustawić wannę oraz strefę umywalkową. 

Łazienka
Łazienka

 

 

Szelągowska Studio Projektowe stawia na właściwe zrozumienie oczekiwań Inwestorów. To kluczowy  element  w procesie skutecznej realizacji projektu. Efekt, do jakiego dążą, nie jest ograniczony jedynie do stworzenia koncepcji wyjątkowych wnętrz, ale także do stworzenia całego zbioru szczegółowych planów oraz logistycznych powiązań, składających się na satysfakcjonujący efekt dla każdej ze stron. 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków