Wygodny apartament dla rodziny 2+2 | Design: kaim.work | IH - Internity Home

Wygodny apartament dla rodziny 2+2 | Design: kaim.work

92 metrowe mieszkanie 

Duże wnętrze to ciężki orzech do zgryzienia, jeśli o spójność aranżacyjną chodzi. Jednak w przypadku tego apartamentu o powierzchni 92m2, sprawa okazała się bardzo prosta. Za projektem stoi krakowskie studio Kaim.work, które znane jest z nowoczesnego i bardzo funkcjonalnego stylu. Architektom udało się stworzyć wyjątkowe wnętrze, z przestrzeniami urządzonymi na potrzeby czteroosobowej rodziny – małżeństwa z dwojgiem dzieci. Wnętrze urządzone zostało z uwzględnieniem potrzeb młodych małżonków aktywnych zawodowo oraz ich dwóch małych córeczek. Dzięki temu powstał modnie urządzony apartament o niebanalnych rozwiązaniach aranżacyjnych, który  prezentuje się stylowo, modnie i ponadczasowo. A co najważniejsze idealnie sprawdza się do rodzinnego stylu życia!

Spójność we wnętrzach

Wszystkie wnętrza, jakie powstały w tym przestronnym apartamencie są bardzo spójne i jednolite stylistycznie. Można poczuć się w nich niezwykle komfortowo od razu po wejściu do domu. Jasne barwy, spiek kwarcowy, czy lamele to elementy, które powtarzają się praktycznie w każdym wnętrzu apartamentu. Dodatkowym atutem są z pewnością otwarte przestrzenie wspólne, a także komfortowe sypialnie przeznaczone tylko dla rodziny. W ten sposób powstał apartament, który jest wygodny oraz prezentuje się niebanalnie. Ów niebanalny wygląd można zauważyć tuż po przekroczeniu progu. Znajduje się tu modnie i funkcjonalnie urządzony przedpokój z dużą szafą oraz wielkim lustrem. Urządzono go w beżowej kolorystyce, co wprowadza natychmiast przytulny charakter apartamentowi. Obok szafy i luster znalazło się tu modne siedzisko oraz oryginalna  grafika na ścianie, która dodaje ekskluzywnego i niebanalnego wyglądu przedpokojowi. Wchodząc tu od razu wiadomo, że trafiliśmy w miejsce urządzone w sposób niebanalny i bardzo stylowy.

Przedpokój w beżach i szarościach | kaim.work
Duże lustro w przedpokoju | kaim.work

 

Salon z otwartą kuchnią

Po przejściu przedpokoju znajdziemy się w przestronnym i otwartym na kuchnię salonie. Jest to wnętrze nie tylko duże, ale i bardzo oryginalnie urządzone. Architekci zaaranżowali je tak, by było ono przyjemne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jest to przestrzeń wspólna, z której korzystać będą zarówno dorośli, dzieci, jak i odwiedzający rodzinę goście. Z tego też powodu musiało ono prezentować się bardzo efektownie. Jak zostało urządzone? Architekci pomyśleli o tym, by znalazł się tu kącik wypoczynkowy oraz część jadalna. Część wypoczynkową tworzą wygodna kanapa rogowa w beżowym kolorze oraz tapicerowany fotel w pięknym, granatowym kolorze. Meble te dopełnia czarny, okrągły stolik kawowy. Znalazły się one na tle ciemnej ściany obłożonej spiekiem kwarcowym oraz ciemnymi lamelami. Ten element jest z resztą bardzo typowym detalem, który często wykorzystywany jest przez studio projektowe Kaim.work. Komfortowy wygląd zapewniają dodatkowo rośliny doniczkowe, które stanowią równocześnie modny dodatek w salonie.

Salon tworzy całość wraz z otwartą kuchnią. W przeciwieństwie jednak od salonu, kuchnia urządzona jest w nieco innej kolorystyce, choć z utrzymaniem podobnego do salonu stylu. Wykorzystano tu przede wszystkim jasne kolory mebli oraz jasne ściany z drewnianymi okładzinami, czy jasnym spiekiem kwarcowym. Jednak efektu nadaje jasny blat kuchenny, w piękny wzór. W kuchni nie mogło zabraknąć wygodnych krzeseł, które zostały rozmieszczone wzdłuż drewnianego blatu zamocowanego na kwarcowej wyspie kuchennej.

Jasna kuchnia | kaim.work
Wyspo-stół | kaim work

Łazienka w ciepłych barwach

Łazienka w tym apartamencie stanowi nieco odrębny byt. Ma ona oryginalny charakter, wyróżniając się na tle pozostałych pomieszczeń. Nie jest ona jednak niespójna z resztą apartamentu. Nawiązuje ona do pozostałych wnętrz za sprawą jasnej kolorystyki oraz lameli, które zobaczyć można na szafce pod umywalką. Niemniej jednak efekt robią tu ściany wykończone przy pomocy płytek o delikatnym, kamyczkowym wzorze. W efekcie wnętrze prezentuje się komfortowo oraz bardzo pięknie.

Elegancka łazienka | kaim.work
kaim.work

Sypialnie dziewczynek i rodziców

Pokoje stworzone dla dziewczynek nawiązują bardzo wyraźnie do stylu boho. Dzięki niebanalnym rozwiązaniom sypialnia dziewczynek oraz pokój zabaw prezentują się stylowo oraz zapewniają maksimum komfortu. Uwagę z pewnością przykuwają kwiecista tapeta w sypialni dzieci, czy jasna nakrapiana tapeta w pokoju zabaw. To jednak nie jedyne elementy boho. Znaleźć można tu mnóstwo koszyków wiklinowych, czy piękne łóżka, które dodają wnętrzu uroku oraz zapewniają bardzo praktyczny akcent. Tak urządzona sypialnia to gwarancja, że będzie ona modna nie tylko w jednym sezonie, ale przez co najmniej kilka lat i nie znudzi się ona dzieciom.

 

Obok oryginalnych akcentów architekci postawili na praktyczne i popularne rozwiązania chociażby w postaci mebli. Takie rozwiązania dostępne są zarówno w sypialniach dziecięcych, jak i w sypialni dorosłych. Wnętrze urządzone zostało z nastawieniem na spełnienie potrzeb rodziców. Jest dzięki temu funkcjonalne i estetyczne. Świetnie koresponduje też z resztą wnętrz apartamentu. Centralne miejsce zajęło tu łóżko małżeńskie. Jest ono jasne, lecz nie pozbawione ciemnych akcentów w postaci narzuty, czy poszewek na poduszkach. Oprócz tych elementów, nastrój wnętrza budują i inne dodatki, takie jak chociażby grube zasłony, czy modny dywan. Piękny i niepowtarzalny efekt udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu tapety imitującej spiek kwarcowy oraz białych lameli. Równocześnie te elementy idealnie nawiązują do stylu w jakim urządzono pozostałe wnętrza apartamentu.

 

 

Autorzy: kaim.work
Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska
Powierzchnia: 92 m2
Lokalizacja: Szczecin
Projekt: 2021 / Realizacja: 2022
Tekst: Edyta Staniec

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków