Wyjątkowa przestrzeń do pracy i odpoczynku na Pradze | Proj: Karolina Rafalo | IH - Internity Home

Wyjątkowa przestrzeń do pracy i odpoczynku na Pradze | Proj: Karolina Rafalo

 

Od kilku lat Praga Północ zyskuje na popularności, zrzuca wizerunek porzuconej, prawobrzeżnej prowincji włączając się w tętniące życiem centrum Warszawy. Port Praski budowany na dawnych nieużytkach przy moście świętokrzyskim przyciąga rzeszę inwestorów szukających spójnej architektury w tej coraz modniejszej części Warszawy. To właśnie tutaj znajduje się 62 metrowe mieszkanie stworzone z myślą o pracującej parze, która ceni sobie wygodę życia. Wnętrza zaprojektowała Karolina Rafalo, zdjęcia wykonał Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste. 

Naturalne kolory z akcentami czerni

Ideą było stworzenie mieszkania na wynajem, gdzie wnętrze jest swojego rodzaju ramą dopasowującą się do stylu życia jej mieszkańców. Neutralne kolory i powracający akcent czerni idealnie współgrają ze stylistyką budynku i okolic, przenikając z zewnątrz do wnętrza mieszkania. Zmieniony został układ funkcjonalny tak, aby stworzyć dedykowaną przestrzeń biurową łączącą funkcje pokoju rozrywkowego i gościnnego. Aby powiększyć wizualnie przestrzeń, między salonem a pokojem biurowym stworzona została lekka zabudowa z ryflowanego szkła, które pojawia się jako dominujący akcent również w łazience.

Smart przestrzeń do pracy i odpoczynku
Smart przestrzeń do pracy i odpoczynku

Kluczowe było zastosowanie smart rozwiązań, pozwalających na sterowanie światłem czy sprzętami AGD z poziomu smartfonu – dzięki temu, oświetlenie, zmieniając barwę i natężenie w zależności od pory dnia, nadaje rytmu dnia idealnie wpisanego w rutynę lokatorów.

Smart przestrzeń do pracy i odpoczynku

Dwudrzwiowe, szklane drzwi zapewniają wystarczającą prywatność dla funkcji biurowej czy gościnnej, a przy pełnym rozwarciu otwierają przestrzeń wystarczająco, aby stworzyć z salonem duży, łączony pokój dzienny.

Podział na strefy

Mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy – część prywatną z sypialnią i garderobą od strony cichego patio, oraz część dzienną z salonem, kuchnią i przestrzenią do pracy. W całym mieszkaniu pojawiają się zabudowy w dwóch odcieniach beżu, które mają pomieścić rzeczy lokatorów, ukryć wszystkie sprzęty i rzeczy codziennego użytku.

Smart przestrzeń do pracy i odpoczynku
Smart przestrzeń do pracy i odpoczynku
Smart przestrzeń do pracy i odpoczynku

projekt: Karolina Rafalo / https://www.instagram.com/poradnia_projektowa/

zdjęcia: Kąty Proste / Paweł Biedrzycki  / www.katyproste.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków