Wymarzone wnętrze wszystkich domowników, w tym czworonożnych

Wymarzone wnętrze wszystkich domowników, w tym czworonożnych

Wyprowadzka dorosłych dzieci z rodzinnego domu z pewnością jest wielkim przeżyciem dla każdego rodzica, ale jednocześnie dobrym pretekstem do metamorfozy wnętrz. Inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni Morelewska.com, pragnęli przystosować mieszkanie do mniejszej ilości domowników. Zdecydowano się na zmianę układu funkcjonalnego mieszkania, co zaowocowało nową przestrzenią, której sercem jest przytulna strefa dzienna. Jednocześnie zadbano, by i czworonożni mieszkańcy czuli się wyjątkowo w odnowionym wnętrzu. Zatem poza udogodnieniami dla właścicieli, znalazło się tutaj miejsce dla kotów, dzięki któremu zawsze mogą być w centrum wydarzeń. 

Morelewska.com
Ścianka dla kotów, która idealnie koresponduje ze stylem wnętrza. | Proj.: Morelewska.com; Fot.: fot.: Yassen Hristov

Strefa dzienna – jak ją urządzić | Najciekawsze projekty architektów

Serce domu

Mieszkanie o powierzchni 110m2, zlokalizowane na warszawskich Kabatach, dzięki zmianom układu zyskało na funkcjonalności. Zespołowi pracowni Morelewska.com udało się powiększyć łazienkę, wygospodarować dodatkowy pokój oraz garderobę, a przede wszystkim przestronną strefę dzienną, na której zależało właścicielom. Właśnie salon otwarty na kuchnię stał się sercem domu. Kolorystyka aranżacji utrzymana jest w odcieniach szarości od jasnej po antracytową, którym towarzyszy biel oraz czarne detale. Dość monochromatyczną paletę ociepla drewno oraz barwne akcenty w postaci dodatków. Strefę salonu wyposażono w wygodny narożnik oraz fotel, na przeciwko których znalazła się ściana telewizyjna. Właśnie na niej postanowiono zorganizować królestwo kotów, które jednocześnie idealnie wtapia się w aranżację, tworząc bardzo dekoracyjny efekt. Pomiędzy salonem i kuchnią stanął stół jadalniany, zaakcentowany przez dekoracyjne lampy wiszące Multi marki Gubi. Natomiast w aneksie kuchennym postawiono na liczne miejsca do przechowywania, dużo przestrzeni roboczej do przygotowywania i wydawania posiłków oraz wyspę kuchenną. Tutaj ze względów praktycznych, architekci zaproponowali płytki imitujące beton, które jednocześnie optycznie oddzielają aneks od salonu.

Morelewska.com
Monochromatyczną paletę uzupełniają barwne detale, a drewno wprowadza przytulność. | Proj.: Morelewska.com; Fot.: fot.: Yassen Hristov

Domowa strefa SPA

Podczas metamorfozy mieszkania udało się spełnić jeszcze jedno wielkie marzenie właścicieli. Powiększono łazienkę i stworzono w niej prawdziwą strefę SPA. Wnętrze pokrywają płytki o teksturze kamienia, które nadają elegancji, a za sprawą ich ciepłego ocienia wprowadzają przytulną i relaksującą atmosferę. Poza wygodną wanną, sprzyjającą długim kąpielom, znalazło się tu miejsce na saunę. Płaska tafla lustra optycznie poszerza pomieszczenie i pięknie odbija dekoracyjne lampy wiszące, zamontowane nad strefą umywalki. Całość aranżacji uzupełnia biała ceramika oraz chromowana armatura.

Proj.: Morelewska.com; Fot.: fot.: Yassen Hristov
Projekt:   Morelewska.com
Zdjęcia:  Yassen Hristov

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków