Wytworny styl kamienicy w nowoczesnym wydaniu | Design: Jasicka & Śnieżek | IH - Internity Home

Wytworny styl kamienicy w nowoczesnym wydaniu | Design: Jasicka & Śnieżek

Subtelne sztukaterie, dębowa podłoga chevron oraz ułożone w karo fazowane lustra z jednej strony. Z drugiej – nowoczesne zabudowy meblowe, fornir i kamień oraz detal w kolorze czerni i mosiądzu. Zaprojektowane przez pracownię Jasicka & Śnieżek Interior Design stumetrowe wnętrze na warszawskim Mokotowie to najlepszy przykład na to, jak połączyć klasykę znaną z aranżacji paryskich kamieniec z minimalistycznym stylem nowoczesnym.

Na warszawskim Mokotowie, wśród starannie odrestaurowanych kamienic, w tzw. plombie architektonicznej, swoje wymarzone M odnalazła właścicielka tego apartamentu. Stumetrową przestrzeń do życia chciała urządzić nowocześnie, podkreślając przy tym charakter lokalizacji. Do współpracy przy projekcie wnętrz zaprosiła architektów z biura projektowego Jasicka & Śnieżek, których zadaniem, było połączenie uroku starych kamienic z nowoczesnym minimalizmem. Stąd wnętrze łączy rozwiązania klasyczne typowe dla stylu paryskiego z elementami współczesności.

 

Klasyka w parze z nowoczesnością

Zdobiące ściany subtelne sztukaterie, dębowa podłoga typu chevron – ułożona we francuską jodełkę, frazowe tafle luster w karo, czy eleganckie tkaniny przysłaniające duże okna. To elementy zaczerpnięte z klasycznych wnętrz inspirowanych wystrojem paryskich kamienic. W połączeniu z nowoczesnymi zabudowami meblowymi o delikatnym w dotyku wykończeniu soft touch i szczotkowanym fornirze oraz lekkimi bryłami mebli tworzą one zupełnie nową jakość aranżacyjną. Stylowe elementy wystroju budują poczucie ponadczasowej elegancji i szyku, zaś nowoczesne wprowadzają współczesny minimalizm. Ciepła i przytulności dodają naturalne materiały (drewno i kamień) oraz tkaniny. Całość ubrana została w uniwersalne kolory – szarości, beże i brązy. Nie brak tu jednak i mocniejszych akcentów w postaci czerni, grafitu i mosiądzu. Choć nie są „krzykliwe”, to efektownie wyróżniają się na stonowanym tle.

 

Design: Jasicka & Śnieżek | Kuchnia
Design: Jasicka & Śnieżek | Przestronny salon

Komfort i wygoda na co dzień

Aby jednak wnętrza nabrały pożądanego charakteru, wymagały reorganizacji całego układu funkcjonalnego. Na życzenie inwestorki zrezygnowano tu z jednego pokoju na rzecz dużej, otwartej przestrzeni dziennej z przestronną częścią wypoczynkową, elegancką jadalnią i funkcjonalną kuchnią. Strefę tę wizualnie domyka zabudowa meblowa z biokominkiem oraz telewizorem, oddzielając tym samym tę część apartamentu od ciągu komunikacyjnego.

Design: Jasicka & Śnieżek, | Biokominek

Na nowo zaprojektowany układ ścian pozwolił także ergonomicznie urządzić łazienkę, toaletę i pralnie. Podobnie jak przebudowa przestrzeni pomiędzy sypialnią a gabinetem, dzięki której udało się stworzyć dodatkową, pojemną garderobę. Nowy rozkład pomieszczeń, ubrany w stylową szatę z nowoczesnym pazurem, nie tylko spełnił wszystkie oczekiwania inwestorki, ale też stał się wzorcowym przykładem na to, że aranżując wnętrza ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Design: Jasicka & Śnieżek, | Sypialnia w ciepłych brązach

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków