Wyzwanie: własne mieszkanie czyli stylowy dom projektantki wnętrz | POLISZDESIGN BY KATE&CO. | IH - Internity Home

Wyzwanie: własne mieszkanie czyli stylowy dom projektantki wnętrz | POLISZDESIGN BY KATE&CO.

 

Katarzyna Szostakowska na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz domów, mieszkań i inwestycji komercyjnych. Ostatni projekt okazał się być dla niej jednym z większych wyzwań, ponieważ tym razem chodziło o własne „cztery kąty”. Dopasowana do potrzeb rodziny przestrzeń miała być spełnieniem marzeń o domu idealnym. Prezentowane wnętrza zachwycają komfortem, szlachetnością detali i wyposażenia, wpisując się w otaczający krajobraz i płynnie komunikując się z naturą za oknami. Zobaczcie, jak mieszka założycielka studia projektowego Kate&Co i projektantka znana z bloga PoliszDesign by Kate&Co.

Od samego wejścia

Miejsce, w którym fantastyczny polski design połączono z wysmakowanymi elementami wystroju z Włoch i Hiszpanii, zachwyca od pierwszego wejrzenia. Każdy detal kreśli tu swoją historię, tworząc opowieść o domu przynoszącym ukojenie dla zmysłów, zachowując przy tym balans pomiędzy stylem, funkcjonalnością i jakością wyposażenia, przy wyborze którego Katarzyna nie chciała iść na żadne kompromisy. Już od progu wita nas widok salonu i kuchni, a sam przedpokój stanowi namiastkę reprezentacyjnego stylu, jaki dominuje w reszcie pomieszczeń. Mozaikowy „dywan” z gresu, delikatne frezowanie skrzydeł drzwi wewnętrznych  z panelami do samego sufitu czy przeszklone drzwi z białymi szprosami autorstwa projektantki, zapowiadają klimat goszczącej tu subtelnej elegancji.

Oaza spokoju w trzech częściach strefy dziennej

Kuchnia jest zdecydowanie sercem tego domu. Pokaźnych rozmiarów wyspa kuchenna z blatem ze spieku zaprasza gości do zajęcia miejsc. Długi ciąg szafek kuchennych pod ścianą oraz obszerna strefa przechowywania pod wyspą wykluczyły potrzebę montowania szafek górnych. Tym samym ścianę nad blatem zdobi jedynie ten sam spiek, który został użyty na blatach, okap oraz dwa delikatne kinkiety oświetlające blat roboczy. Strefa zmywania z profesjonalną baterią i stalowym zlewem Grohe jest nie tylko praktyczna, ale również niezwykle elegancka.

Relaksujący salon dla całej rodziny

Zarówno w salonie, jak i jadalni królują jasne beże, biel i brązy. Te delikatne kolory podkreślają faktury materiałów i subtelne wzory. Bazą całego domu jest naturalna drewniana podłoga, ułożona w modny wzór jodły  klasycznej. Popielaty odcień drewnianych desek świetnie koresponduje z kontrastowymi czarnymi dodatkami i jasnymi obiciami salonowych mebli. W strefie relaksu zagościł nowoczesny komplet wypoczynkowy. 

W rogu salonu skrywa się ściana z biokominkiem. Katarzyna zastosowała na niej lekkie i łatwe w instalacji wielkoformatowe płyty. Ich wzór, niczym chmury na niebie, dodaje wnętrzu lekkości i wyrafinowania. Sam materiał jest bardzo wszechstronny – można go stosować zarówno we wnętrzu (jako blat, podłogę, okładzinę ścian, drzwi i mebli), jak i na tarasie czy fasadzie. Wyróżnia się trwałością, odpornością na zmiany temperatur, plamy i zarysowania.

Eleganckie łazienki

Łazienki są dwie. Kosztem pomniejszenia pomieszczenia gospodarczego udało się zaprojektować małą wnękę prysznicową pod schodami, z charakterystycznym łukowym sufitem w łazience gościnnej. Łazienka master natomiast pomieściła nie tylko obszerny prysznic, lecz także wolnostojącą wannę oraz praktyczną szafkę z dwiema umywalkami.

Sypialnia

W sypialni również widać stylową bezkompromisowość. Ma ona spełniać wiele funkcji: domowej siłowni, pokoju kąpielowego, garderoby no i oczywiście wygodnego miejsca do snu. Po zaprojektowaniu wielu domowych siłowni dla swoich klientów projektantka nabrała pewności, że sama skorzysta z tego rozwiązania. Przy wolnostojącej wannie  projektantka użyła baterii Atrio marki Grohe. Świetnie koresponduje z innymi modelami baterii tej marki użytymi w pozostałych łazienkach. Klimat wnętrza dopełnia lampa Milford marki Nordlux. 

Bogate doświadczenie projektantki było z pewnością fundamentem tego zachwycającego przedsięwzięcia, jednak to niebanalne pomysły sprawiły, że przestrzeń zasługuje na miano wyjątkowej. Żaden styl wnętrzarski nie dyktował tu gotowych rozwiązań, bo właścicielka pracowni Kate&Co jak nikt inny potrafi sprawnie połączyć i wydobyć z aranżacji wnętrz to, co najcenniejsze.

Zdjęcia: Yassen Hristov

Stylizacja: Anna Salak

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków