Yin i yang w mieszkaniu dla pasjonata sportu i podróży | Proj.:em2

Yin i yang w mieszkaniu dla pasjonata sportu i podróży | Proj.:em2

Obecne trendy w projektowaniu czerpią z różnych stylów, tendencji i kierunków. Współczesne wnętrza trudno określić jednym mianem, tak jak jeszcze było to parę lat temu, kiedy dominowała stylistyka skandynawska, a następnie minimalistyczna. Chcemy, by mieszkanie odzwierciedlało to kim jesteśmy i co lubimy, więc kreując przestrzeń do życia, najczęściej wybieramy… indywidualizm. Tendencje te świetnie ilustruje realizacja pracowni em2, która stworzyła aranżację skrojoną na miarę młodego gdańszczanina, będącego pasjonatem sportu i podróży. Wnętrze jego nowego mieszkania miało sprzyjać odpoczynkowi po wszystkich aktywnościach, a jednocześnie być urządzone zgodnie z jego poczuciem estetyki. Architekci idealnie zrównoważyli tutaj elementy charakterystyczne dla męskiej garsoniery z dodatkami wprowadzającymi przytulność i spokój. 

Jaki styl będzie najpopularniejszy we wnętrzach w 2021 roku?

Yin i yang w mieszkaniu
Równowaga pomiędzy akcentami industrialnymi, a tymi wprowadzającymi przytulność i spokój. | Proj.: em2 pracownia; fot.: kroniki studio

Yin i yang w mieszkaniu z zielonym kubikiem

Mieszkanie inwestora zlokalizowane jest na osiedlu Garnizon gdańskiego Wrzeszcza. Lokal o powierzchni 40m2, usytułowany na parterze, składa się z holu, części dziennej, z której można wyjść do ogrodu, łazienki oraz sypialni. Inwestorowi zależało na stworzeniu otwartej i uniwersalnej przestrzeni, sprzyjającej odpoczynkowi po wszystkich jego aktywnościach. Architekci zaczęli prace nad wnętrzem już na etapie deweloperskim. Wprowadzili wiele zmian budowlanych i instalacyjnych, mających na celu przyspieszenie całego procesu wykończeniowego. Zdecydowano się na usunięcie ściany między salonem a sypialnią, przeniesienie pralki z łazienki do planowanej zabudowy w holu oraz wprowadzenie niezbędnych zmian w projekcie instalacji elektrycznych. Jednym z największych atutów mieszkania jest niestandardowa wysokość 320 centymetrów, która działa bardzo na jego korzyść. Natomiast głównym założeniem kompozycyjnym całej aranżacji stał się zielony kubik kuchenny. Zabudowa wykonana z forniru dębowego, lakierowanego na kolor ciemnej, leśnej zieleni stanowi centrum mieszkania i wyznacza jego strefy funkcjonalne. 

Yin i yang w mieszkaniu
Yin i yang w mieszkaniu. | Proj.: em2 pracownia; fot.: kroniki studio

Przede wszystkim równowaga 

Zielony kubik nadaje tempa aranżacji, już od samego progu. Zabudowa styka się bezpośrednio ze ścianą w holu, która w całości wykończona jest lustrem. Zabieg ten potęguje wrażenie głębi, a mieszkanie wydaje się optycznie większe. Jednocześnie kubik zamyka ścianę łazienki, do której możemy się dostać za pomocą ukrytych w nim drzwi. Konstrukcja wyznacza również ramy części dziennej i mieści aneks kuchenny. Jest on mały, ale bardzo starannie zaprojektowany. Architekci zadbali, by posiadał pełny program funkcjonalnej kuchni. Blat roboczy wykonano z czarnego szczotkowanego granitu, a pas nadblatowy pokrywa lakierowany fornir w kolorze naturalnego dębu. Marzeniem inwestora było odkrycie fragmentu konstrukcyjnej ściany betonowej. Udało się to dzięki wysiłkom wykonawcy, który wydobył spod tynku naturalne piękno surowej powierzchni. Struktura harmonijnie koresponduje z zieloną zabudową oraz betonową posadzką mieszkania. Architekci złagodzili mocne, industrialne elementy wnętrza, poprzez wprowadzenie welurowej sofy, orientalnego dywanu oraz dodatków w kolorze brudnego różu. 

Proj.: em2 pracownia; fot.: kroniki studio

Strefa wypoczynku

Architekci z em2 zdecydowali się na usunięcie ściany między salonem a sypialnią i zastąpienie jej dużym industrialnym przeszkleniem. Pozwoliło to na optyczne powiększenie przestrzeni i nadaniu jej otwartego charakteru, na czym zależało inwestorowi. Jednocześnie zasłona, która znajduje się tuż za szklaną ścianą, zapewnia intymność w sypialni. Miejsce do wypoczynku i snu jest jasne i przytulne. Ścianę szczytową wykończono drewnianymi lamelami, tworzącymi oryginalne zagłowię łóżka, ustawionego na ich tle. Znalazło się tu również miejsce na pojemną szafę, mieszczącą całą garderobę inwestora oraz regał na książki.

Feng Shui w sypialni – harmonijne wnętrze, dobry sen i szczęśliwe życie

Yin i yang w mieszkaniu
Yin i yang w mieszkaniu z jasną sypialnią. | Proj.: em2 pracownia; fot.: kroniki studio

Łazienka w mieszkaniu jest dość minimalistyczna i „męska”. Dominuje tutaj biel połączona z drewnem, na tle której wyróżnia się antracytowa strefa mokra. Połączenie wanny z prysznicem jest rodzajem kompromisu i odpowiedzią na brak miejsca na odrębną strefę prysznicową. Architekci zadbali również o liczne miejsca do przechowywania, nie tylko w formie pojemnej szafki podumywalkowej, ale i zabudowie ściany strefy WC. Klimat salonu kąpielowego dopełnia czarna armatura, industrialne oświetlenie oraz grafika nawiązująca do prac ugrupowania De Stijl.

Proj.: em2 pracownia; fot.: kroniki studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków