Zamek w Łebie - rewitalizacja wnętrz według projektu Studio Widno | IH - Internity Home

Zamek w Łebie – rewitalizacja wnętrz według projektu Studio Widno

Trochę historii…

Przy samej plaży w 1903 roku rozpoczęto budowę ciekawego architektonicznie budynku, którą ukończono w 1907 r. Bliskość morza powoduje, że budynek jest szczególnie urokliwy, jednak stanowił również pewien element niebezpieczeństwa przez kontakt z morskim żywiołem. W 1914 roku w styczniu bardzo silny sztorm spowodował poważne naruszenie skarpy, na której stoi zamek. Powstało zagrożenie, że budynek obsunie się. Obecny wówczas właściciel zdecydował się na sprzedaż za bardzo niską cenę. Nowym właścicielem stał się pan Maximilian Nitschke, który był majętny i bardzo wpływowy. Zadbał o wysadzenie ogromnej ilości drzew wokół budynku. Dzięki temu nie stoi on dzisiaj na nagiej skarpie, lecz w pięknej sosnowej zieleni. Każdego roku na wiosnę zatrudniał kilkaset ludzi, którzy przy pomocy łopat dokonywali ręcznie refulacji plaży. Później wybudowano również betonową zaporę, której już nie ruszy żaden sztorm. Po wojnie budynek przejęło Ministerstwo Zdrowia, które utworzyło tam Dom Zdrowia Bałtyk. Kilka lat później pensjonat trafił do Komitetu Centralnego PZPR i został przemianowany na ośrodek wypoczynkowy Neptun. Po 45-latach eksploatacji, bez jakichkolwiek remontów zniszczony obiekt został sprzedany prywatnym właścicielom. Powoli nowi Inwestorzy doprowadzają go do dawnej świetności.

Nowe wnętrza

Za projekt na nowo rewitalizowanych wnętrz odpowiada Katarzyna Wisławska ze Studio Widno. W „Zamku Łeba” znajduje się 40 pokoi o niepowtarzalnym charakterze, w których w towarzystwie szumu morza i pięknego designu idealnie się odpoczywa. Architektce udało się zachować w znakomity sposób dawny klimat miejsca, które ma swoją duszę i jednocześnie dodać wygody, niezbędnej dla najbardziej wybrednego klienta.

Każdy z pokoi jest inny lecz łączy ich wspólny klimat i szyk. Indywidualne podejście do każdego z pomieszczeń gwarantuje doskonałe rozwiązania dla osób ceniących luksus, spokój i intymność.

Dla prawdziwych koneserów wyjątkowości

Panuje tu bardzo kameralna atmosfera. Pieczołowicie dobrane kolory, szlachetne materiały z najlepszych manufaktur, które z motywami artystycznymi tworzą nowoczesne butikowe pokoje. Każdy detal ma tu znaczenie, a każdy pokój to dzieło sztuki, nie ma tu miejsca na kicz, plastik i tandetę.

To miejsce dla osób unikających pośpiechu, które szukają sposobności do tego, żeby zatrzymać się na chwilę i odpocząć z dala od zgiełku i oszałamiającego pędu życia. Zapraszamy!

Zamek w Łebie
Zamek w Łebie Projekt wnętrz Hotelu Zamek w Łebie – Studio Widno.
Zdjęcia:  ZASOBY STUDIO

Inspiracje z archiwalnych fotografii

Architekt Katarzyna Wisławska inspirowała się wnętrzami pokoi sprzed stu lat, które odnalazła na archiwalnych fotografiach zamku. Ówczesne hotelowe pokoje zdobiły welurowe tkaniny, sztukateria, mosiężne wieszaki w kształcie muszli, plisowane abażury, rattanowe meble oraz tkaniny w kratkę.

– Zależało nam, aby w pokojach stworzyć nastrojową atmosferę dla gości. Bardzo ważny był również projekt oświetlenia. Użyliśmy głównie kameralnego oświetlenia punktowego – lampki nocne z plisowanymi kloszami w różnych kolorach, retro kinkiety z odzysku połączono z minimalistycznymi lampami stojącymi, w ten sposób przełamano klasykę – opowiada Katarzyna Wisławska ze Studia WIDNO.

Zamek w Łebie Projekt wnętrz Hotelu Zamek w Łebie – Studio Widno.
Zdjęcia:  ZASOBY STUDIO

Pokoje gościnne

Charakterystycznym motywem przewodnim jest intensywna wzorzysta tapeta Eijffinger Museum. sztukateria w postaci nowoczesnej lamperii, welurowe i rattanowe fotele. Wnętrza zyskały nowe życie. Hotel nie przypomina sieciówek z powtarzalnym designem i zimnym wystrojem.

Zamek w Łebie Projekt wnętrz Hotelu Zamek w Łebie – Studio Widno.
Zdjęcia:  ZASOBY STUDIO
Zamek w Łebie

Łazienki

Oryginalne wnętrza tworzą również łazienki. Pomarańczowe płytki Marazzi kolekcja Zellige seria Corallo lx pięknie kontrastują z chromową, klasyczną armaturą Hushlab.  Na szczególną uwagę zasługuje również niewielka marmurowa umywalka wykonana z kamienia.

Zamek w Łebie

 

 

Projekt wnętrz Hotelu Zamek w Łebie – Studio Widno.

Zdjęcia:  ZASOBY STUDIO

Pokoje hotelowe częściowo zostały wyposażony w salonach Internity Home.  

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków