Metamorfoza 60 - metrowego mieszkania | proj. Studio Rysik

Metamorfoza 60 – metrowego mieszkania | proj. Studio Rysik

,,Miał być remont kuchni, małe odświeżenie ścian i kilka dodatków, ale kiedy zaczęliśmy rozmawiać z Inwestorami i poznawać ich bliżej jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że czas na rewolucję wnętrza”.

Studio Rysik

 

Choć mało kto lubi remonty, czasami okazują się koniecznością. Tak też było w tym przypadku. Jak wspominają architekci ze Studia Rysik, którzy podjęli się metamorfozy, zastane wnętrze kompletnie nie pasowało, ani do osobowości właścicieli, ani do pięknego widoku na Wisłę i nadwiślańskie lasy przenikającego do mieszkania przez okna. Po gruntownych zmianach, zawitał tu stonowany eklektyzm idealnie oddający gust i potrzeby mieszkańców.

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik

 

Muzyka, wino i śpiew

Metraż mieszkania wynosi 60 m.kw. Jego ogromną zaletą jest widok zza okien, który urzeczywistnia marzenia niejednego mieszkańca Warszawy. Zielony azyl w środku aglomeracji miejskiej to bezcenny luksus. Co ciekawe, to właśnie naturalny krajobraz, obok indywidualnych preferencji inwestorów, stanowił drogowskaz w drodze do urządzenia tego miejsca.  – Inwestorzy wiele podróżują, kochają wino, muzykę z winyli i dobrą zabawę. Na wszystko znaleźliśmy miejsce. – przekonują architekci.

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik

 

Gra zmysłów

Wnętrza są utrzymane w stonowanej kolorystyce oraz naturalnych materiałach, takich jak: kamień, len oraz drewno. Dekorację stanowią żywe rośliny. Duże znaczenie dla ostatecznego odbioru mieszkania mają zastosowane różne faktury, które każdego dnia rozpieszczają zmysły. Taki zabieg sprawił też, że przestrzeń zyskała głębię. Dobrym przykładem jest aranżacja kuchni, w której główną rolę odgrywają minimalistyczne gładkie fronty utrzymane w spokojnej tonacji. Przełamanie ich wyrazistymi płytkami w stylu zellige z charakterystycznymi nieregularnościami oraz kamieniem na blacie o wyraźnej strukturze, stworzyło bardzo ciekawą, nieoczywistą kompozycję. Widoczne usłojenia na plecach krzeseł jeszcze bardziej podkreślają ten efekt.

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik

 

Eklektyzm kontrolowany

Mieszkanie trudno wpasować do jednego stylu. Znajdziemy tu elementy charakterystyczne dla loftów, jak metalowe regały oraz te, które przenoszą nas do klimatu słonecznego Bali. Kolonialne meble z drewna mango wraz z plecionkami i naturalnie pomiętym lnem wprowadzają wakacyjny luz.

Wnętrze jest bardzo niejednorodne. Oprócz wspomnianych wyżej nawiązań, można łatwo dostrzec inspirację powściągliwym minimalizmem, który ukształtował chociażby wygląd łazienki. Ten kontrolowany eklektyzm to wynik upodobań inwestorów. Po gruntowanych zmianach w końcu mogą poczuć się tu jak u siebie.

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków