Metamorfoza łazienki w bloku | IH - Internity Home

Metamorfoza łazienki w bloku

 

Mała łazienka w bloku to duże wyzwanie aranżacyjne. Przeprowadzenie metamorfozy to jedno z najtrudniejszych wyzwań podczas generalnego remontu. Jak sprawić, żeby niewielkie pomieszczenie było jednocześnie piękne, a zarazem funkcjonalne? Czy łazienka o powierzchni kilku metrów kwadratowych może wydawać się większa, niż jest w rzeczywistości?

 

Kilka rad przed remontem:

 

 • Unikajmy wizualnego bałaganu
 • Większe płytki podłogowe sprawiają, że łazienka wydaje się większa
 • Do małej łazienki wybierzmy kabinę prysznicową bez brodzika
 • Płytki położone diagonalnie powiększają przestrzeń małej łazienki
 • Mała łazienka zyskuje dzięki podwieszanej toalecie
 • Dużo światła, luster
 • Nie stosujcie zbyt wielu kolorów

Wybraliśmy dla Was udane metamorfozy małych łazienek przeprowadzone przez biura projektowe. Aranżacja wnętrz jest trudnym przedsięwzięciem. Wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale i kreatywności oraz wizji. Z tych względów warto skorzystać z usług architekta.

Strefa relaksu w 55 metrowym mieszkaniu

Projekt metamorfozy mieszkania przeprowadziła pracownia M.A.Kolektyw.

Łazienka tworzy tu spójną kompozycję z całym projektem mieszkania. Odnajdziemy w niej odrobinę zieleni, drewno oraz eleganckie złote akcenty. Komfortowa strefa prysznicowa z odpływem liniowym to znakomite rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach. Pralka i suszarka zostatała ukryta w bardzo obszernej szafie w łazience. Na ścianę wybrano zieloną płytkę cegiełkę z kolekcji Marazzi Lume, a na podłogę Marazzi Pinch – drobne szare lastryko.

 

 

Łazienka po metamorfozie

Proj: M.A.Kolektyw
Proj: M.A.Kolektyw

 

Remont łazienki w PRL-owskim mieszkaniu

Gruntowną przemianę przeszło również 48 metrowe mieszkanie, w którym gościła boazeria, meblościanki, stare płytki. Za przemianę tego wnętrza odpowiada projektant Katarzyna Maciejewska (Maciejewską Design).

Mikro łazienka odzyskała nowy blask. Architekt zdecydowała się na ponadczasową biel, która rozjaśniła i optycznie powiększyła wnętrze. Na podłodze oraz w strefie umywalkowej pojawiła się wzorzysta ceramika w klimacie azulejos. Pomieszczenie, choć niewielkie, jest w pełni funkcjonalne a przede wszystkim dopasowane do potrzeb inwestorki.

Kontrolowany minimalizm

Studio Projektowe Kreatura w małej łazience postawiło na minimalizm. Dzięki dekorowi z tekstylnym splotem i płytkom z tkaninową teksturą wnętrze jest przytulne. Aspektem, na którym zależało inwestorom, jest przestronny prysznic, który udało się dzięki umiejscowieniu pralki w przedpokoju.

Mini łazienka z prysznicem i tapetą

Projektanci z pracowni Studio4design zmierzyli się dość trudnym zadaniem, jakie przed nim stanęło. Urządzenie łazienki po pomieszczeniu gospodarczym, które miało około 1 metra powierzchni stało się niemałym wyzwaniem. W grubym murze postanowiono wykonać wnękę, która stała się miejscem na prysznic. Nawet fachowcy do końca nie wierzyli, że to się uda. Na szczęście wszystkie potrzebne sprzęty znalazły swoje miejsce w tej nietuzinkowej malutkiej łazience. Ciekawym akcentem jest tapeta pod prysznicem, która z białymi płytkami i czarnymi akcesoriami znakomicie kontrastuje.

31 metrowe mieszkanie w kamienicy
31 metrowe mieszkanie w kamienicy

W jednym miejscu urządzisz cały dom, otrzymasz fachową pomoc na każdym etapie projektowania i urządzania. Koniecznie skontaktuj się z nami.

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Agnieszka Wichracka

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Ewa Banasiewicz-Kieliszek

  Specjalista // Wyposażenie wnętrz
  ×

  Katarzyna Jasińska

  Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
  ×

  Monika Gross

  mgross@internity.pl
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków