Zapierająca dech w piersiach metamorfoza domu z 1905 roku

Zapierająca dech w piersiach metamorfoza domu z 1905 roku [Metamorfoza Tygodnia]

Jak mówią architekci z biura projektowego Kwadraton, którzy podjęli się gruntownej przebudowy domu z 1905 roku, początkowo inwestorzy rozważali całkowite wyburzenie i budowę od podstaw, ponieważ budynek był w bardzo złym stanie technicznym. Jednak z tych względów, że urzekła ich bryła domu, kamienna piwnica z przepływającym strumyczkiem, oryginalny i coraz rzadziej spotykany strop odcinkowy oraz piękne portale, ostatecznie zdecydowano by zachować jak najwięcej oryginalnych elementów budowlanych i rozpocząć wyburzenia…  i znowu potwierdza się powiedzenie, że kto nie ryzykuje, nie pije szampana, bo efekt tej metamorfozy zapiera dech w piersiach. 

 

metamorfoza domu
Metamorfoza domu z 1905 roku | proj. Kwadraton

 

Prosty dom z widokiem na naturę

Budynek pamiętający czasy pruskie składał się z dwóch części powiązanych ze sobą dachem. Celem metamorfozy było stworzenie domu weekendowego, całorocznego, wygodnego i przede wszystkim funkcjonalnego. Miało być prosto, ale z pomysłem. Priorytetem było zachowanie jak najwięcej oryginalnych elementów budowlanych, które przypominałyby minione lata i tworzyły jego wyjątkowy, być może już niespotykany w dzisiejszych czasach klimat.

Przestrzeń wewnątrz domu podzielono na dwie główne części: kuchnię z jadalnią oraz bawialnię z salonem. Podział ten podkreśla podłoga ułożona w biało-czarne karo. Wartym uwagi elementem jest stylizowana na retro kuchenka w niespotykanym oliwkowym kolorze. Całość dopełniają drewniane meble w ciepłym, szarym odcieniu. Tak zaaranżowana kuchnia na pewno szybko stała się sercem domu.

 

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Sprawdzamy rozwiązania >>

 

proj. Kwadraton
proj. Kwadraton

 

Ciekawymi elementami, które podkreślają stylizację wnętrza są lampy w loftowym stylu. W ogóle oświetlenie w tym domu gra niemałą rolę, na przykład piękne wnęki okienne zostały podświetlone białymi lampami w kształcie kul.

 

proj. Kwadraton
proj. Kwadraton

 

Naturalnie piękny dom

W bawialni połączonej z salonem, głównym elementem aranżacji jest prostokątne okno z siedziskiem. Całość dopełniają odrestaurowane meble.

Na piętro z antresolą prowadzą drewniane schody ze szklanymi, nowoczesnymi balustradami. Przez trapezowe okno z antresoli rozpościera się wspaniały widok na otaczającą dom przyrodę.

Dom w górach Orlickich to połączenie klasyki z nowoczesnością. W środku jest dużo światła i przestrzeni. Otaczająca dom natura przenika do jego wnętrza i idealnie komponuje się z jasną, nieco skandynawską kolorystyką.

Co sądzicie o tej metamorfozie? Dzielcie się opiniami w komentarzach!

 

proj. Kwadraton
proj. Kwadraton

Stwórz piękne wnętrze w naszych showroomach i przy pomocy jednego specjalisty do kontaktu

 

Zobacz adresy naszych showroomów z wyposażeniem wnętrz: Warszawa, Kraków, Łódź >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków