10 designerskich lamp podłogowych, które cię zachwycą
tuareg-1-1024x683
fabrykaform.pl

10 designerskich lamp podłogowych, które Cię zachwycą

Lampy podłogowe mają jedną podstawową funkcję – oświetlanie wnętrz. Czy można jednak uczynić z nich dzieła, obok których trudno jest przejść obojętnie? Zobaczcie nasze propozycje.

 

mirror-ball-tripod-floor-lamp-tom-dixon-1

1. TERZANI LAMPA PODŁOGOWA HUGO

Ten nadzwyczajny projekt został stworzony przez pochodzącego z Francji Jeana Francois Crocheta, który nawiązał współpracę z włoską firmą Terzani. Lampa, która wydaje się być zawieszona w powietrzu niczym duch, zachwyca i jednocześnie rozśmiesza swym dziwacznym kształtem. 

 

11
terzani.com

2. LUCEPLAN LAMPA PODŁOGOWA CARRARA

Lampa projektu Alfredo Haberli to jednocześnie funkcjonalne oświetlenie i unikalne dzieło sztuki. Każdy wielbiciel nowoczesnych form z pewnością uzna ten projekt za nieodzowny element każdego eleganckiego, minimalistycznego wnętrza.

 

2
ylightning.com

 

Portrait_Alfredo_141_7084-300x300

Alfredo Haberli Alfredo Häberli urodził się w Buenos Aires, ale studia ukończył w Zurychu, gdzie działa także obecnie. Współpracuje z tak uznanymi firmami jak Kvadrat, Alias, BD Barcelona i Luceplan. Jego projekty są zabawne, pełne energii, często nawiązujące do dzieciństwa artysty w Argentynie.

 

 

 

3. PALLUCCO LAMPA PODŁOGOWA FORTUNY

Stworzona z myślą o miłośnikach fotografii lampa Fortuny inspirowana jest kształtem parasoli, jakie możemy zobaczyć w każdym studio fotograficznym. Ten unikalny reflektor szczególnie pięknie zaprezentuje się w pomieszczeniu loftowym.

 

j2-1000x500
Pallucco – lampa podłogowa Fortuny

4. TERZANI LAMPA PODŁOGOWA ZIG-ZAG

Kolejny projekt stworzony przez duet Terzani i Crochet. Za pomocą długich niklowanych lamp możemy stworzyć niepowtarzalną konstrukcję w każdym pomieszczeniu.

 

gallery_4
stardust.com

 

5. TOM DIXON LAMPA PODŁOGOWA MIRROR BALL

Z inspiracji wyglądem hełmu astronauty narodził się niezwykle kosmiczny projekt. Obok lampy Mirror Ball nie można przejść obojętnie.

 

tom dixon mirro ball stand (1)
ylightning.com

6. FLOS LAMPA STOJĄCA IPNOS

Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, ale w rzeczywistości lampa Ipnos posiada więcej zalet niż inne bardziej okazałe projekty. Sprawdzi się w pomieszczeniu i na zewnątrz, nie wymaga dużo miejsca i, co najważniejsze, pięknie oświetli nasze tarasy i ogrody. Stworzona nie tylko dla wielbicieli geometrycznych form.

 

ipnos-led-indoor-floor-table-lamp-8
usa.flos.com

7. FOSCARINI LAMPA PODŁOGOWA TUAREG

Ferruccio Laviani odnalazł inspirację w naturze i stworzył niesamowity projekt lampy-drzewa. Jej kształt zdaje się przeczyć zasadom grawitacji, a nowoczesna, unikalna stylistyka przyciągnie uwagę nawet najbardziej wymagającego obserwatora.

 

tuareg-1-1024x683
fabrykaform.pl

8. FONTANAARTE LAMPA PODŁOGOWA YUMI

Owoc włosko-japońskiej współpracy przeszedł najśmielsze oczekiwania. Japoński architekt Shigeru Ban zachwyca prostą formą, funkcjonalnością i niebanalnym designem.

 

n2
Fontana Arte – lampa podłogowa Yumi

 

9. LZF LAMPS LAMPA PODŁOGOWA LINK

Ray Power, projektant z Irlandii, bawi się kształtem i światłocieniem, co daje naprawdę ciekawy efekt. Lampa została wykonana ze sklejki i jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych.

 

collage
ylightning.com

10. LUCEPLAN LAMPA PODŁOGOWA HOPE

To stojąca wersja lampy wiszącej, o której wspominaliśmy jakiś czas temu w innym naszym artykule. Lampa wykonana została ze specjalnych soczewek tworzących niepowtarzalny efekt świetlny.

 

61u+LVMP8WL._SL1200_
Luceplan lampa podłogowa Hope