4 trendy wnętrzarskie z Mediolanu, które warto śledzić

4 trendy wnętrzarskie z Mediolanu, które warto śledzić

Targi wnętrzarskie w Mediolanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży. Co roku prezentowane są na nich trendy, innowacje i nowości z zakresu aranżacji i wyposażenia wnętrz. Z każdą edycją targów pojawiają się rozwiązania, które wyróżniają się nie tylko oryginalnym designem, ale także funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Dzisiaj prześledzimy cztery najciekawsze inspiracje, które dominowały w Mediolanie.

Trend alert: 4 ciekawe mikrotrendy ze Skandynawii

1. Nowe oblicze szkła

Na tegorocznych targach wnętrzarskich w Mediolanie można było zauważyć wzrost zainteresowania szkłem. Materiał ten jest ceniony nie tylko za ekolologiczne właściwości (w pełni nadaje się do recyklingu), ale również możliwości kształtowania powierzchni. Obecnie stawia się na odkrywanie nowych obliczy szkła, w których główną cechą jest haptyczność powierzchni. Tekstura ryflowana, mrożona, ornamentowana, zbrojona czy w końcu luksfery – tekstury te wprowadzają nowe wrażenia optyczne do wnętrz.

Showroom Internity Home; fot.: Migdał Studio
Proj.: BiASTUDIO; fot. Sylwia Gudaczewska | Źródło: materiały prasowe

2. Dzika natura

Drugim trendem, który królował podczas mediolańskich targów, jest rosnące zainteresowanie naturą, która nadal pozostaje jednym z głównych źródeł inspiracji dla projektantów. Tym razem jednak, natura stała się jeszcze dziksza. Wiele stoisk i budynków w mieście zostało udekorowanych suszonymi kwiatami, mchem, słomą oraz dzikimi krzewami, tworząc surową i naturalną atmosferę. To pokazuje, że trend naturalnego stylu wciąż jest bardzo popularny i zyskuje na sile w branży wnętrzarskiej.

Romans z naturą | proj.: Bello Studio

Źródło: Bolia

3. Odbicie lustrzane

Widoczne na stoiskach i w wystroju wnętrz, jak również w projektach mebli, lustrzane powierzchnie zyskują na popularności. Dzięki zastosowaniu takich elementów można uzyskać wrażenie przestronności i optycznego powiększenia pomieszczenia. Mogą być one stosowane w różnych miejscach, na przykład na sufitach, jako przepierzenia, na frontach szafek kuchennych, na meblach lub po prostu jako elementy dekoracyjne, które ożywią przestrzeń.

Umywalka i WC w kolorze srebrnym Hushlab
Proj.: Bran&Pine; Fot.: ONI Studio

4. Zasłony

Ostatni trend, na który warto zwrócić uwagę, ponieważ pojawiły się już na innych wnętrzarskich targach w tym roku, są zasłony. Jednak tkaniny nie są wykorzystywane w tradycyjny sposób – jako dekoracja okienna, a jako sposób na wydzielenie przestrzeni. Zasłony, bowiem są coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa dla tradycyjnych ścian działowych. Pozwalają na podział przestrzeni na różne funkcje, zapewniając prywatność, ale jednocześnie nie blokując przepływu światła. Dodatkowo, tkaniny wprowadzają do aranżacji teksturę, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej ciepłe i przytulne.

Jak zaaranżować okna, by uzupełniały styl wnętrza | Inspiracje i tkaniny

Showroom Internity Home; fot.: Migdał Studio
Showroom Internity Home; fot.: Migdał Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków