Celebracja 25-lecia pracowni Jacka Tryca | IH - Internity Home
Źródło: materiały prasowe

Celebracja 25-lecia pracowni Jacka Tryca

Wieczór pełen kulinarnych doznań i refleksji w gronie architektów, profesjonalistów z branży i przyjaciół – tak właśnie wyglądało spotkanie z okazji 25-lecia pracowni architekta Jacka Tryca. Rozmowy, wspomnienia i podsumowanie projektów stanowiły serce tego wyjątkowego wydarzenia.

Źródło: materiały prasowe

Warszawskie 84 metrowe mieszkanie inspirowane przyrodą Podlasia | Design: Jacek Tryc

W ciepły, wrześniowy wieczór br. odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji 25-lecia działalności pracowni Jacek Tryc Wnętrza, założonej przez Jacka Tryca, zaaranżowane w Forcie twierdzy Warszawy, wzniesionym w latach osiemdziesiątych XIX wieku. W przestrzeni Studio Ablux, zarządzanej przez Elżbietę Piskozub, spotkali się przyjaciele i znajomi architekta oraz przedstawiciele marek i mediów. To święto nie tylko dostarczyło niezapomnianych wrażeń, ale także przybliżyło historię i osiągnięcia architekta.
Dokładnie ćwierć wieku temu Jacek Tryc zaczął wykonywać pracę projektanta i założył własną pracownię. Jak wspomina, początki kariery są nieodłącznie związane z konkursem ,,Projekt Łazienki”. 25 lat temu odbyła się bowiem pierwsza edycja konkursu, który w tym roku zmienił nazwę na Konkurs Geberit. Architekt był wówczas na trzecim roku studiów, a w konkursie wziął udział w ramach projektu semestralnego. Uzyskane wyróżnienie było dla projektanta początkiem kariery w branży. Projekt został zauważony i doceniony oraz stał się pretekstem do rozmów w sprawie współpracy projektowej. To był właśnie przyczynek i zarazem konieczność założenia pracowni. W 2023 roku, marka Geberit zaprosiła Jacka Tryca do grona Ambasadorów Geberit i gremium Jury 25. konkursu Geberit ,,Projekt Łazienki 2023” – zaproszenie zbiegło się z obchodzonym 25-leciem pracowni i stało się miłym podkreśleniem wspólnych wartości i wieloletniej współpracy zarówno dla architekta, jak i firmy Geberit.
Wydarzenie z okazji 25-lecia pracowni odbyło się przy wsparciu cenionych partnerów, wspierających przez ostatnie lata architekta: Geberit, ZAJC Kuchnie, Kontakt-Simon i Sub-Zero Wolf Polska. Podczas jubileuszu odbyły się również dwie wystawy architekta-artysty: pierwsza związana z jego podróżą na Svalbard, ukazująca kolekcję zdjęć „Koniec Świata”, a druga zbiór prezentująca przepięknych lokomotyw wykonanych z papieru.

Źródło: materiały prasowe

Niezapomniane chwile goście spędzali na tarasie, gdzie szefowa kuchni wspólnie z Jackiem Trycem przygotowywali na żywo potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Symfonia smaków i zapachów wraz z dźwiękami wiolonczeli stworzyły niepowtarzalną atmosferę wieczoru, który na długo zostanie w pamięci uczestników.
Wzruszającym momentem było wystąpienie Romany Tryc, żony architekta, która zaprezentowała historię i osiągnięcia swojego męża. Jej słowa były pełne ciepła i dumy, a prezentacja ukazała nam drogę, którą przebyła pracownia przez ostatnie ćwierćwiecze. Sam architekt podziękował współpracownikom, partnerom, rodzinie i znajomym za lata wsparcia i współpracy.

Muzyczna przystań dla pary melomanów | Proj: Jacek Tryc

Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

Mimo upływu czasu, projekty Jacka Tryca wciąż są ponadczasowe, pracownia nie zwalnia tempa, a architekt ma dużo planów na dalszy rozwój i projekty pełne innowacji. Jubileusz pracowni Jacka Tryca był nie tylko pretekstem do świętowania, ale także do refleksji nad znaczeniem architektury i ponadczasowego designu w naszym życiu.

Źródło: materiały prasowe OKK PR

Zdjęcia: Bartek Barczyk

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków