W 80 łazienek dookoła świata, czyli podróż śladami najciekawszych projektów

W 80 łazienek dookoła świata, czyli podróż śladami najciekawszych projektów

Co łączy Paryż, Amsterdam, Budapeszt, Mediolan, Pekin, Moskwę i Hamburg? Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nic poza tym, że są to duże miasta. A jednak jest coś więcej. To właśnie w tych lokalizacjach zrealizowano najciekawsze projekty komercyjne, wykorzystujące na dużą skalę ceramikę, meble i akcesoria łazienkowe Villeroy & Boch. I choć każdy budynek jest inny, to jednak wszystkie mają jedną cechę wspólną: unikatowe i luksusowe przestrzenie łazienkowe.

 

Francuska elegancja

Paryż: hotel The Peninsula Paris od nowa. The Peninsula Paris łączy tradycję z nowoczesnością. Ten luksusowy hotel mieści się w XIX-wiecznym budynku, który został poddany gruntownej modernizacji i otworzył swoje podwoje dla klientów w 2014 r. Ze względu na ograniczenia narzucone przez konserwatora zabytków, w renowację zaangażowano rzemieślników wykorzystujących w pracy tradycyjne techniki zdobień. W rezultacie powstały eleganckie łazienki, w których marmurowe okładziny połączono z wysokiej jakości ceramiką Evana i nowoczesnymi rozwiązaniami toaletowymi Subway 2.0 z technologią DirectFlush od Villeroy & Boch.

 

The Peninsula Paris
The Peninsula Paris

Luksus w mieście wolności

Amsterdam: dyskretny urok żurawia. The Crane Hotel Faralda to bardzo udana rewitalizacja przestrzeni industrialnej. Dawny żuraw portowy został przerobiony na luksusowy i przytulny hotel, oferujący tylko trzy apartamenty: Mystique Suite, Secret Suite oraz Free Spirit Suite. Każdy z nich ma swój oryginalny styl, określany przez kolekcje łazienkowe Aveo, La Belle, Squaro Edge 12 oraz Loop & Friends od Villeroy & Boch.

 

The Crane Hotel Faralda
The Crane Hotel Faralda

Ponadczasowa klasyka w stolicy Węgier

Budapeszt: powrót do przeszłości. Czasy monarchii austro-węgierskiej zostawiły bardzo wiele śladów w węgierskiej stolicy. Jednym z nich jest wybudowany w 1860 r. budynek, w którym dziś znajduje się Prestige Hotel Budapest. W latach 2014-2015 ta klasycystyczna kamienica została poddana gruntownej modernizacji. W jej wyniku powstał czterogwiazdkowy hotel, którego luksusowe retro wnętrza idealnie łączą się z purystyczną i minimalistyczną ceramiką Architectura od Villeroy & Boch.

 

Prestige Hotel Budapest
Prestige Hotel Budapest

Włoski temperament

Mediolan: pierwszy na świecie siedmiogwiazdkowy hotel. 7 Stars Galleria to butikowy hotel, który jako pierwszy na świecie został oznaczony siedmioma gwiazdkami. Zlokalizowany w najstarszej na świecie i najbardziej luksusowej galerii handlowej Mediolanu, jest nowoczesną interpretacją ikonicznego mediolańskiego stylu. W łazienkach wykorzystano ceramikę z linii Artis i Aveo od Villeroy & Boch, które dodatkowo podkreślają wyjątkowość tego miejsca.

 

7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria
7 Stars Galleria

Dynamika stolicy

Pekin: hotel, który jest lustrem miasta. W Beijing Chang’an to ekskluzywny hotel, którego architektura odzwierciedla dynamikę miasta. Położony przy ulicy będącej centrum dyplomacji i handlu jest połączeniem intensywnych kolorów, szklanych płaszczyzn, spektakularnych instalacji, wyrazistego oświetlenia oraz nietypowych materiałów. Hotelowe łazienki wyposażono w ceramikę o geometrycznych kształtach: umywalki z kolekcji Loop & Friends, pisuary Subway oraz miski Architectura.

 

Luksus, który mówi więcej niż tysiąc słów

Moskwa: luksusowy Radisson Royal w socrealistycznym budynku. Warszawski PKiN ma wielu braci w rosyjskiej stolicy. W jednym z nich – dawnym hotelu Ukraina – od 10 lat mieści się pięciogwiazdkowy Radisson Royal. Dostosowanie zaprojektowanego w neoklasycystycznym i socrealistycznym stylu drapacza chmur do standardów kapitalistycznego luksusu było zadaniem wymagającym. Siermiężne socjalistyczne łazienki, zastąpiły nowoczesne przestrzenie, w których wykorzystano minimalistyczne umywalki Evana, klasyczne bidety Hommage i wykonane z Quarylu® wanny Pavia od Villeroy & Boch.

 

Radisson Royal
Radisson Royal

Prosta elegancja

Hamburg: chwila ciszy w wielkim mieście. Hamburska Elbphilharmonie to realizacja unikatowa. Przestronne wnętrza tego wielofunkcyjnego budynku, mieszczącego hotel i salę koncertową, zostały wyposażone w nietypowo zaaranżowane łazienki: przeszklone od podłogi do sufitu przestrzenie, pozwalające na niespieszną kontemplację widoków. Do zbudowania odpowiedniego nastroju wykorzystano ceramikę z kolekcji Loop & Friends i Architectura od Villeroy & Boch.

 

Elbphilharmonie
Elbphilharmonie
Elbphilharmonie
Elbphilharmonie

 

Od 270 lat Villeroy & Boch to synonim wysokiej jakości ceramiki, mebli i akcesoriów łazienkowych. Produkty tej marki są dostępne w naszych showroomach, a swoich zwolenników odnajdują wśród klientów ceniących jakość, funkcjonalność, elegancję i piękno. 

Zobacz najpiękniejsze umywalki

Zapytaj // naszego eksperta

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków