Marka Inspirium rozpoczyna współpracę z Tomkiem Rygalikiem

Marka Nobonobo rozpoczyna współpracę z Tomkiem Rygalikiem

Nobonobo (dawniej Inspirium) producent wysokiej klasy sof i uznany polski projektant Tomek Rygalik łączą siły. Tym samym dynamicznie rozwijająca się polska marka meblowa zyskuje Dyrektora Artystycznego.

 

Dream Team

Właściciele Nobonobo i Tomek Rygalik od dłuższego czasu z zainteresowaniem przyglądali się swoim aktywnościom na polskim rynku. Jak podkreślają obie strony współpraca nie jest przypadkowa.

– Nazwiska Rygalik nie trzeba przedstawiać nikomu. Jako jeden z nielicznych polskich projektantów ma tak szerokie kompetencje. Jego projekty spotykają się z uznaniem branży i odnoszą sukcesy rynkowe. Dla rozwijającej się marki to bardzo dobry prognostyk. Dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć mu opiekę artystyczną nad rozwojem Nobonobo. Tym samym stawiamy na oryginalne polskie wzornictwo. Chcemy zbudować ofertę, która dzięki ciekawym wzorom będzie przyciągać uwagę najbardziej wymagających – komentuje Monika Struska, która wspólnie z Tomaszem Matejczykiem, prowadzi firmę.

 

Swojego zainteresowania młodą polską firmą meblarską nie kryje również projektant.

– Przed decyzją o współpracy dokładnie przyjrzałem się potencjałowi jaki drzemie w Nobonobo. Jej sposób działania przypomina modelem rodzinne firmy włoskie, które odniosły międzynarodowy sukces. Wizyta w fabryce w Żywcu, gdzie wszędzie panuje laboratoryjny porządek, przekonała mnie, że mam do czynienia z ludźmi znającymi się na sztuce meblarskiej, a rozmowa z parą właścicieli, że są pasjonatami. Wspaniałe rzeczy mogą osiągać tylko ludzie z odpowiednim nastawieniem, entuzjaści wierzący w swoje pomysły – dodaje Tomek Rygalik.

 

Narożnik Inspirium w projekcie Motyw Design
Narożnik Nobonobo w projekcie Motyw Design

 

Plany na przyszłość

Po objęciu stanowiska Dyrektora Artystycznego Tomek Rygalik skupia się nad strategicznym rozwojem marki, która jeszcze bardziej ma kojarzyć się z najwyższej próby designem i bezprecedensową na polskim rynku jakością. Projektant zapowiada, że w pracy dla Nobonobo przeniesie doświadczenie, zdobyte przy współpracy ze światowymi markami jak Moroso czy Cappellini.

 

Najbliższym celem z kolei jest stworzenie kolekcji mebli na rok 2020. Pierwsze efekty pracy Tomka Rygalika dla Nobonobo ujrzą światło dzienne już jesienią tego roku.

 

– Intensywnie pracuję nad pierwszymi modelami. W pracy z Nobonobo proces twórczy jest o tyle łatwiejszy, że bazę w postaci bezkompromisowego podejścia do jakości już mamy. Nie spotykam się z tym często w branży meblarskiej. To zasługa właścicieli firmy, którzy przez dziesięć lat zarządzali jakością we włoskich firmach motoryzacyjnych. Mieli udział w uruchomieniu kultowego Fiata 500 oraz Alfa Romeo Giulietta. Wyrośli z branży, w której dokładność liczy się nanometrach – dodaje Rygalik.

 

Indywidualna strefa komfortu z Inspirium – poznaj piękne polskie meble

 

Narożnik marki Inspirium w projekcie Yono Architecture
Narożnik marki Nobonobo w projekcie Yono Architecture

 

Słów kilka o Tomku Rygaliku

Tomek Rygalik to projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Absolwent wydziału wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W 2006 roku założył Studio Rygalik. Prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Comforty, Paged, Ghidini, Cappellini, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Opery Narodowej, Muzeum POLIN, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. Był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE. W 2015 założył markę TRE Product, a od 2016 roku współtworzy kreatywny kampus SOBOLE.

 

Meble marki Nobonobo możesz kupić i zobaczyć w showroomach z Grupy Internity Home.

 

Zobacz nasze adresy >>

 

Tomek Rygalik Inspirium
Tomek Rygalik

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków