Najbardziej fotogeniczne muzea na Instagramie | IH - Internity Home

Najbardziej fotogeniczne muzea na Instagramie

Muzea na Instagramie

Postanowiliśmy przejrzeć Instagram, nie pod względem wnętrz lecz najciekawszych budynków. Okazało się że bardzo chętnie fotografujemy muzea. I w taki oto sposób powstał nasz mały, instagramowy ranking. Wygrywają budynki o ciekawej formie,  wśród architektów często pada nazwisko Franka Gehry’ego. 

Najbardziej fotogeniczne muzea na Instagramie!

Muzeum Guggenheima w Bilbao, Hiszpania – budynek zaprojektowany przez Franka O. Gehry’ego, zbudowany ze szkła i blachy tytanowej. Jego pofalowana bryła zachwyca od 1997 roku.

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, USA–  sztuka współczesna, a także słynna kolekcja malarstwa impresjonistycznego. Budynek zaprojektował Frank Lloyd Wright.

Design Museum Holon, Izrael – muzeum poświęcone wzornictwu, działa od 2010 roku. Autorami projektu są Ron Arad i Bruno Asa.

Louis Vuitton Foundation, Paryż, Francja – otwarcie tego muzeum miało miejsce w 2014 roku. Budynek zaprojektował Frank Gehry, a nad tym projektem pracowało w sumie ponad 400 osób! jakie kolekcje  można podziwiać w Muzeum Fundacji Louis Vuitton? Posiada wiele cennych dzieł sztuki. Przede wszystkim obfituje on w sztukę współczesną i modernistyczną. Podziwiać możemy tam między innymi prace Pabla PicassaOlafura EliassonaYvesa KleinaSarah MorrisTaryn SimonAgnes Martin oraz Ellseworth Kell

Centre Georges Pompidou, Paryż, Francja – muzeum sztuki współczesnej. Budynek z 1977 roku jest dziełem architektów Renzo Piano i Richarda Rogersa.

Luwr, Paryż, Francja – szklane piramidy paryskiego Luwru to klasyk na pamiątkowych zdjęciach z Paryża. Na instagramie pojawiają się chyba najczęściej. 

Museo Soumaya, Meksyk, Meksyk – to meksykańskie muzeum otwarte w 2011 roku przyciąga gości nie tylko bogatą kolekcją sztuki, ale również swoją oryginalną architekturą. Za jego projekt odpowiadają Fernando Romero, Ove Arup i Frank Gehry. Fasadę pokryto heksagonami z aluminium.

The Museum of Pop Culture, Seattle, USA – Architekt odpowiedzialny za projekt? Frank Gehry! Jego nazwisko co chwila pojawia się w tym zestawieniu. Zapewne nie bez przyczyny.

Jeśli zaś chodzi o Polskę, to na Instagramie dość często pojawia się Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą

 

Naszą listę poszerzymy w najbliższym czasie o nasze rodzime budynki. A może w Waszej miejscowości jest ciekawy budynek, którym chcielibyście się pochwalić prześlijcie nam zdjęcia. Czekamy na Wasze propozycje. 

 

https://www.instagram.com/p/Bnlh_CyBELR/?taken-by=internityhome_pl

https://www.instagram.com/p/BmT5yTaF8AY/?taken-by=internityhome_pl

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków