Od rodzinnej rezydencji do ekskluzywnego pensjonatu – Villeroy & Boch otwiera podwoje zamku Saareck

Od rodzinnej rezydencji do ekskluzywnego pensjonatu – Villeroy & Boch otwiera podwoje zamku Saareck

Na pewno każdy z Was słyszał o firmie Villeroy & Boch, a czy znacie dzieje rodziny von Boch, która stworzyła jedną z najsłynniejszych marek na świecie? Historia przedstawiona w dzisiejszym wpisie pokazuje, że warto realizować swoje marzenia. Może jedną z Waszych fantazji jest oderwanie się od codzienności i bajkowym wypoczynku, doprawiona wykwitną kuchnią, wyjątkową atmosferą niezwykłego miejsca oraz przepięknymi krajobrazami? To wszystko jest na wyciągnięcie ręki w malowniczo położonym zamku Saareck Villeroy & Boch.

Zamek Saareck Villeroy & Boch

Zamek Saareck mieści się w sielskim Mettlach – na granicy Niemiec, Francji i Luksemburga. Losy rodu von Boch nieodzownie łączą się z tym miejscem – niegdyś posiadłość stanowiła jego rodzinną siedzibę. Bogata historia budynku sięga 1902 roku, kiedy architekt Ludwig Arntz z Kolonii zaprojektował rezydencję dla pary nowożeńców – Adeline oraz Luitwina von Boch, pełniącego w latach 1917-1932 funkcję głównego dyrektora Villeroy & Boch. W roku 1912 zamek został rozbudowany według planów Eugena Schmohla, ale podczas II Wojny Światowej obiekt funkcjonował już jako szpital wojskowy. Po jej zakończeniu posiadłość stała się schronieniem dla wielu uchodźców spokrewnionych z rodziną i pracowników firmy. Od 1954 roku firma Villeroy & Boch korzysta z zamku Saareck jako pensjonatu, a obecnie jest to luksusowe miejsce, odwiedzane przez gości z całego świata.

 

Zamek Saareck Villeroy & Boch
Zamek Saareck Villeroy & Boch

Elegancja w stylu Belle Epoque

Rezydencja jest jednym z najbardziej prestiżowych adresów w regionie Saary, w zachodnich Niemczech. Ten niezwykły obiekt odwiedzają osoby spragnione unikalnej atmosfery, wyszukanej kuchni i relaksu. Dla podkreślenia charakteru miejsca, zachowany został wygląd zamku nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Zlokalizowane na parterze pokoje utrzymano w ich oryginalnym stylu. Niewielkie salony, hol udekorowany obrazami i trofeami myśliwskimi, sala kominkowa z okazałym pianinem marki Steinway czy duża jadalnia z drewnianymi panelami na ścianach, gustownymi meblami, drewnianą podłogą i portretami rodziny von Boch – to wszystko tworzy niezwykły klimat stylu Belle Epoque.

 

Wnętrze zamku Saareck Villeroy & Boch
Wnętrze zamku Saareck Villeroy & Boch

 

Aranżując pokoje gościnne nie zapomniano również o komforcie odwiedzających – czarujące i indywidualnie urządzone wnętrza dostosowano do współczesnych standardów i potrzeb przyjezdnych, którzy dodatkowo mogą wypoczywać na słonecznym tarasie. Przylega on do parku w angielskim stylu, gdzie przepiękny starodrzew pozwala poczuć ducha tamtych czasów. Stamtąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Stare Opactwo, położone nad brzegiem rzeki Saary, gdzie również znajdują się zabudowania należące do Villeroy & Boch. Goście mogą tam bliżej poznać działalność i historię firmy odwiedzając Discovery Centre z Muzeum Ceramiki, wystawą porcelany i ekspozycją łazienek.

Produkty marki Villeroy & Boch kupisz w naszych showroomach Internity Home i Prodsigne

Idylliczne miejsce spotkań z wyrafinowaną kuchnią

Zamek Saareck wyróżniają nie tylko przepiękne wnętrza i idylliczne krajobrazy, ale również wykwintna kuchnia z menu dedykowanemu porom roku. Wszystkie potrawy są serwowane na ekskluzywnej zastawie Villeroy & Boch z serii La Classica Nuova i La Classica Contura. Kolekcje wykonane z najwyższej jakości porcelany premium wybornie komponują się z kulinarnymi kreacjami tamtejszych szefów kuchni. Co więcej, rezydencja stała się popularnym miejscem wydarzeń. Zapewnia wyjątkowo urokliwą oprawę dla uroczystości weselnych i rodzinnych, ekskluzywnych spotkań towarzyskich czy biznesowych konferencji i seminariów. Podczas tego typu imprez zamek pensjonat może pomieścić maksymalnie 200 osób.

Zobacz wnętrze najpiękniejszej restauracji na świecie >>

 

Materiały: Agencja Konkret PR

 

Zapytaj // naszego eksperta

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków