W świecie luksusu - jak powstają wnętrza dla najbardziej wymagających?
salon

W świecie luksusu – jak powstają wnętrza dla najbardziej wymagających?

Najlepsze marki, prestiżowe showroomy, akcesoria z limitowanych kolekcji, starannie dobrane dzieła sztuki… Koncepcje luksusowych wnętrz często zaskakują nas rozmachem i dbałością o detale. Polacy coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii architektury wnętrz – nasze domy przechodzą metamorfozę, stają się swego rodzaju wizytówką, która odzwierciedla naszą osobowość i upodobania. Szczególnie widoczne jest to w przypadku realizacji, w których budżet nie gra roli, a architekt może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

 

Jak powstają przestrzenie dla najbardziej wymagających klientów?

Miarą luksusu często jest obecność wielu elementów projektowanych na zamówienie, tak, aby w pełni korespondowały z daną przestrzenią i nadawały jej niepowtarzalny charakter. Poza meblami, istotne są również detale – zwykle pojawiają się tu dodatki z limitowanych kolekcji, często sprowadzane od zagranicznych dostawców. Mają znaczenie szczególnie w buduarach, gdzie można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji.

 

Garsoniera na Mokotowie | proj. Anna Koszela, zdj. Rafał Lipski, stylizacja: Basia Dereń - Marzec
Garsoniera na Mokotowie | proj. Anna Koszela, zdj. Rafał Lipski, stylizacja: Basia Dereń – Marzec

 

S jak… sztuka

Bardzo istotną rolę w luksusowych wnętrzach pełni sztuka. Dawniej pojawiała się głównie w najbardziej reprezentacyjnych częściach domu, obecnie zdobi również kuchnie i łazienki. Niezależnie od tego, czy klient zamierza zainwestować w nowe dzieła sztuki, czy znaleźć właściwe miejsce dla tych, które towarzyszą mu już od dawna – każdy zbiór zasługuje na to, by odpowiednio go wyeksponować, aby przyciągał spojrzenia, jednocześnie korespondując z wnętrzem. Dlatego najbardziej cenione w branży są pracownie, które mogą pochwalić się szerokimi kontaktami wśród twórców oraz prestiżowych galerii.

 

Między Madrytem a Warszawą | proj. Anna Koszela, Maria Widelak, zdj. Rafał Lipski
Między Madrytem a Warszawą | proj. Anna Koszela, Maria Widelak, zdj. Rafał Lipski

 

Okiem eksperta

 

,,W mojej pracy zwykle spotykam się z klientami, którzy dokładnie wiedzą czego chcą, o wyrobionym smaku i guście, a co się z tym wiąże – często z dużymi oczekiwaniami. Aby nasza współpraca była efektywna i dawała satysfakcję obu stronom, staram się poświęcić moim klientom jak najwięcej czasu – tak, by jak najlepiej poznać ich styl życia, nawyki, potrzeby. Jako architekt tworzę przecież najbardziej intymną przestrzeń – dom. Zdarza się jednak także współpraca z bardzo zapracowanymi klientami, osobami, które dużo podróżują – w takich przypadkach staram się ich wesprzeć i w jak największym stopniu wyręczyć, aby nie musieli zaprzątać sobie głowy wieloma działaniami związanymi z realizacją projektu. Przygotowujemy pełną listę zakupów, moodboardy z próbkami do akceptacji, organizujemy i koordynujemy zamówienia. Tworzę więc nie tylko koncepcję, ale również dbam o to, by została wcielona w życie – realizuję zakupy na zamówienie, zajmuję się też nadzorem – pojawiam się w miejscu inwestycji raz w tygodniu, dzięki czemu klienci mają pewność, że ich wnętrze zostanie wykończone w najwyższym standardzie i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.”

Architekt Anna Koszela (właścicielka Pracowni Projektowania Wnętrz)

 

proj. Anna Koszela
proj. Anna Koszela
proj. Anna Koszela
proj. Anna Koszela
proj. Anna Koszela

 

W showroomach z Grupy Internity Home kompleksowo wyposażysz wnętrze produktami najlepszych światowych brandów.

 

Sprawdź adresy naszych showroomów >>

 

 

Odwiedź profil na Instagramie Anny Koszeli >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków