,,Wieś w mieście" - niemożliwe?! Chyba, że w Chybach!

,,Wieś w mieście” – niemożliwe?! Chyba, że w Chybach!

Jeszcze do tej pory musieliśmy wybierać pomiędzy miastem, a wsią… a co powiedzielibyście na rozwiązanie „2 w 1″? ,,Wieś w mieście” – to możliwe do osiągnięcia, a nawet zamieszkania! W odległości 20 minut od centrum Poznania, nieopodal Jeziora Kierskiego, przy akompaniamencie śpiewu ptaków, powstała wspaniała idea ekologicznego osiedla. Chyby nad jeziorem to skupisko eko rezydencji i przede wszystkim wspaniały kompromis pomiędzy zaletami miasta i wsi – czyli wszystko czego potrzebujemy. 

 

Eko rezydencje w Chybach

Wspomniana idea „2 w 1” odnosi się do obcowania z naturą i jednocześnie bliskości miasta Poznań. Jednakże oprócz konceptu, ważne są również same domy, które tam powstają, a dokładniej ich konstrukcje w iście ekologicznym stylu. Projekty domów są oparte w dużej mierze o materiały i technologie pro ekologiczne, które pozwalają na ochronę środowiska naturalnego i odcięcia się od szkodliwych technologii opartych na zbyt dużej ingerencji w nasze życie szkodliwej „chemii”, niszczenia środowiska czy konsumowania kosmicznych ilości energii pochodzących z paliw kopalnych.

Budowa tych domów jest oparta o technologię MHM (Massive Holtz Mauer), co w rzeczy samej oznacza budowę z litego drewna bez udziału środków chemicznych przedłużających żywotność i odporność drewna oraz bez użycia kleju do budowy ścian nośnych, stropów, czy ścian działowych. 

Ponadto mamy tu do czynienia z wykorzystaniem jedynej technologii na rynku, która dzięki zastosowaniu nieimpregnowanego drewna, umożliwia wybudowanie domu o charakterystyce domu pasywnego, w którym ściana posiada dużą akumulację ciepła i w normalnych warunkach mieszkaniowych ma zdolność samodzielnego regulowania poziomu wilgotności. Dom jest dodatkowo ocieplony wełną drzewną.

Ekodom – z miłości do natury 

Wnętrze eko rezydencji

W przedstawionej w dzisiejszym wpisie galerii, macie okazję zobaczyć wnętrze domu wzorcowego znajdującego się na osiedlu w Chybach. Za projektem wnętrza stoi Pani Ewelina Jankowska z biura architektonicznego Ev Architects. Jak sami widzicie jest nowocześnie i zarazem przytulnie. Połączenie ciepła z czystym minimalistycznym designem to to, co lubimy najbardziej! A Wy co sądzicie o samej idei ”wsi w mieście”? Chcielibyście tu zamieszkać? Więcej informacji o inwestycji znajdziecie w tym miejscu (klik).  

 

Wnętrze eko rezydencji w Chybach, proj. Ev Architects, foto.: Tom Kurek
Wnętrze eko rezydencji w Chybach, proj. Ev Architects, foto.: Tom Kurek

Znajdź u nas produkty na miarę swoich potrzeb

Zdjęcia: Tom Kurek
Projekt wnętrza domu wzorcowego: Ev Architects
Projekt domu:

NO Architekci

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków