Złota 44 i jej perła luksusu, czyli najwyżej położony apartament w Europie, na sprzedaż

Złota 44 i jej perła luksusu, czyli najwyżej położony apartament w Europie, na sprzedaż

Chyba każdy z nas zna kogoś kto jest zainteresowany posiadaniem tylko tego, co najlepsze. Kogoś kto nie zawraca sobie głowy dobrami przeciętnymi i tymi dostępnymi dla każdego. Na rynku nieruchomości niewątpliwie byłoby to penthouse’y, czyli luksusowe apartamenty zlokalizowane na najwyższym piętrze budynku. Taką wisienką na torcie, zwaną perłą luksusu, jest penthouse zawieszony na wysokości 200 metrów, rozpościerający się na 3 piętrach (52, 53, 54) o powierzchni 600 m2. Apartament, który obecnie jest na sprzedaż, znajduje się pod prestiżowym adresem – Złota 44 w budynku zaprojektowanym przez jednego z najbardziej cenionych architektów na świecie – Daniela Libeskinda. Jakie wyjątkowe udogodnienia czekają przyszłego właściciela? 

 

Złota 44 Penthouse na sprzedaż | proj. Mokaa
Złota 44 Penthouse na sprzedaż | proj. Mokaa

 

Miasto u stóp 

Pewne grono ekskluzywnych klientów jest w stanie zapłacić krocie za adres, najwyższą jakość czy wielkie nazwisko architekta. Złota 44 niewątpliwie jest adresem na językach wszystkich, ale nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie tam własnego mieszkania, jak chociażby Robert Lewandowski czy Joanna Krupa. Jednakże w przypadku takich miejsc, nie płacimy, jak to standardowo bywa, za ilość metrów. Płacimy za wszystkie wartości dodane, bo kto nie chciałby mieć u stóp spektakularnej panoramy Warszawy, kto nie chciałby zamieszkać pod najbardziej luksusowym adresem i w końcu… kto nie chciałby posiąść nieruchomości, której wartość zawsze będzie ponadczasowa, chociażby przez wzgląd na samo nazwisko architekta, który podczas projektowania ,,Żagla” mówił o tym, że wygięty graniastosłup ma za zadanie pokazywać coś więcej w miastoobrazie Warszawy niż pomnik z poprzedniej epoki, czyli w zamierzeniu Złota 44 ma stać się jedną z wizytówek stolicy Polski. 

 

Złota 5 światowej sławy architekta Daniela Libeskinda

 
proj. Mokaa
proj. Mokaa

 

Dla kogo?

Panthouse będący zwieńczeniem jednego z najwyższych apartamentowców w Europie należy do limitowanej oferty skierowanej do klientów, których interesuje tylko to, co najlepsze, bowiem apartament, o którym mowa niewątpliwie stanowi najatrakcyjniejszą część całej nieruchomości.

 

,,Penthouse zlokalizowany z ,,Żaglu” powstał z myślą o kliencie ceniącym luksus na najwyższym światowym poziomie i o takim, który decyzje zakupowe podejmuje jedynie mając do czynienia z najwyższej jakości dobrami selektywnymi. To klient, który także ceni udogodnienia oferowane przez Złotą 44 (usługa concierge, piętro rekreacyjne z basenem) oraz w samym apartamencie. Musi mieć pewność, że nieruchomość, w którą inwestuje to najlepsza, najbardziej luksusowa opcja dostępna na rynku polskim, której wartość będzie ponadczasowa.”

Rafał Szczepański (Prezes BBI Development)

 

Złota 44 – najbardziej luksusowy adres na mapie Warszawy

Nieocenioną zaletą penthouse’ów jest fakt, że najczęściej w danej nieruchomości znajduje się tylko jeden taki apartament. Nie jest to jednak regułą, bowiem zdarza się tak, że w ramach jednego budynku znajdują się nawet 4 penthouse’y, co nie jest oczywiście równoznaczne ze spadającą ceną. Trzeba tu sobie powiedzieć wprost, że dla deweloperów jest to ogromnie lukratywny biznes.

 

W przypadku Złotej 44 mamy tylko jeden penthouse, aczkolwiek na 52 kondygnacji znajdują się dwa inne jednopiętrowe apartamenty. 

 

Jeśli chodzi o udogodnienia, które dotyczą całego budynku, to są to między innymi: usługa concierge, ogromne piętro rekreacyjne z siłownią, saunami, basenem i całorocznym jacuzzi, a także z salą kinową i symulatorem gry w golfa. Ponadto rezydenci mają także do dyspozycji sale konferencyjne i komfortową przestrzeń do pracy. Na parterze dostępna jest także piwniczka do przechowywania win, zaś w garażu od niedawna Złota 44 dysponuje własną stacją ładowania pojazdów elektrycznych – opowiada Pan Rafał Szczepański.

 

Perła luksusu – jak może wyglądać?

Penthouse jest przestrzenią nieurządzoną, która czeka dopiero na koncepcję swojego nowego właściciela. Zobaczcie, jak może się prezentować – poniżej przedstawiamy przykładowe koncepcje biur architektonicznych: Hola Design i Mokaa Architekci.

 

proj. Hola Design
proj. Hola Design
proj. Hola Design
proj. Hola Design
proj. Hola Design
proj. Hola Design
proj. Hola Design
proj. Hola Design
proj. Mokaa
proj. Mokaa
penthouse złota 44
proj. Mokaa
penthouse zlota 44
proj. Mokaa

Od ponad 20 lat współpracujemy z architektami i oferujemy produkty do wyposażenia wnętrz w wersji premium

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków