Dwie umywalki w łazience, czy to dobre rozwiązanie? | IH - Internity Home
Projekt łazienki Anna Koszela Architekt

Dwie umywalki w łazience, czy to dobre rozwiązanie?

Kiedy się sprawdzą dwie umywalki w łazience?

Dwie umywalki w łazience sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy trzeba pogodzić różne tempo życia domowników. To świetne rozwiązanie w przypadku dużych łazienek. Przygotowaliśmy specjalnie dla Was najlepsze i różnorodne możliwości aranżacyjne.

Zobacz wszystkie produkty od Hushlab >> Kliknij

Kiedy jednak mieszkańców jest dużo, a powierzchnia łazienki pozwala nam na zainstalowanie dwóch umywalek, to zdecydujmy się na to. Może to bowiem zaoszczędzić sporo czasu z rana, kiedy to kilku domowników szykuje się jednocześnie do wyjścia do szkoły, pracy, czy na studia. Jest to więc poniekąd rozwiązanie na napiętą sytuację między domownikami, którzy mają mało czasu na przygotowanie się do wyjścia. Niektórzy zwracają także uwagę, że jednoczesne wykonywanie tych samych czynności przez dwóch domowników wspiera komunikację i więzy pomiędzy nimi.

pomysł na łazienkę
Łazienka | proj. Katarzyna Kraszewska, zdj. Tom Kurek, stylizacja: Eliza Mrozińska, Nina Kalicka

Mimo tych zalet nie brak argumentów, na bezcelowość posiadania dwóch umywalek, nawet w dużej rodzinie i w przypadku wielkiej łazienki. Wielu ludzi po prostu woli przebywać samemu w łazience, w czasie korzystania z umywalki. Wszystko zależy więc od preferencji domowników.

Przed Wami kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie w łazience. Na szczęście metraż pozwolił na aranżację nie tylko dwóch umywalek, ale również osobnego prysznica jak i wanny przyściennej.

Zainstalowanie drugiej umywalki w łazience jest też całkiem proste i tanie. Wystarczy posiadać odpowiednią ilość przestrzeni. Zamiast zamontowania drugiej umywalki, można także zamontować jedną dużą umywalkę podzieloną na pół np taką umywalkę oferuje nam HUSHLAB.

 

Jeśli zdecydujemy się na wyposażenie łazienki dwiema umywalkami, musimy zadecydować, czy mają to być dwie identyczne, ustawione obok siebie i podłączone niezależnie do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, czy specjalne, i co raz popularniejsze umywalki podwójne, co raz częściej posiadające wspólny odpływ w celu zredukowania kosztów przyłączenia do dodatkowych instalacji.

Dornbracht wyjątkowe wyposażenie do łazienki

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków