Hity produktowe 2020/2021 | Co będziemy kupować do naszych wnętrz

Hity produktowe 2020/2021 | Co będziemy kupować do naszych wnętrz

Mamy dopiero początek roku, a za nami już kilka istotnych imprez z branży wyposażenia wnętrz: paryskie Maison & Objet, IMM organizowane w Kolonii oraz odbywający się w Danii Formland. Ponadto, dopiero co zakończyła się Cevisama w Walencji, gdzie zaprezentowano trendy z branży płytek i wyposażenia łazienek. Te światowej sławy targi są okazją do zapoznania się z tym, co będzie modne w świecie designu oraz zobaczenia produktów, które będziemy wybierać do naszych domów. Uważnie przyjrzeliśmy się temu, co było prezentowane przez wystawców i przygotowaliśmy TOP 7 produktów, które zdominują wnętrza na najbliższe dwa lata. Oto hity produktowe 2020/2021:

 

1. Meble modułowe 

Sofy, które możemy samodzielnie projektować dzięki modułom, od kilku lat zdobywają coraz większą popularność. Przede wszystkim dlatego, że można je dopasować do stylu życia domowników i zmieniających się z czasem potrzeb. Meble modułowe charakteryzuje mnogość układów i maksimum funkcjonalności. Taki rodzaj wypoczynku, umożliwia dopasowanie gabarytów i układu do rozmiaru wnętrza. Bryły mogą być dowolnie zestawiane ze sobą, a za ich pomocą stworzymy kanapę, idealnie wpisującą się w pomieszczenie. Gotowy zestaw możemy rozdzielać, dzięki mocowaniom umieszczonym na spodzie mebla. Kwadratowe pufy, które bardzo często uzupełniają serie zestawów modułowych, mogą służyć jako otomana, stolik kawowy lub oddzielne siedzisko.

hity produktowe 2020/2021
Sofy modułowe włoskiej marki Nicoline, kupisz w salonach grupy Internity Home

2. Meble multifunkcjonalne 

Kolejnym trendem, który można było zauważyć podczas tegorocznych targów, były meble multifukcjonalne. Obiekty o niewielkich, minimalistycznych gabarytach, które mogą spełniać kilka funkcji są prawdziwym znakiem naszych czasów. Inwestując w jeden mebel, chcemy wykorzystywać go do rożnych zadań. Pufę, która będzie podnóżkiem lub okazjonalnym łóżkiem, znajdziemy w ofercie polskiej marki Nobonobo. Natomiast Fameg wypuścił serię produktów, pełniących jednocześnie rolę stolików, taboretów i puf. 

Hity produktowe 2020/2021
Sofa Duet marki Softline, łączy w sobie funkcje leżanki, pojedynczego i podwójnego łóżka.
hity produktowe 2020/2021
Multifunkcyjna pufa marki Nobonobo.

Likewise to seria zaprojektowana przez londyńskie studio Torsten Neeland dla firmy Fameg. Otomany, stoliki kawowe i stolik okolicznościowy zostały włączone do kolekcji w celu uzupełnienia całego obrazu otoczenia, gdzie konieczne może być przyjęcie dużej liczby gości bez wizualnego przeciążenia przestrzeni. Specjalną cechą projektu jest to, że tace do serwowania może zostać dołączona zarówno do małego otomana, jak i do stolika okolicznościowego, co sprawia, że meble uzyskują dodatkowy, gościnny charakter. Torsten Neeland uważa, że obiekty odpowiednie dla mniejszych przestrzeni stają się coraz bardziej istotne w wielkich miastach, gdzie przestrzeń jest tak cenna.

3. Meble o obłych formach

Nadchodzące lata przyniosą ogromną popularność mebli o zaokrąglonych rantach i obłych kształtach. Ich sylwetkę będzie podkreślać welurowa tapicerka i pastelowe kolory. Organiczne formy, również świetnie podkreśli bukla – czyli wełna o kędziorkowatej fakturze. 

Hity produktowe 2020/2021
Meble o obłych formach, zaprezentowane podczas IMM w Kolonii.
Fotel o zaokrąglonym kształcie w projekcie One Design.
Hity produktowe 2020/2021
Organiczne formy w projektach marki Softline.
Bukla idealnie podkreśla obłe kształty. | Projekt: Na Antresoli; Fot.: Bartek Rąkowski

Poznaj najnowsze trendy w naszych salonach

4. Naturalne materiały

Popularność naturalnych materiałów jest rezultatem rosnącej świadomości ekologicznej. Wybierając produkty z drewna, kamienia czy bawełniane i lniane tkaniny, inwestujemy w produkt, który nie poddaje się próbie czasu. Tego typu materiały zachowują doskonały wygląd i właściwości, a sam proces starzenia dodaje im szlachetności. Przez najbliższe lata będziemy wybierać tapicerki meblowe z naturalnych tkanin oraz powszechnie wykorzystywać drewno – nie tylko na podłogach ale również na ścianach.

 


Projekt: Na Antresoli; Fot.: Bartek Rąkowski

5. Spieki kwarcowe

Najbliższe lata z pewnością przyniosą jeszcze większą popularność spieków kwarcowych, które już są ulubionym materiałem wykończeniowym architektów. Płyty powstaje ze sproszkowania naturalnych materiałów, poddawanych sprasowaniu pod dużym naciskiem. Następnie nanoszona jest warstwa kolorystyczna i następuje wypalanie w bardzo wysokiej temperaturze. Proces ten rewolucjonizuje tradycyjną produkcję płytek gresowych, a w jego wyniku otrzymywany jest produkt lekki, elastyczny, wszechstronny i odporny na czynniki zewnętrze oraz uszkodzenia. Wzory spieków są bardzo różnorodne i nawiązują do takich materiałów jak marmur, granit, lastryko, beton, a nawet metal.

6. Płytki i tapety we wzory roślinne

Motyw tropikalny, który królował na salonach od kilku lat, odchodzi w zapomnienie. Zastępują go bardziej subtelne i bliższe naszemu klimatowi, wizerunki liści czy drzew. Jest to związane z coraz popularniejszym trendem biofilii w designie, która wyraża tęsknotę człowieka za naturą. 

Tapety Sand Berg inspirowane japońskim krajobrazem.

Motyw polnych kwiatów na płytkach marki 41zero42

7. Minimalistyczne grafiki i „antyczne” rzeźby

Ostatnim, lecz nie mniej istotnym trendem, są elementy dekoracji wnętrz, które będą zdobić nasze domy. Przez najbliższe lata zdominują je minimalistyczne grafiki i obrazy, przywodzące na myśl twórców abstrakcyjnych z początków XX wieku. Obrazom towarzyszyć będą niewielkie repliki antycznych rzeźb – głowy czy popiersia w stylu rzymskim i greckim. 

Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz, Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste
Proj. KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską, Fot. PION
Hity produktowe 2020/2021
Galeria Ornament Anna Koszela – Krawczyk | zdjęcia i stylizacja: Budzik Studio
hity produktowe 2020/2021
Źródło: www.interiordesign.net

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami, dzięki naszym social mediom:

 

FACEBOOK PINTEREST INTAGRAM

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków