Schody i klatka schodowa 

Klatka schodowa oraz schody to niezwykle trudne przestrzenie do aranżacji. Należy  prawidłowo dobrać materiał wykończenia stopni, balustradę im towarzyszącą i sposób wkomponowania w to wszystko ściany za schodami. Co więcej, niezwykle ważnym elementem jest również  oświetlenie tej przestrzeni schodów, która niejednokrotnie ukryta jest w kącie pokoju, bez oddzielnego, naturalnego źródła światła. Zatem  jakie sposoby na oświetlenie schodów?  Jakie lampy wybrać, gdzie je umiejscowić i na jaką ilość się zdecydować?

Dom 416m2 w Dosinie | Proj: Naboo

Dom 416m2 w Dosinie | Proj: Naboo

Projekt Studio Loko

Projekt Studio Loko

Projekt Studio Loko

Projekt Studio Loko

projekt wnętrza Katarzyna Kraszewska

Bask Grupa Projektowa

Bask Grupa Projektowa

projekt wnętrza EmDesign

Em_design

Pomalama_Dom-Kasi-Sas_fot.Hanna-Dlugosz-3

Rozwiązanie na oświetlenie schodów 

Pomysł na schody

Pomysł na schody

Pomysł na schody

 Do wnętrz nowoczesnych i do tych, które charakteryzuje pełen minimalizm aranżacji proponujemy ledowe podświetlenie stopni.  Wartym przemyślenia pomysłem jest użycie łańcucha z zainstalowanym w nim źródłem oświetlenia. Dzięki takiej decyzji nie tylko rzucimy światło na trasę góra-dół, ale również wprowadzimy do wnętrza ciekawą dekorację, która z pewnością przyciągnie wzrok i wzbogaci projekt.

COMDESIGNE Commercial Architects

COMDESIGNE Commercial Architects

Jeśli nie podoba Wam się pomysł ciągłości łańcuchów ledowych, możecie sięgnąć po zamiennik w postaci  światła punktowego. Jeśli jego światło jest delikatne montujcie je w pobliżu stopni, przy każdym policzku. W przypadku gdy decydujecie się na silniejsze lampy, wybierajcie miejsce co drugi stopień lub więcej. Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, by cała droga spadku była dokładnie oświetlona.  Bezpieczeństwo przede wszystkim. 

Michał Strawa Architektura Wnętrz

Michał Strawa Architektura Wnętrz

Punktowe oświetlenie wspaniale sprawdza się w przypadku potrzeby oświetlenia schodów o zaokrąglonym biegu. Dla zachowania kontrastu, a przy tym i równowagi warto sięgnąć po modele o prostokątnej obudowie. Pamiętajcie również o tym, by w przypadku chęci ocieplenia pomieszczenia wybierać oświetlenie o żółtawym kolorycie.

OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE – PRZEGLĄD NAJCIEKAWSZYCH PRODUKTÓw – Zobacz >> 

Innym pomysłem jest postawienie na oświetlenie, którego pasmo światła skierowane jest w kilka stron pozostawiając na ścianie ciekawy wzór rozgwiazdy. Jest to sposób na bardzo dekoracyjne wyeksponowanie lamp i zwrócenie na nie uwagi.  Jeśli zatem szczególnie zależy Wam na wnętrzu niebanalnym, to koniecznie przemyślcie tę propozycję. 

PROJEKT: MM atelier

PROJEKT: MM atelier

Pamiętajcie, że światło może być zainstalowane wszędzie. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do ściany, przy której stoją schody.  Co powiecie o dość wyjątkowym pomyśle przymocowania światła do samych stopni?  Jak widać na zdjęciu wyżej, pomysł ten jest wręcz doskonały – nie tylko oświetla schody, ale również podkreśla ich kształt i materiał wykonania.

Och-ach concept

Och-ach concept

Kierując się nieco ku klasyce, nie oddając się jej jednak w całości warto pomyśleć nad wykorzystaniem w aranżacji światła punktowego instalowanego od góry na zasadzie kinkietów ułożonych w prostej, poziomej linii. Dzięki podobnemu rozwiązaniu  nie tylko oświetlimy bieg schodów, ale również będziemy w stanie podkreślić fakturę materiału położonego na ścianie.

PROJEKT: Antracyt Design

PROJEKT: Antracyt Design

PROJEKT: Dream Design

PROJEKT: Dream Design

Propozycje specjalisty – projektanta oświetlenia w Internity Home – Innowacyjne Oświetlenie. 

Flos G-O White to oprawa oświetleniowa do użytku wewnętrznego, ale również zewnętrznego. 

 

G-O by Flos

G-O by Flos

Modular Doze 

Doze jest dostępny w wersji okrągłej lub kwadratowej i ma obręcz w kolorze białym lub czarnym z kloszem z poliwęglanu.  Doze idealnie pasuje do standardowej skrzynki elektrycznej, którą można znaleźć w każdym (nowym) budynku. Sprawdza się jako oświetlenie przedpokoju lub klatki schodowej.

Modular Doze

Modular Doze

Modular Nukav

Modular Nukav

Modular Nukav

Modular Nukav

Modular Nukav

Modular Marty

To ciekawa zabawa oświetleniem, z pojedynczych opraw można układać dowolne figury, napisy. Diody Led są długowiecznie i zużywają niewiele energii, są energooszczędne. Design mają bardzo dekoracyjny, świetnie sprawdzą się do oświetlenia drogi nad schodami. Modular Marty proponuje prostą koncepcję o zaskakujących efektach. Jak Wam się podobają? 

Modular Marty

Modular Marty

Modular Mrty

Modular Marty

Oświetlenie Modular zamów w naszym salonie - przyjdź!

Schody w różu

Schody w różu

Gira Sensotec Led

Ostania propozycja to innowacja wśród dostępnych produktów, która na rynku dostępna będzie już w październiku 2018 roku. Producent Gira seria Sensotec Led.  Innowacyjne oświetlenie z detektorem ruchu ze światłem orientacyjnym i przełącznikiem bezdotykowym. Światło włącza się automatycznie, można też regulować natężenie światła. 

Gira Sensotec LED

Gira Sensotec LED

 

Zapytaj naszego specjalisty 

WOJCIECH MANTUR

Specjalista // Oświetlenie

Całą ofertę poznasz w naszych salonach – Zobacz Adresy >>

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków