Inspiracja tygodnia: wnętrza w odcieniach kwitnącej wiśni
Proj.: Monika Rogusz-Witkos | Studio projektowe COI

Inspiracja tygodnia: wnętrza w odcieniach kwitnącej wiśni

Drzewa z wystrzelającymi pąkami kwiatów to pierwszy i najmilszy zwiastun nadchodzącej wiosny. Szczególnie po wielu zimnych miesiącach, widok kwitnących roślin jest wyjątkowo przyjemny. Natomiast wśród najbardziej rozpoznawalnych oznak budzącej się do życia przyrody, można wymienić kwitnące drzewa wiśni, których odcienie zawierają się w spektrum od złamanej bieli po róż o zróżnicowanej intensywności. Kwitnące drzewo wiśni ma wyjątkowe znaczenie w kulturze Japonii, gdzie uznawane jest za symbol kraju, a jego różowe kwiaty nazywane Sakura stanowią synonim odnowy i nadziei. Odcienie kwitnącej wiśni inspirują również projektantów i architektów wnętrz, którzy chętnie wykorzystują w aranżacjach różowe detale, ale też monochromatyczne total looki w tym kolorze. Przyjrzyjmy się więc pomysłom na przeniesienie pozytywnych i radosnych odcieni kwitnącej wiśni do wnętrz. 

odcienie kwitnącej wiśni wnętrza
Proj. Pracownia KODO

Różowe wnętrza – pozytywne, piękne i stylowe | Top 7 projektów

Odcienie kwitnącej wiśni – wnętrza pełne radości 

Kolor różowy w psychologii kojarzony jest z pozytywną energią, poczuciem ukojenia i nadziei. Ma uspokajający wpływ i wycisza emocje, łagodząc min. uczucie złości. Popularność różu w aranżacjach wnętrz zapoczątkował Millennial Pink, który pojawił się pięć lat temu i stał się jednym z największych trendów barwnych w historii. Zainteresowanie tą barwą rosło wraz z rozwojem mediów społecznościowych, które miały ogromny udział w wypromowaniu Millenial Pink w wielu dziedzinach designu. Wraz z upływem czasu zainteresowanie różem przeniosło się na bardziej delikatne i subtelne tony, w tym te związane z odcieniami kwitnącej wiśni. 

odcienie kwitnącej wiśni wnętrza
Proj.: Decoroom; Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Różowe wnętrza zainspirowane barwną osobowością inwestorki

odcienie kwitnącej wiśni wnętrza
Sypialnia inspirowana odcieniami kwitnącej wiśni. | Proj.: Dembowska studio architektury oraz JAG studio architektury.

Kuchnia w kolorze wiosny

Różowa kuchnia to niezawodny sposób na wprowadzenie pozytywnego nastroju i osobowości do aranżacji wnętrza. Szerokie spektrum odcieni kwitnącej wiśni pozwali dobrać ton, idealnie odpowiadający naszemu gustowi. Kolor różowy w kuchni może pojawić się na ścianie pomiędzy szafkami, tuż za blatem roboczym, a także na samym blacie. Ciekawym pomysłem na wprowadzenie różu jest zakup lodówki w takim odcieniu. Jeśli róż kochasz skrycie, zadbaj o to, by w neutralnych szafkach pojawiła zastawa w tym kolorze. Kubki, garnki lub pojemniki na przyprawy mogą okazać się idealnymi dodatkami. Różowe płytki świetnie współgrają z białym marmurem, natomiast charakteru subtelnej aranżacji możemy dodać wprowadzając czarne elementy. 

Stylowe różowe kuchnie – najciekawsze projekty!

odcienie kwitnącej wiśni wnętrza
Proj.: Monika Rogusz-Witkos | Studio projektowe COI

 

Odcienie kwitnącej wiśni w łazience

Kwestia wprowadzenia koloru do łazienki jest szczególnie ważna. Z jednej strony jest to miejsce, które ma nas naładować do działania, a z drugiej powinno sprzyjać relaksowi, zwłaszcza pod koniec ciężkiego dnia. Odcienie kwitnącej wiśni z pewnością nadadzą aranżacji łazienki pożądany klimat odprężenia. C’est la vie en rose to termin używany we Francji, który określa życie jak ze snu, widziane przez różowe okulary i opisujący korzyści z otaczania tym kolorem. Przez różowe okulary świat wygląda lepiej! A różowa łazienka optymistycznie i pozytywnie nastroi nas na cały dzień. Pośród licznych odcieni kwitnącej wiśni z pewnością znajdziemy ten, najbardziej odpowiadający naszemu gustowi. Róż uzupełni aranżację kolorowej łazienki nie tylko pod postacią płytek, ale również ceramiki czy dodatków. 

Róż w łazience z czym łączyć

Czarń nada różowej łazience charakteru. | Proj.: Satori Interiors Mikołaj; fot.: Dąbrowski Fotografia Wnętrz
odcienie kwitnącej wiśni wnętrza
Proj.: Judyta Gandor i Magdalena Klamka
odcienie kwitnącej wiśni wnętrza
Proj.: Decoroom; Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków