Jak zaaranżować ścianę pod prysznicem | IH - Internity Home
design: Agata Brach Architect, Interior Designer | photo: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Jak zaaranżować ścianę pod prysznicem

Kreatywna ściana pod prysznicem w łazience

Dziś wybierzemy najciekawsze rozwiązanie na ścianę pod prysznicem. To może być najbardziej kreatywny kawałek ściany w naszej łazience. Wystarczy trochę fantazji i oczywiście najlepszych materiałów wykończeniowych. Proponujemy oszałamiające błyszczące mozaiki, płytki wielkoformatowe, kolorowe wzory i oczywiście niezawodne tapety wodoodporne.

Najciekawszy moment projektowania to dobieranie kolorystyczne poszczególnych elementów.

 

 

Białe kwadratowe kafle

Modny trend to z pozoru zwykłe kwadratowe kafle. Niczym się niby nie wyróżniające, a jednak mają w sobie magię prostoty i świeżości oraz nawiązują do trendów aranżacyjnych z dawnych lat. Dobrze wyglądają w łazience w połączeniu z drewnem jak również w łazience całej w bieli.

 

Projekt NUUK

Płytki cegiełki z lastryko.

Proj.: Eliza Ziemińska-Żak, Nasze Nowe; Zdj.: Marta Behling, PionPoziom

Płytki wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe to jedne z najbardziej poszukiwanych materiałów wykończeniowych w tym sezonie. Płytki w rozmiarze XXL cechuje duża wytrzymałość ciekawy wygląd, który pozwala nadać niebanalnego charakteru w łazience, ale nie tylko. A wielkie formaty dobrze współgrają z eleganckimi mozaikami.

Agnieszka Turkowska Czegiel
Projekt łazienki Ivan Leskov | Płytki marmurowe Marazzi | Biała armatura Hushlab.
Projekt łazienki Ivan Leskov | Płytki marmurowe Marazzi | Biała armatura Hushlab.

Płytki wielkoformatowe są obecnie bardzo modnym i coraz chętniej wykorzystywanym w domach oraz mieszkaniach produktem. Duże płytki to wybór idealny dla osób ceniących estetykę, spójność oraz minimalizm. Płytki wielkoformatowe możemy zastosować na podłogę jak i ścianę, w dużych jak i w mniejszych pomieszczeniach.

Motywy tropikalne

Odważne, tropikalne mariaże od kilku sezonów nie schodzą z listy aranżacyjnych bestsellerów! Rozłożyste palmy, wyplatane, rattanowe dodatki i wykończenia pełne egzotycznych, dekoracyjnych motywów, goszczą w najmodniejszych wnętrzach. Projektanci idąc tropem najnowszych trendów, tworzą kolekcję z ukłonem w świat przyrody. Coraz więcej nowych dostępnych oszałamiających wzorów, a najbardziej popularne to 41zero42 kolekcja Paper. 

Projekt łazienki Sojka&Wojciechowski

Każda przestrzeń – podłoga oraz ściana – wymaga specjalnego podejścia w kwestii wykończenia. Ta sama płytka w różnej konfiguracji może całkowicie odmienić wnętrze. Szukanie nietuzinkowych rozwiązań to coraz częściej idealny sposób na oryginalną łazienkę. Każdy z nas chce mieć wyjątkowy wystrój, który przykuwa uwagę.

Jodełka i kolor na ścianie

Sposób ułożenia płytek może wnieść nową jakość do wnętrza. Sprawić, że płytki zaczną przypominać stary parkiet lub stworzą wyjątkowy klimat. W trendach aranżacyjnych możemy zaobserwować wielki powrót układu wzorowanego jodełką, a także elegancję zaczerpniętą z ponadczasowej szachownicy. Obecnie kolory jakie królują w łazience to zieleń, róż, błękity.

 

 

Heksagony

Płytki sześciokątne sięgają swoją historią czasów rzymskich, a teraz wracają stając się hitem wzorniczym. Z impetem wdarły się do aranżacji podłóg i ścian w łazienkach. Dzięki swojemu niebanalnemu kształtowi powoli zyskują coraz większe rzesze fanów.

Płytki heksagonalne nazywane ze względu na swój kształt „plastrem miodu” dostępne są w różnych rozmiarach i wielu opcjach kolorystycznych, co daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dostępne zarówno w klasycznym jak i nowoczesnym wydaniu będą uzupełnieniem każdego stylu. Heksagony to rozwiązanie dla osób znudzonych tradycyjnymi płytkami. Bez względu na to czy wykorzystamy je na ścianach czy na podłodze przełamią one niekiedy nudne monochromatyczne wnętrza.

 

Proj.: Judyta Gandor i Magdalena Klamka

Kolorowe lastryko

Lastryko znowu modne we wnętrzach. Beton z wypełnieniem z ozdobnego kruszywa, czasami dodatkowo podbarwiony, tworzy po wyszlifowaniu i wypolerowaniu dekoracyjną powierzchnię o ziarnistym wzorze. Płyty lastryko można wykorzystać na podłodze, ścianach, schodach, parapetach, czy blatach kuchennych.

Tapety wodoodporne do Twojej łazienki

Tapeta Wall & Deco

Koncepty na łazienkę w najmodniejszych kolorach Hushlab kreuje nowe wnętrza!


 

 

Nie masz pomysłów na swoje mieszkanie? Skontaktuj się z nami:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


   

  Zapytaj // naszego eksperta

  Bernadeta Zawadzka

  Specjalista // Płytki
  ×

  Daniel Kwiatkowski

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Ewa Banasiewicz-Kieliszek

  Specjalista // Wyposażenie wnętrz
  ×

  Sylwia Matusiak

  Specjalista // Podłogi drewniane
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków