Jak zachować spójne wnętrze przy aranżacji naszego wymarzonego M? | IH - Internity Home
kaim.work

Jak zachować spójne wnętrze przy aranżacji naszego wymarzonego M?

Planowanie zmian

To właśnie zimą najlepiej zaplanować zmiany w domu, zrobić listę zakupów, zamówić natomiast z realizacją warto poczekać do wiosny. Jak zacząć zmiany w przypływie tak wielu rozwiązań i propozycji? Ciągłych zmian trendów i nowości na rynku? Wiele osób stawia obecnie na nowoczesne akcenty i rozwiązania. Lecz o udanej aranżacji wnętrza przede wszystkim decyduje określenie na początek własnych potrzeb. Chodzi o przemyślaną przestrzeń, która może posiadać jednak elementy ekstrawagancji. 

 Jak zachować odpowiedni umiar i wyciągnąć z naszych wnętrz najwięcej, jak się da? Czym charakteryzuje się właściwy rytm wzorów i kolorów? Dlaczego konkretny styl to nie wszystko? 

proj. Mili Młodzi Ludzie
proj. Mili Młodzi Ludzie
proj. Mili Młodzi Ludzie
proj. Mili Młodzi Ludzie

Nasze życie codzienne, nasza kultura są nierozerwalnie związane z architekturą i szeroko pojętym designem, są one integralną i charakterystyczną cechą każdej epoki, cywilizacji czy też społeczeństwa. Za każdym projektem stoi jakaś historia…

Projekt wnętrza Anna Koszela
Projekt wnętrza Anna Koszela
Projekt wnętrza Anna Koszela
Projekt wnętrza Anna Koszela

Aranżacja wnętrz: projekt i planowanie przestrzeni

Jeśli zdecydowaliśmy  się za urządzanie wnętrza od nowa, warto wykonać czytelny projekt tego czego chcemy osiągnąć. Warto skorzystać z fachowego oka projektanta wnętrz.  Trzeba dobrze zastanowić się nad funkcją każdego z pomieszczeń i jasno określić nasze wymagania.

Apartament na Szczęśliwicach projekt Jacek Tryc
Apartament na Szczęśliwicach projekt Jacek Tryc

Podział domu na dwie strefy: prywatna i publiczna

Gdy dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią, warto podzielić dom na dwie strefy: prywatną i publiczną. Jeśli każdy z domowników otrzyma już swoje cztery kąty, w których może poczuć się jak u siebie, łatwiej będzie nam stworzyć i zadbać o wspólną przestrzeń, która będzie mieć bardziej reprezentacyjny charakter.

Fotel "uszak" w salonie (model Alex marki Sits dostępny w naszych showroomach) | proj. Dziurdzia Projekt
Fotel „uszak” w salonie (model Alex marki Sits dostępny w naszych showroomach) | proj. Dziurdzia Projekt

Powtarzaj

Jeżeli zależy nam na ładzie i porządku w aranżacji, dobrym wyjściem będzie zastosowanie w pomieszczeniu powtarzalnego wzoru, akcentu lub dodatku: kilku poduszek w tym samym kolorze czy dopasowanego wzoru lampy i zasłon. Tego typu zabiegi pomogą uspokoić i zorganizować wnętrze, ale trzeba uważać, by nie przesadzić. Przy zbyt dużym nagromadzeniu powtarzających się elementów lub ich nieumiejętnej kompozycji, całość może wydać się nudna i jednostajna bądź chaotyczna i nieczytelna.

PROJ. FINCHSTUDIO
PROJ. FINCHSTUDIO
PROJ. FINCHSTUDIO
PROJ. FINCHSTUDIO

 

Trzymaj się jednego stylu

Nie wiesz do końca jaki styl drzemie w Twojej duszy? Rozwiąż quiz i się przekonaj jak powinien wyglądać Twój dom! 

QUIZ: W JAKIM STYLU URZĄDZIĆ MIESZKANIE?

Wiadomo, że w aranżacji wnętrz bardzo ważne są nasze indywidualne upodobania, lecz pamiętajmy o tym, aby nasze mieszkanie było utrzymane w spójnej, jednolitej estetyce. Nawet jeśli marzą nam się różnorodne wnętrza, lepiej nie uprawiać stylistycznej żonglerki – zdecydujmy się na jeden styl, a unikniemy chaosu.

Kuchnia projekt Sow Archi Design
Kuchnia projekt Sow Archi Design
Kuchnia projekt Sow Archi Design
Kuchnia projekt Sow Archi Design

 

Inspiruj się lecz nie powielaj!

Naszym zdaniem to jedna z ważniejszych wskazówek. Starajmy się czerpać z innych projektów to co najlepsze. Spójrzmy na materiały do wykończania wnętrz, meble. Zaczerpnijmy opinię na ich temat. Nigdy nie urządzajmy tak samo, jak na zdjęciach w magazynach czy internecie. Każda przestrzeń, tak jak jej użytkownicy, ma swój indywidualny charakter, dlatego bezpośrednie kopiowanie układu barw i wyposażenia wcale nie zagwarantuje sukcesu. W naszym domu musimy czuć się swobodnie. Powinien emanować ciepłem i powinniśmy otaczać się tym co lubimy. 

Z nutą Art Deco | Projekt Sow Archi Design
Z nutą Art Deco | Projekt Sow Archi Design

 

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków