Kamienie szlachetne w łazience - płytki o teksturze luksusu
Kolekcja marki La fabrica AVA

Kamienie szlachetne w łazience – płytki o teksturze luksusu

Kamienie szlachetne to najbardziej wartościowe minerały. Charakteryzują się jednorodną strukturą, nienaganną czystością i przejrzystością. Najczęściej mają niezwykłe kolory, silny połysk i są bardzo trwałe. Kamienie szlachetne i półszlachetne wykorzystywane są w jubilerstwie od tysięcy lat. W wielu kulturach i wierzeniach, kojarzone są z mistycyzmem, ezoteryką, czy właściwościami leczniczymi. Przez stulecia nie były jedynie dekoracją, a bardzo często pełniły rolę amuletów, zapewniających pomyślność lub odstraszających złe moce. Do kamieni szlachetnych zaliczymy min.: diamenty, szmaragdy, rubiny, topazy czy  akwamaryny. Co może zdziwić, do grupy tej należą również substancje pochodzenia organicznego, takie jak perły i koral. Dekoracyjny rysunek i niezwykłe spektrum kolorów, kryjący się we wnętrzu minerałów, inspiruje wiele marek zajmujących się produkcją płytek. Malownicze tekstury, a także charakterystyczne dla kamieni szlachetne barwy, przenoszone są na powierzchnie spieków i gresów, które wprowadzają do wnętrza poczucie wysublimowanego piękna i luksusu. Przyjrzyjmy się selekcji płytek z oferty Internity Home, dla których punkt wyjścia stanowią kamienie szlachetne.

10 ulubionych trendów łazienkowych Internity Home

Tekstury w odcieniach zieleni

Zielony kamień szlachetny kojarzy się z naturą, harmonią, symbolizuje siły witalne, a także nadzieję. Kolor ten ma zapewniać kontrolę emocji, rozwój zdolności umysłowych oraz wzmocnić kreatywność. Potrafi również poprawiać nasz nastrój, dodawać otuchy, polepszać pamięć, a nawet pomagać w uświadamianiu sobie tego, co szepcze do nas podświadomość. Samych odcieni zieleni jest około tysiąca, a możliwości skomponowania ich z innymi kolorami i materiałami – jeszcze więcej. To dlatego coraz więcej osób przekonuje się do wprowadzenia tej barwy, nie tylko w formie detalu. Obecnie, ta niezwykle uspokajająca i bliska naturze barwa odgrywa znacznie większą rolę w architekturze, co wynika to nie tylko z naszej odwagi i odchodzenia od stonowanych wnętrz, ale też z chęci obcowania z przyrodą. 

Przepiękne szklane mozaiki Sicis w nowej kolekcji VETRITE
Przepiękne szklane mozaiki Sicis w nowej kolekcji VETRITE
Kamienie szlachetne w łazience
Proj.: Na Antresoli; Fot.: @mateuszszeliga.pl

Niebieskie kamienie szlachetne w łazience

Niebieski kamień szlachetny był najpopularniejszym minerałem ozdobnym w starożytnym Egipcie. Barwa ta kojarzy się zarówno z bezkresem nieboskłonu, jak i głębią oceanów. Nic dziwnego, że niebieskie kamienie szlachetne symbolizują spokój i prawdę, oznaczać mają również młodość. Szafiry, topazy, tanzanity i turkusy zapewniają spokój, bezpieczeństwo i wzmacniają intuicję. Kolor nieba i wody w naturalny sposób pasuje  do łazienki, a w połączeniu z białą farbą lub osprzętem, stanowi ponadczasową i przyjemną kombinację kolorów. Błękit jest neutralny i w takim wnętrzu zawsze będziemy czuć się szczęśliwi.

5 wyjątkowych łazienek z kolorem nieba w roli głównej – Zamów Aranżację!

Kamienie szlachetne w łazience

Kamienie szlachetne w łazience
Płytki Sodalite Blu z kolekcji Allmarble marki Marazzi

Spokój i harmonia bieli

Białe kamienie szlachetne to min.: opal, biały szafir, a także perły. Wszystkie mają wzmacniać harmonię duszy i ciała. Symbolizują dobroć, pokój i czystość. Białe kamienie utrzymają harmonię między duchem i ciałem, a także wzmacniają właściwości innych kamieni. Biel jest też najbardziej klasycznym i tradycyjnym wyborem do salonów kąpielowych. Jednak tekstura kamieni szlachetnych wprowadzi do łazienki atmosferę luksusu i szybko zamieni ją w prywatną strefę SPA.

Kamienie szlachetne w łazience
Kolekcja marki La fabrica AVA
Kamienie szlachetne w łazience
Salon kąpielowy w sypialni master (proj. Magma, zdj. Fotomohito)

Kamienie szlachetne w łazience – odcienie brązu

Brąz to kolor ziemi, powiązany ze stabilnością, niezawodnością, komfortem i spokojem. Szczególnie lubiany przez konserwatywne i zorganizowane osoby. Brązowy kamień wzmacnia więź z naturą, przynosi stabilizację, dodaje pewności siebie, sprzyja podejmowaniu decyzji i jasnemu myśleniu. Zapewnia stabilność i wewnętrzny spokój. Często wybierają go osoby sumienne, odpowiedzialne i pracowite. Brąz wskazany dla osób pragnących życiowej stabilizacji. Jednym z brązowych kamieni szlachetnych jest tygrysie oko, któremu przypisuje się magiczne właściwości – wierzy się, że kamień ten wycisza lęki, dodaje sił do podejmowania nowych wyzwań i odblokowuje ukryte zdolności twórcze. Tekstury brązowych kamieni szlachetnych są idealnym wyborem do łazienki – świetnie komponują się z drewnem i złotą, ale też chromowaną armaturą. Za ich sprawą stworzymy klasyczną i ponadczasową aranżację salonu kąpielowego.

Kamienie szlachetne w łazience

Kamienie szlachetne w łazience
proj. Tremend | fot. Marcin Czechowiczproj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków