Kolorowe baterie umywalkowe - pożegnaj się z nudą w łazience!
LOFT_20010302BLD_1920

Kolorowe baterie umywalkowe – pożegnaj się z nudą w łazience!

Kto powiedział, że bateria przy umywalce zawsze musi być chromowana? Chrom owszem jest elegancki, ale czy zawsze musimy się przy nim upierać wyposażając łazienkę? Czasem warto zaszaleć, pobawić się w przewrotnego projektanta wnętrz, eksperymentować – efekty zastosowania np. żółtej baterii w lekko szarej aranżacji łazienki może cię zaskoczyć! Zobacz jak dobrze mogą się prezentować tak niepozorne elementy, jak kolorowe baterie umywalkowe.

 

Kolorowe baterie umywalkowe
Kolorowe baterie umywalkowe

GRA W KOLORY – STWÓRZ PRZESTRZEŃ UMYWALKOWĄ PO SWOJEMU

Czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, różowy – paleta kolorów serii Loft-Colors od producenta Tres jest zaskakująco rozbudowana, więc bez problemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kolorowe akcenty w łazience doskonale się komponują ze stosunkowo jednolitą kolorystyką ścian i podłóg. Uniwersalnym tłem dla kolorowych baterii i akcesoriów łazienkowych jest kolor biały i lekkie szarości. Jednak pamiętajmy, że w takiej sytuacji biała lub srebrna/szara bateria będzie się wtapiać w całość, dlatego warto wybrać bardziej kontrastującą wersję. Zaś do łazienek czarnych i ciemnych bardziej pasować będą białe lub czerwone baterie.

 

261_1
Tres – Study exclusive

CZARNA CZY BIAŁA?

Klasyka wśród zagadnień związanych z kolorami – biel i czerń. Zarówno razem jak i osobno prezentują się doskonale. Nie inaczej jest w przypadku połączeń baterii umywalkowych w takich kolorach: biała doskonale sprawdzi się przy czarnej umywalce; czarna zaś jako kontrast do klasycznej w białym kolorze.

 

Tres – Cuadro Exclusive

A MOŻE MOSIĄDZ?

Baterie ze złota lub mosiądzu to bardzo rzadki motyw i przez wielu uważany za ryzykowny. Nie łatwo bowiem znaleźć przestrzeń w łazience do tego typu rozwiania. Dlaczego? Być może powodem jest to, że zastosować tę baterię możemy tylko w przypadku, gdy cała aranżacja łazienki nawiązuje stylem np. do wnętrz glamour albo retro. Jednak nie zapominajmy, że styl eklektyczny daje nam sporo możliwości jeśli chodzi o zastosowanie baterii z odcieniami złota i mosiądzu. Wszak chodzi tu o przełamywanie utartych standardów i budowanie własnych konwencji.

 

Clasic-tres
Clasic-tres

A JEŚLI BARDZO LUBISZ CHROM…

… to warto podzielić baterie w tych kolorach na pewne rodzaje. Mamy więc baterie o wyraźnych krawędziach i kubistycznej naturze, z drugiej strony znajdujemy klasycyzujące stylizacje baterii, z innej elegancką i uwodzicielską falę nowoczesnego wzornictwa. Warto pamiętać bowiem, że nie tylko kolor baterii jest tu ważny, ale też niebagatelne znaczenie ma także forma i design danego przedmiotu.

 

Cuadro - tres
Cuadro – tres

Jakiego koloru jest bateria w Twojej łazience?

Zapytaj // naszego eksperta

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków