Biało-drewnianana łazienka czy szaro-drewniana? Jakie trendy | IH - Internity Home
Projekt Pracownia Elementy

Biało-drewnianana łazienka czy szaro-drewniana? Jakie trendy

Kiedy zaczynamy projektować własny dom, jest to jak spełnienie pięknego marzenia. Moment, w którym na nowo odkrywamy samych siebie i swoje potrzeby, upodobania, aspirację. Marzeniom nadajemy realny kształt. Aranżacja wnętrz musi być funkcjonalna, stanowić przepiękną kompozycję stylów, tworzyć i zapewniać komfort dnia codziennego. Zacznijmy od dwóch duetów, dość popularnych ostatnio, drewnopodobne płytki w towarzystwie białych lub szarych, jak to woli betonowych. Który bardziej przypadł nam do serca? Przekonajcie się. 

Drewnopodobne to ponadczasowe

Drewno jest ponadczasowe. Dodaje elegancji, naturalności i szlachetności każdemu wnętrzu. Ociepla nawet najbardziej surowe miejsca i może stanowić główny element wystroju. Naturalne drewno, jako podłoga w łazience to jednak spore wyzwanie. Bowiem niewiele rodzajów tej okładziny radzi sobie w warunkach mokrych i bardzo wilgotnych (a te, które dobrze się spisują, zazwyczaj są bardzo kosztowne). Dlatego do łazienki, w której mamy zamiar wprowadzić ciepłą nutę, może i stworzyć klimat domowego SPA, warto sięgnąć po płytki drewnopodobne. 

Białe nie znaczy nudne

Na rynku mamy do wyboru bardzo zróżnicowane płytki w kolorach bieli. Mozaiki, 3D, czy marmurowe, które są hitem tego sezonu. Do tego biel nie musi być nudna – struktura oraz różne powierzchnie wykończenia nadają jej charakteru. Białe płytki to moda, którą upodobali sobie projektanci i architekci. Możemy być pewni, że szybko nie zejdzie z piedestału.

Łazinka zaprojktowana przez Peka Studio
Łazinka zaprojktowana przez Peka Studio
Łazinka zaprojktowana przez Peka Studio
Łazinka zaprojktowana przez Peka Studio

 
Projekt Red Cube Design

Płytki Wow Design
Płytki Wow Design
Mała łazienka z wanną | proj. Studio Projekt, zdj.: Fotomohito
Mała łazienka z wanną | proj. Studio Projekt, zdj.: Fotomohito

Biel, drewno i…

…to powinno nam wystarczyć, zbyt dużo innych dodatków może zaburzyć nam harmonię. Drewno łączy się z rozmaitymi barwami i dodatkami. Jednak jego najpiękniejszym dopełnieniem jest naturalna, ponadczasowa biel. I to zarówno na ścianach, jak i jako dominująca barwa mebli i wyposażenia łazienki biało-drewnianej.

Dlaczego stawiamy na biel i drewno?

Biel jest towarzystwem idealnym. Pozwala wydobyć słoje drewna, ukazać jego fakturę i pełną gamę barw. Biel dodaje wnętrzom przestronności, czystości i budzi wrażenie głębokiego spokoju – a wszystko to jest pożądane w łazience z drewnianą podłogą.

Projekt Wojsz-Studio
Projekt Wojsz-Studio
Projekt Pracownia Elementy
Projekt Pracownia Elementy

Płytki drewnopodobne również dobrze prezentują się w aranżacji łazienki z odrobiną klimatów glamour. Możemy tu mówić o mieszance dwóch tak bardzo odmiennych stylów jak glamour i nowoczesnego rustykalnego. Zdjęcie poniżej przedstawia nam jak bardzo udany jest to duet.

 
Projekt łazienki z odrobiną glamour

Płytki drewnopodobne i beton

Surowy wygląd oraz oszczędność formy to jedne z najbardziej rozpoznawalnych cech współczesnego wzornictwa użytkowego. Podobne idee przyświecały również w projektowaniu płytek imitujących beton. Płytki imitujące beton nawiązują do stylu poprzemysłowego. Są alternatywą dla typowych ścian spotykanych w loftach. Takie tło świetnie posłuży do wyeksponowania detali w postaci, na przykład luksusowej umywalki, czy minimalistycznej armatury.

Szare płytki są niezwykle popularne i częśto wykorzystywane. Płytki są bardzo popularne również ze względu na ich uniwersalny charakter. Urok niedoskonałości jest w tym przypadku największym atutem.

Takie wnętrze świetnie dopełni drewniana podłoga lub drewniane dodatki. 

Projekt łazienki Loft Studio
Projekt łazienki Loft Studio

Szary nie jedno ma imię - wybierz najciekawsze płytki betonowe w naszym salonie!

 
Drewno i płytki betonowe w łazience

 
Beton i płytki drewnoodobne

proj. HOLA Design
proj. HOLA Design
Projekt łazienki Elementy Studio
Proejkt łazienki Loko Studio
Proejkt łazienki Loko Studio
Mono Design
Mono Design projekt łazienki
Projekt łazienki na poddaszu Razzo Architekci
Projekt łazienki na poddaszu Razzo Architekci
Projekt pracwoni Kwadraton
Projekt pracwoni Kwadraton

Wybierz ceramikę do swojej łazienki w naszych salonach!

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków