Łazienki w stylu boho industrial - jakie wybrać płytki, kolor ceramiki oraz baterię | IH - Internity Home
KRESKA. STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Łazienki w stylu boho industrial – jakie wybrać płytki, kolor ceramiki oraz baterię

Boho i styl industrialny przeżywają ostatnio swój wielki powrót. Aranżacje stają się bardzo popularne, i tworzą ciekawy miraż dwóch tak odrębnych stylów. Industrialny styl przestał już być  pokazywany w surowej wersji jak dawniej. Teraz przybiera znacznie przyjaźniejsze i weselsze oblicze. A to dzięki wprowadzeniu elementów przepełnionego żywiołową radością stylu boho.

Skąd pochodzi styl boho?

Początki stylu boho sięgają końca XIX wieku i paryskiej bohemy, czyli cyganerii artystycznej, która odrzucała sztywne reguły i mieszczańskie konwenanse, rządzące zarówno moralnością, jak i ówczesnym sposobem życia.

Boho płytki od hiszpańskiego producenta Wow Design 

Spadkobiercami idei bohemy stali się w latach siedemdziesiątych XX wieku hippisi i to właśnie oni wylansowali w modzie i we wnętrzach styl boho. Dzieci-kwiaty zniknęły w mrokach dziejów, ale nie on! Wciąż powraca, niezmiennie kusząc swą barwnością i niczym nieskrępowaną swobodą. Jako że kieruje się własnymi zasadami, z których najważniejsza to …brak zasad, trudno go jednoznacznie zaklasyfikować.

Loft z widokiem na dachy kamienic i PKiN
Loft z widokiem na dachy kamienic i PKiN

Jak połączyć styl industrialny i boho?

Chodzi o to, aby w oszczędny wystrój wkomponować tylko kilka elementów tego stylu, rozweselających wnętrze i wnoszących do niego mnóstwo ożywczego luzu. Wnętrza z pozoru zimne, fabryczne po dodaniu kilku ciepłych dodatków odmieni kompletnie wnętrze. 

KRESKA. STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ
KRESKA. STUDIO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Charakterystyczne elementy wystroju w łazience w stylu boho i industrialnego

Styl boho nie jest absolutnie stylem minimalistycznym. Aby stworzyć kompozycję z mebli łazienkowych i dodatków potrzebujesz wielu przedmiotów o różnych kolorach, fakturach i kształtach. Wykorzystaj te, które znajdują się w twoim domu schowane w szufladach i szafkach lub wybierz się na targ staroci.

Styl industrialny – całość kompozycji utrzymana jest w chłodnych stonowanych barwach. Materiały mu towarzyszące to: drewno, stal nierdzewna, metal, cegła, beton i cement. W łazience w stylu industrialnym nie może zabraknąć stalowych konstrukcji, metalowych rur i ram okiennych. Dodatkowym wyposażeniem mogą być stare liczniki od wody, stare zegary oraz duże przemysłowe lampy.

Jeśli wymieszamy w umiarkowany sposób ze sobą elementy z obu stylów powstanie ciekawe, wyjątkowe wnętrze. Przed Wami kilka inspiracji. 

Styl boho to przede wszystkim hołd złożony naturze. Polega głównie na łączeniu pozornie niepasujących do siebie materiałów i wzorów według indywidualnego gustu. Liczy się swoboda, fantazja i wygoda.  To naturalne materiały, żywe kolory i etniczne wzory. Urządzając łazienkę  w tym stylu można pozwolić sobie na kreatywność i osobiste akcenty. 

W naszej łazience urządzonej w tym stylu na pewno będzie nieformalnie i bardzo przytulnie. Wszystkie naturalne akcenty ocieplą industrialne elementy, jak np baterie, ciekawą propozycją będzie tu armatura od włoskiego producenta Radomonte kolekcja Kato. Jeśli decydujemy się na fuzję dwóch stylów boho i industrial, a chcemy mieć kabinę prysznicową, wybierzmy drzwi z czarną stalową ramą. 

 

Autor projektu Aleksandra Bartoszuk Zdjęcia BOLD Design

Obecnie styl boho bardzo lubi kolor terakota. W połączeniu z naturalnymi materiałami, wzorzystymi dywanikami lub ręcznikami stworzy naprawdę niepowtarzalny klimat wnętrza, w którym na bank  odpoczniesz. 

Roślinność

Urządzając łazienkę w stylu boho nie można zapomnieć o roślinności. W tym przypadku panuje zasada: im więcej, tym lepiej! Żywe lub suszone kwiaty w wazonach dodadzą wnętrzu koloru. Ozdobne kwietniki czy doniczki z roślinami można ustawić na podłodze, małych stoliczkach i parapetach. Warto też pomyśleć o wiszących doniczkach przymocowanych sznurkiem do haczyków na suficie

Źródło: @annamichaliszyn
Łazienka w bloku w stylu boho z elementami industrialnymi
Bateria w stylu industrialnym Radomonte
Bateria w stylu industrialnym Radomonte
Bateria Radomonte dostępna w Internity Home
Bateria Radomonte w Internity Home

Najważniejsze elementy łazienki w stylu boho industrial

  • wybierz płytki w kolorze szarym, terakoty bądź beżowym lub zdecyduj się ewentualnie na cegłę
  • wzór tapety z motywem roślinnym, naturalnym 
  • w łazience ciekawie podkręcą klimat lampy w stylu industrialnym
  • kolorowa ceramika 
  • armatura powinna nawiązywać do klimatu fabrycznego, industrialnego
  • szafki z naturalnego drewna lub metalowe 
  • wzorzyste dywaniki i ręczniki
  • kabina prysznicowa z czarną metalową ramą

Wybierzcie propozycje z naszej TOP listy do stworzenia takiego wnętrza

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków