Minimalistyczne oświetlenie do otwartej kuchni połączonej z salonem | IH - Internity Home

Minimalistyczne oświetlenie do otwartej kuchni połączonej z salonem

Minimalizm i nowoczesność idą ze sobą w parze. Tak się składa, że wspomnianą cechę uznaje się za podstawę jednej z odmian dekoratorskiego modernizmu, dlatego też trudno zbagatelizować. Lecz w warunkach pewnej surowości łatwiej jest wyeksponować ekskluzywne elementy wystroju, świadczące o pozycji i prestiżu osoby eksploatującej wnętrze urządzone bogato, ale z pewnością nie z niepotrzebnym i rażącym przepychem lub wręcz z niesmaczną ostentacją. W podobny nastrój idealnie wpisują się minimalistyczne lampy, które choć skromne, potrafią być wyraziste.

NOWOCZESNE WNĘTRZA OŚWIETLENIE

Nowoczesne, minimalistyczne lampy, jakie często wykorzystuje się w tworzeniu najpopularniejszych aranżacji, są przede wszystkim dyskretne, a ich najważniejsza funkcja to zapewnienie odpowiedniego światła w pomieszczeniu. Chętnie sięga się więc po plafony, a także po lampy wpuszczane i natynkowe – we wnętrzach urządzonych klasycznie wiele spośród nich prezentowałoby się co najmniej nietypowo, jednak tutaj wyglądają i spełniają swoje funkcje znakomicie.

 

Oświetlenie Archlines w kuchni
Oświetlenie Archlines w kuchni

Jakie oświetlenie w kuchni połączonej z salonem?

Kuchnia otwarta na salon nie dziwi już nikogo. Każdy kto zdecydowała się na takie rozwiązanie nie żałuje. Aranżacja taka jest nowoczesna, która wymaga jednak odpowiedniego rozplanowania samego układu pomieszczenia, jak również oświetlenia. Przedstawiamy kilka propozycji aranżacji oświetlenia w kuchni połączonej z salonem, które można potraktować jako inspirację dla własnej koncepcji.

Należy starannie przemyśleć i rozplanować rozmieszczenie poszczególnych źródeł światła. W rozległym pomieszczeniu jedna czy dwie lampy to zdecydowanie za mało, by dobrze oświetlić zarówno stół, blaty, jak i pozostałe zakątki pomieszczenia.

W tym projekcie wykorzystano oświetlenie natynkowe Sternlight Miss Flexy Jest to oprawa nastropowa, wykonana w technologii ciśnieniowego odlewu aluminium malowanego metodą proszkową. Ma możliwość regulacji kierunku świecenia. Posiada dodatkową ochronę źródła światła LED oraz odbłyśnika poprzez zastosowanie poliwęglanowej transparentnej szybki.

Zawieszone oświetlenie ledowe na linkach i szynach  rozmieszczone w kilku miejscach sufitu zastąpią tradycyjne formy oświetlenia ogólnego, pod warunkiem że będą umieszczone w oprawach rozpraszających światło. Zamontowane w  suficie oprawy mogą zastąpić żyrandol, ale ich liczba i rozmieszczenie wymagają dokładnego zaprojektowania. Możliwość regulacji kąta padania światła pozwala je dostosować do różnych celów. Do takich opraw można dobrać filtry rozpraszające światło.

Projekt wnętrza architekt Jacek Tryc
Projekt wnętrza architekt Jacek Tryc
Apartament na Bielanach w Warszawie | proj. Jacek Tryc
Apartament na Bielanach w Warszawie | proj. Jacek Tryc
Apartament na Bielanach w Warszawie | proj. Jacek Tryc
Apartament na Bielanach w Warszawie | proj. Jacek Tryc

Loft Kolasiński, Jacek Kolasiński
Loft Kolasiński, Jacek Kolasiński
Projekt: Dziurdzia Projekt, Zdjęcia: Ayuko
Dziurdzia Projekt kuchnia w bloku
Dziurdzia Projekt kuchnia w bloku
Miśkiewicz
Projekt mieszkania w loftowym klimacie pracownia architektoniczna Miśkiewicz
Miśkiewicz
Projekt mieszkania w loftowym klimacie pracownia architektoniczna Miśkiewicz

Jakie są trendy w oświetleniu kuchni?

Oświetlenie jak każda inna kwestia związana z urządzaniem wnętrz podlega okresowym zmianom, wpływom mody i ogólnym trendom na światowych rynkach. Każdy rok niesie ze sobą oczekiwania klientów na nowości, które będą nas zachwycały oraz sprawią, że dana grupa produktowa nabierze nowej jakości. Każdy kolejny rok przynosi nam zmiany również w postrzeganiu oświetlenia.

Jednak niezmienny trend to:

Dalej jednak dużą popularnością będą cieszyć się lampy typu natynkowe lub wpuszczane w sufit lampy punktowe. Tak zwane też oświetlenie techniczne. Są one bardzo praktyczne. Ich niewielki rozmiar oraz koszt pozwala na zagęszczenie punktów świetlnych, dzięki czemu poprawia się stopień oświetlenia danego wnętrza, a dodatkowo można uzyskać bardzo stonowane oświetlenie danej strefy. Jest to szczególnie ważne w przypadku blatów kuchennych lub stref reprezentacyjnych. Wówczas służą za oświetlenie dekoracyjne.

Hitem we wnętrzach jest magnetyczny system oświetleniowy!

ARCHLINES to liniowy system oświetleniowy, za pomocą którego możesz zbudować dowolną nowoczesną konstrukcję świetlną. Jest całkowicie mobilny i elastyczny, w pełni zaspokoi Twoje potrzeby w niebanalnym projekcie wnętrza.

Co wyróżnia system? Montaż profilu jest łatwy, nie potrzebujesz żadnych narzędzi do zainstalowania opraw, możesz obyć się bez pomocy fachowca. Oświetlenie możesz zamontować na suficie lub pionowo na ścianie.
Oświetlenie Archlines system idealny do kuchni
Oświetlenie Archlines system idealny do kuchni

SYSTEM JEST KONFIGUROWANY POD INDYWIDUALNE ZAPOTRZEBOWANIE KLIENTA, WIĘC WYCENA MOŻLIWA JEST POD KONKRETNY PROJEKT.  DLATEGO PROSIMY SKORZYSTAJ Z FORMULARZA KONTAKTOWEGO!

  ZAPYTAJ O WYCENĘ NASZEGO SPECJALISTĘ

  1 WYPEŁNIJ FORMULARZ


  2 WYBIERZ TEMAT

  Chcę umówić się na spotkanieProszę o wycenę projektuProszę o ofertę

   

  Chcesz od nas dostawać raz w tygodniu najciekawsze informacje ze świata designu? Zapisz się do newslettera:

  tak, chcę otrzymywać Newsletter dot. produktów i usług Internity S.A z siedzibą w W-wie

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Internity S.A z siedzibą w W-wie. Dowiedz się więcej polityka prywatności o ochronie Twoich danych osobowych.

   

   

  Zapytaj // naszego eksperta

  Iwona Karwowska

  Specjalista //Oświetlenie
  ×

  Wojciech Mantur

  Specjalista // Oświetlenie
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków