Must have w 2020 w urządzaniu wnętrz - co nas kręci? | IH - Internity Home
Proj. Pracownia KODO

Must have w 2020 w urządzaniu wnętrz – co nas kręci?

Co nowego w urządzaniu wnętrz

Dziś przedstawimy 5 trendów, które powoli wchodzą od jakiegoś czasu do naszych wnętrz. Wnętrzarska moda bywa kapryśna i niektóre trendy szybko tracą na popularności. Jednak warto poznać nowości, które mogą stać się hitem. Poznajcie trendy, które może wprowadzisz do swojego wnętrza. 

#Łuki

Łuki cieszyły się popularnością od zawsze. Już w starożytności, zdobiono nimi kościoły, zamki i domy zamożnych ludzi. W naszych czasach zyskały one nowe możliwości przystosowania, bogate wykończenie i różne formy. Chociaż mają długowieczną historię, bardzo szybko przyjmują się w różnego stylu domach. Zapewne i w przyszłości pozostaną również popularne.

PROJEKT DOLINA MOKOTÓW – ODWAŻNE KOLORY I SUBTELNE ŁUKI

W tym sezonie słynne łuczki w przejściach tak popularne w latach 90., że stały się niemal symbolem złego smaku. A teraz wracają do łask! Możemy wyeksponować je na przykład intensywnym kolorem. Jeśli nie posiadamy takowego łuku, to modne są również łuki w formach mebli, dodatków, lamp i wzorów. Mamy do wyboru płytki, tapety, lustra.

Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

Łuk – to niezwykły wynalazek, posiada swoisty urok i mistycyzm. Ta pomysłowa konstrukcja opiera się na skomplikowanych obliczeniach matematycznych. Od momentu powstania łuk pozostał prawie taki sam. Zmieniła się tylko technologia, materiały budowlane i formuły obliczeniowe, jednak charakterystyczne dla łuku wygięcie zostało.

Łuk zaznacza granice dwóch stref, jednak jego zadaniem nie jest izolowanie jednej strefy od drugiej, lecz wręcz przeciwnie – wizualne ich połączenie. Architekci podczas planowania przestrzeni za pomocą łuków starają się unikać stereotypów, np. nie ma konieczności oddzielenia salonu od przedpokoju drzwiami, wystarczy zbudować łuk i stworzyć tym samym wrażenie ciągłości przestrzeni.

Takie przejście będzie doskonale wyglądać również między kuchnią a salonem. W tym przypadku funkcja łuku – to przejście bez przeszkód z jednego pomieszczenia do drugiego. Nie da się wymienić wszystkich wariacji wykorzystania łuków między pomieszczeniami, najważniejsze – to zaufać fantazji

 

 

Łuki odnalazły również swoje miejsce w nowoczesnych łazienkach. Ciekawe kolorystycznie finezyjnie i zmysłowo podkreślają wyjątkowość aranżacji.

#Zaokrąglenia

Linie proste zostają zastępowane zaokrąglonymi konturami, liniami falistymi, krzywymi. Ten trend nawiązuje do lat 30-tych, art deco, modernizmu i trochę do stylu o bardzo pięknie brzmiącej nazwie streamline modern, czyli odmiany modernizmu nawiązującej do statków. Widać w aranżacjach jak bardzo popularne stały się obecnie lustra, stoliki kawowe, zaokrąglone wyspy kuchenne, lampy z kulistymi elementami. Takie elementy zmiękczają wnętrze, ale też nadają mu trochę elegancji, chyba właśnie przez te skojarzenia z dawną, „elegancką” architekturą.

 

#Unicolour

Trend, w którym ściany, podłogi, meble, tapety są w tym samym kolorze. Nie oznacza to wcale, że wnętrze ma wyglądać jak po bombie z farbą. Postaw na jeden przewodni kolor, wybierzmy fragmenty naszego wnętrza, które będzie się prezentowało w unicolorze. Postaranie się na dopasowanie kilku elementów, aby były dokładnie w tym samym kolorze może dać bardzo eleganckie wykończenie wnętrza.

Wnętrze nowoczesnej stodoły
Wnętrze nowoczesnej stodoły
Wnętrze nowoczesnej stodoły
Wnętrze nowoczesnej stodoły

#Colour-blocking

 Colour-blocking to zblokowanie kolorów na ścianach, meblach czy wyposażeniu, a czasem na wszystkim naraz. Color-blocking to technika odważnego stosowania dużych płaszczyzn koloru i zestawiania ich ze sobą. Technika jest od dawna stosowana przez projektantów mody, a od niedawna robi także zawrotną karierę w aranżacjach wnętrz. Jak może wyglądać color blocks w mieszkaniu?

Przypomina abstrakcyjne obrazy i łączy się z plastycznością wnętrz, tu również występuje traktowanie wnętrz jak kadrów. 

Wiele osób uważa, że idea odważnego łączenia dużych płaszczyzn odmiennych barw w sposób skrajny i zaskakujący bierze się od malarstwa Pieta Mondriana, lub szerzej całego ruchu neoplastycyzmu. Inni uważają, że lepiej doszukiwać się korzeni color-blockingu u Moneta albo u Seurata.

 

#Plastyczne wnętrza

Wnętrza niczym malarskie kadry. Dobieranie i kształtowanie elementów, aby każdy kadr pomieszczenia tworzył domkniętą historię, kompozycję. To jedno z ważniejszych zachowań, uważne podejście do wnętrza i traktowanie go nie tylko jako pomieszczenia użytkowego, ale jako artystycznej kompozycji wyrażającej nas i nasze upodobania.

Proj. ArchiWisła; Fot. i stylizacja: Martyna Rudnicka
Proj.: Formea Studio

 

MARZYSZ O FUNKCJONALNYM, NAJPIĘKNIEJSZYM WNĘTRZU? PRZYJDŹ DO NAS SIĘ URZĄDZIĆ: WARSZAWA, KRAKÓW I ŁÓDŹ!

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków