Najmodniejsze printy i wzory we wnętrzach | TOP 5

Najmodniejsze printy i wzory we wnętrzach | TOP 5

Wraz z nadejściem kolejnego sezonu, pojawiają się nowe trendy. Pomimo, iż jeszcze kilka miesięcy zostało do końca roku, zdążyliśmy już przedstawić wiele przewidywań odnośnie tego, co będzie modne w 2021. Nasza redakcja przygotowała kolejną dawkę wnętrzarskich zapowiedzi, które już niedługo będą brylować na salonach. Dziś przedstawimy najmodniejsze printy i wzory, odważnie wykorzystywane na każdej powierzchni. Jednego jesteśmy pewni – przyszły rok będzie nietuzinkowy, kolorowy i nastawiony na indywidualizm…przynajmniej w aranżacji wnętrz. 

1. Więcej znaczy więcej

Wszystkie możliwe znaki świadczą o tym, że wchodzimy w erę maksymalizmu. Po niemal dekadzie zdominowanej przez scandi i minimalizm, projektanci skłaniają się ku podejściu „więcej znaczy więcej”. Będziemy mieć do czynienia z zestawieniem różnorodnych tekstur, kontrastowych żywych barw, a przede wszystkim podejmowaniem ryzyka. Wzory będą oscylować pomiędzy szerokimi pasami, zwierzęcymi wzorami oraz motywem botanicznym. Powrócą również geometryczne printy inspirowane latami 70. oraz styl Memphis Group

Proj.: Inside Projektowanie i Aranżacja Wnętrz Aleksandra Majtka-Małecka; fot.: Szymon Ratajczyk
Tkaniny dekoracyjne znajdziecie w salonach Internity Home.

2. Babcine wzory

Moda kołem się toczy, a to co stare znów staje się modne. Styl określany mianem Granny Chic, coraz częściej zapraszany jest do wnętrz. Afirmuje on pamiątki rodzinne: porcelanę, ręcznie dziergane narzuty, a także meble tapicerowane kultowymi kwiecistymi tkaninami. Wraz ze zwrotem ku nostalgicznym czasom naszych dziadków, projektanci wykorzystują wzory w drobne kwiatki lub romantyczne róże. Będą pojawiać się nie tylko na poduchach dekoracyjnych, ale i meblach czy płytkach.

wzory we wnętrzach
Kanapa w stylu Granny Chic.
Proj.: DWAconcept

3. Motyw roślinny

Biophilic design nadal będzie bardzo silną tendencją w projektowaniu. Zgodnie z trendem wprowadzającym naturę do wnętrz, motywy roślinne nie stracą na popularności. Natomiast, królujące w aranżacjach od dwóch lat wzory tropikalne, zostaną złagodzone. Liście palmy czy monstery będą występować w delikatnej tonacji. Przy czym projektanci zdecydowanie częściej będą wybierać wizerunki roślin czy drzew bliższe naszemu klimatowi. 

wzory we wnętrzach
Proj.: Colombe Design
wzory we wnętrzach
Subtelne wzory roślinne zdominują wnętrza.

4. Pastele

Moda na pastele bardziej dotyczy kolorów niż konkretnego wzoru. Rozbielona tonacja zyska na znaczeniu bez względu na rodzaj motywu. Trend, który rozpoczęło pojawienie się Millennial pink, przeniósł się także na inne pastelowe odcienie: zieleń, błękit czy żółć. Same wzory będą delikatnie wyłaniać się z tła, tworząc „zakurzony look”. Największą zaletą tego trendu jest subtelność bez rezygnacji z koloru. 

Tapety Cole&Son dostępne w salonach z grupy Internity Home.
wzory we wnętrzach
Pastelowa aranżacja z tapetą Cole&Son.

5. Wzory we wnętrzach – personalizacja

Nadchodzący rok umocni rolę personalizacji wnętrz. Architekci rezygnują z klasycznych zasad projektowania, na rzecz aranżowania wnętrz zgodnie z indywidualnymi potrzebami i gustami. Przestrzeń, w której żyjemy ma przymościć nam radość i umilać czas spędzany w domu. Właśnie dlatego będziemy wybierać wzory zgodne z naszym własnym poczuciem estetyki, dzięki którym wykreujemy przestrzeń inną niż wszystkie. 

Projekt: MIKOŁAJSKAstudio; Zdjęcia: Jakub Dziedzic
Autor projektu: Aleksandra Bartoszuk | Zdjęcia: BOLD Design

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków