Natura jako punkt wyjścia dla nowej kolekcji lamp Bolia

Natura jako punkt wyjścia dla nowej kolekcji lamp Bolia

Odpowiednio dobrane oświetlenie pozwala pokazać dom z najlepszej strony, pomagając w definiowaniu pomieszczeń i tworzeniu nastrojów. Lampy dekoracyjne muszą dostosowywać się do pory dnia, a także naszych aktywności. Funkcję światła doskonale rozumie duńska marka Bolia, która w 22 rocznicę powstania, przedstawiła nowości ze swojego portfolio produktowego – w tym linię lamp wiszących, podłogowych i stołowych.

lampy Bolia
Lampka stołowa z serii Campa. | Źródło: Bolia

New Nordic – poznaj bliżej styl, który zdominuje aranżacje wnętrz

Inspiracje z natury

Bolia tworząc produkty do wnętrz, współpracuje z rodzimymi projektantami i designerami. Stąd silne zakorzenienie stylu brandu w nordyckim krajobrazie – jego palecie barwnej, w której zawarte są tony ziemi, morza oraz nieba. Jednocześnie Bolia pielęgnuje tradycje wybitnego skandynawskiego wzornictwa, w którym głównymi wartościami jest jakość oraz ponadczasowość. Jednak w najnowszej kolekcji lamp dekoracyjnych, poza charakterystycznym nordyckim rodowodem, pojawiły się echa dalekiego wschodu, a dokładnie tradycyjnych papierowych lampionów, występujących na terenie Chin i Japonii.

lampy Bolia
Lampka stołowa z serii Acorn (śr.65 cm). | Źródło: Bolia

Oprawy oświetleniowe w stylu japandi | Selekcja Internity Home

Spotkanie Północy ze Wschodem

Wśród najnowszych propozycji Bolia znajdziemy oprawy dekoracyjne Acron – seria składa się z modeli wiszących i stołowych. Wyróżnia je czarujący, organiczny design, inspirowany kształtem żołędzia. Model o średnicy 64 cm, przywodzi dodatkowo na myśl tradycyjne lampiony chochin.

lampy Bolia
Lampka stołowa z serii Acorn | Źródło: Bolia

Warta uwagi jest też efemeryczna lampa wisząca Lunaria, która zaprojektowana jest tak, by mogła wisieć samodzielnie lub w grupie. Model dostępny w trzech rozmiarach, wykonany jest z ekranów pokrytych tkaniną. Po zestawieniu większej ilości lamp, otrzymujemy instalacje przywodząca na myśl bardzo modną w ostatnich latach roślinę – lunarię, znaną również pod nazwą srebrniki judaszowe.

lampy Bolia
Oprawy wiszące z serii Lunaria | Źródło: Bolia
lampy Bolia
Lampy podłogowe z serii Campa | Źródło: Bolia

Zapytaj // naszego eksperta

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków