Nowoczesne bukiety - największy trend wnętrzarski 2021 [Dużo inspiracji!]

Nowoczesne bukiety – największy trend wnętrzarski 2021 [Dużo inspiracji!]

Przez ostatnie lata obserwujemy wielki szturm roślin na wnętrza. Zieleń wprowadzamy do naszych domów pod każdą możliwą postacią. Jednak dopiero od niedawna można zaobserwować wielki come back kompozycji kwiatowych. Bukiety cieszą nasz wzrok już nie tylko przy szczególnych okazjach, ale chcemy je mieć we wnętrzach na co dzień. Potencjał kwiatów wykorzystują również architekci, podczas sesji zdjęciowych swoich realizacji. Nie mogą się one obyć się bez pięknych bukietów, które wnoszą do świeżo oddanych wnętrz przytulny klimat. Nowoczesne bukiety charakteryzuje nonszalancja, naturalność i luz. Mają być tworzone własnoręcznie i bez wysiłku, a dużą rolę w całej kompozycji odgrywają wazony. To właśnie one podkreślają jej charakter i stanowią dekoracje same w sobie. Dziś zainspirujemy Was najpiękniejszymi bukietami, które ozdobią każde modne wnętrze. 

Nowoczesne bukiety
Naturalny bukiet na stole w jadalni. | Proj.: Katarzyna Kraszewska; fot.: Tom Kurek

Trendy wnętrzarskie na jesień 2020 – przytulność w ciepłych barwach

1. Nowoczesne bukiety z suszonych traw i kwiatów

Suszone rośliny pojawiły się na dużą skale w tym roku, jednak to właśnie 2021 przyniesie ich największą popularność. Obok trawy pampasowej, kompozycje będą tworzone z dmuszek jajowatych, lawendy i ostów. Jest to idealna alternatywa dla świeżych kwiatów, które nie cieszą nas zbyt długo. Suche bukiety są łatwe w utrzymaniu, przyjazne dla środowiska i występują w całej gamie modnych odcieni nude. Dla lubiących oryginalność i kolory we wnętrzach, proponujemy farbowaną wersję suszonych roślin. 

Oryginalny wieniec z farbowanych, suszonych roślin. | Proj.: IMA Interiors; Stylizacja Izabella Lubiniecka; Fot.: Hania Połczyńska Kroniki Studio

2. Zebrane podczas spaceru

Moda na łąkowe kwiaty i rośliny rozkwitła tej wiosny i zdecydowanie pozostanie z nami na przyszły rok. Ma to związek z trendem na bliskość z naturą i przenoszenia jej do naszych wnętrz. Urokliwe, luźne kompozycje kwiatów i traw przywodzą na myśl czasy beztroskiego dzieciństwa. Bukiet stworzony podczas spaceru, pięknie prezentuje się w wysokich, ceramicznych wazonach. Kiedy nadejdą zimniejsze pory roku, do tworzenia kompozycji można wykorzystać różnego rodzaju gałązki.  

Nowoczesne bukiety
Łąkowy bukiet. | Proj.: Dziurdzia Projekt

3. Zielony minimalizm

Minimalistyczne kompozycje kwiatowe nadal będą silnym trendem w 2021 roku. „Bukiety” z zielonych gałązek w pięknych szklanych wazonach idealnie dopełnią jasne wnętrza minimalistyczne i skandynawskie. Taka alternatywa wobec kwietnych bukietów sprawdzi się również w łazience. Gałązki eukaliptusa, ruskusa czy liście monstery stanowią piękną, żywą dekorację. 

Nowoczesne bukiety
Zielone gałązki do świetna propozycja dla minimalistów. | Proj.: MAP; zdj.: PION

Stwórz zielony azyl | Pomysły na rośliny we wnętrzach

4. Nowoczesne bukiety – kompozycje od niechcenia 

Mamy dobre wieści dla wszystkich florystycznych maksymalistów. Duże bukiety pełne żywych, kolorowych kwiatów, również będą modne. Tutaj będziemy stawiać na swobodę, luz i nonszalancję. Najbardziej pożądane będzie łączenie różnych gatunków i kolorów kwiatów z zielonymi gałązkami, a to wszystko ułożone w dekoracyjnych wazonach. Dużą popularnością będą cieszyć się lilie, które już samodzielnie stworzą malowniczy bukiet. 

Luźne bukiety z kolorowych kwiatów będą królować na salonach. | Proj.: KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską; Fot.: PION

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków