Drewniane deski podłogowe od zawsze cieszą się niezwykłą popularnością, nic więc dziwnego, że określa się je jako jeden z najszlachetniejszych materiałów do wykończenia podłóg we wnętrzu. Ponad to drewno wykorzystane do wykonania takich modeli jest niezwykle uniwersalną fakturą, która świetnie wygląda w towarzystwie aranżacji wnętrza w każdym stylu. Materiał ten kojarzy nam się z niezawodnością i przytulnością. Czy można liczyć na lepsze połączenie? Chyba nie! 

 

charme2

 

Trwałość drewnianych parkietów motywuje nas do decyzji o ich użyciu w pomieszczeniach, w których podłoga jest najsilniej eksploatowana. Takimi wnętrzami są salony, kuchnie i biura, bądź gabinety. W przypadku, gdy aranżujemy pomieszczenie, które służyć nam będzie jako pracownia inicjatyw twórczych warto, by całość charakteryzowały jasne barwy. Neutralna barwa szarości w postaci drewnianych paneli będzie strzałem w dziesiątkę!

 

charme5

Stylem wnętrzarskim, który szczególnie upodobał sobie fakturę drewna i w każdy sposób próbuje ją podkreślić jest konwencja skandynawska. Jeśli planujecie właśnie w zgodzie z jej charakterystyką zaprojektować na przykład salon, to niemal w ciemno wybierać możecie parkiet – każda barwa będzie pasowała, a delikatne stelaże lekkich mebli idealnie dopasują się do różnorodności i niepowtarzalności naturalnych słojów materiału.

 

charme3

Pamiętajcie o tym, że drewniane parkiety w odróżnieniu od tańszych zamienników charakteryzują się możliwości odnowienia ich świeżości. Służą ku temu lakierowania i cyklinowanie. Jeśli zatem martwi Was fakt potrzeby ewentualnej wymiany podłogi, to w przypadku parkietu możecie o tej myśli zupełnie zapomnieć. Wracając jednak do tematu jasnej barwy drewna: wspaniale prezentuje się ono we wnętrzach aranżowanych w stylu nowoczesnym. Dodaje mu przytulności i harmonizuje wybór materiałów i kolorów.

 

charme1

Nie ulega wątpliwości, że drewniane parkiety mają całą listę zalet, z którymi trudno konkurować. Drewno jest ciepłe w dotyku, przyjazne dla alergików, trwałe, odnawialne i wprost przepiękne. Parkiety wykonane z tego materiału to prawdziwa inwestycja na lata.

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków