Charme Parquet - wyjątkowe deski podłogowe do każdego wnętrza

Charme Parquet – wyjątkowe deski podłogowe do każdego wnętrza

Drewniane deski podłogowe od zawsze cieszą się niezwykłą popularnością, nic więc dziwnego, że określa się je jako jeden z najszlachetniejszych materiałów do wykończenia podłóg we wnętrzu. Ponadto drewno jest niezwykle uniwersalną fakturą, która świetnie wygląda w towarzystwie aranżacji wnętrza w każdym stylu. Materiał ten kojarzy nam się z niezawodnością i przytulnością. Czy można liczyć na lepsze połączenie?

 

Deski podłogowe Charme Parquet w aranżacji wnętrza
Deski podłogowe Charme Parquet w aranżacji wnętrza

 

Ponadczasowe rozwiązanie

Ponadczasowość drewnianych parkietów motywuje nas do decyzji o ich zastosowaniu w pomieszczeniach, w których najbardziej zależy nam na przytulnym klimacie. Do takich wnętrz możemy zaliczyć salon, pokój dziecięcy, sypialnię czy gabinet. W przypadku, gdy aranżujemy pomieszczenie, które służyć nam będzie jako pracownia inicjatyw twórczych warto, by całość charakteryzowały jasne barwy. Neutralna barwa szarości w postaci drewnianych desek będzie strzałem w dziesiątkę!

 

Deski podłogowe Charme Parquet w projekcie wnętrza
Deski podłogowe Charme Parquet w projekcie wnętrza

 

Drewno – do jakiego wnętrza?

Stylem wnętrzarskim, który szczególnie upodobał sobie fakturę drewna i w każdy sposób próbuje ją podkreślić jest konwencja skandynawska oraz modny japandi, który dodatkowo inspiruje się japońskim minimalizmem. Rzecz jasno, drewniana podłoga należy do kanonów piękna wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. Jednak jak udowadniają liczne projekty, równie dobrze wygląda w nowoczesnych przestrzeniach, a nawet tych minimalistycznych.

Tradycyjna jodełka najlepiej prezentuje się w wysokich mieszkaniach zlokalizowanych w zabytkowych kamienicach. Wtedy najlepszym wyborem jest obranie stylu paryskiego, charakteryzującego się wyjątkowo eklektycznym podejściem do aranżacji.

 

Deski podłogowe Charme Parquet we wnętrzu | Proj.: Madama; fotograf: Yassen Hristov
Deski podłogowe Charme Parquet we wnętrzu | Proj.: Madama; fotograf: Yassen Hristov

 

Drewniana podłoga… i co dalej?

Pamiętajcie o tym, że drewniane parkiety w odróżnieniu od tańszych zamienników są rozwiązaniem na lata. Jednak wymają odpowiedniej pielęgnacji oraz – raz na jakiś czas – odświeżenia. Służą ku temu lakierowania i cyklinowanie. Jeśli zatem martwi Cię fakt potrzeby ewentualnej wymiany podłogi, to w przypadku parkietu możesz o tej myśli zupełnie zapomnieć. Takie podejście do urządzania wnętrz doskonale wpisuje się w nurt ekologiczny.

Nie ulega wątpliwości, że drewniane parkiety mają całą listę zalet, z którymi trudno konkurować. Drewno jest ciepłe w dotyku, przyjazne dla alergików, trwałe, odnawialne i wprost przepiękne. Parkiety wykonane z tego materiału to prawdziwa inwestycja na lata.

W ofercie showroomów z Grupy Internity Home i Prodesigne, znajduje się największy wybór drewnianych podłóg.

 

Zobacz produkty marki Charme Parquet >> 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków