Istnieją rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody. Cenimy je za niezawodność, ponadczasowość i niewymuszoną elegancję. Naprzeciw powszechnemu kanonowi piękna we wnętrzach, jakim jest drewniana podłoga, wychodzi Charme Parquet i z dumą prezentuje dwie kolekcje desek podłogowych. Wielość wymiarów, wybarwień i sposobów wykończenia, a także możliwości skomponowania różnych wzorów sprawiają, że każdy odnajdzie swój typ skrojony na miarę indywidualnych potrzeb i stylu wnętrza.

 

proj. Soma Architekci: Joanna Rochowska-Mazur, Wojciech Mazur

proj. Soma Architekci: Joanna Rochowska-Mazur, Wojciech Mazur

SKANDYNAWSKA TECHNOLOGIA NA POLSKIM GRUNCIE

Drewniana podłoga jest utożsamiana z ponadczasową elegancją, luksusem i niezawodną jakością. Wzrastające potrzeby użytkowników, a także względy praktyczne zainspirowały do stworzenia produktu, który łączy w sobie piękno naturalnego drewna z wyjątkową odpornością na odkształcania. W ten sposób powstały warstwowe deski podłogowe. Technologia łączenia warstw drewna w sposób krzyżowy wywodzi się ze Skandynawii, a Charme Parquet z dumą przenosi ją na polski grunt.

 

Deski podłogowe Charme Parquet

Deski podłogowe Charme Parquet

 

NATURALNY KOMPROMIS WEDŁUG CHARME PARQUET

Trójwarstwowe deski podłogowe Charme Parquet, dzięki dębowej warstwie wierzchniej zachowują to, co w naturze najpiękniejsze. Technologia łączenia jej z przeciwstawnie sklejonymi dwoma warstwami drewna iglastego powoduje, że otrzymujemy w 100% drewnianą, trwałą i odporną na zmiany wilgotności podłogę. Rozwiązanie to jest na tyle przemyślane, że deski podłogowe Charme Parquet z powodzeniem mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe i jest całkowicie bezpieczne dla alergików.

W zależności od potrzeb, istnieje możliwość wybrania produktu o grubości 15 mm lub 20 mm. Wszystkie dostępne deski są jednolamelowe, co oznacza, że wierzchnia warstwa jest wykonana z jednego elementu, dzięki czemu wygląda jak podłoga wykonana z litego drewna. Fakt, że są pokryte olejem sprawia, że mamy do czynienia z produktem odpornym na zarysowania. Oprócz wartości funkcjonalnych, olejowanie podkreśla naturalne piękno drewna.

 

Drewniana podłoga to inwestycja na lata

Drewniana podłoga to inwestycja na lata

 

MAKSYMALNA INDYWIDUALIZACJA WNĘTRZA

Charme Parquet prezentuje deski podłogowe, z jednej strony bardzo uniwersalne, z drugiej zaś eleganckie i podnoszące prestiż wnętrza. W odpowiedzi na potrzeby inwestorów, którzy z sentymentem podchodzą do tradycyjnych parkietów, ale z nowym, designerskim podejściem do kolorystyki, powstała seria klepek, które można układać w klasyczną jodełkę, wzór węgierski lub francuski. Deski podłogowe i klepki są dostępne w szerokim wachlarzu wymiarów i barw.

 

Dzięki klepkom podłogowym ułożysz różne wzory

Dzięki klepkom podłogowym ułożysz różne wzory

 

Ponadto deski podłogowe Charme Parquet powstają z różnych rodzajów dębu. Selekcja drewna wpływa na ostateczny wygląd gotowego produktu, stąd mogą one przybierać rustykalny charakter wyrażony licznymi sękami i pęknięciami na podłodze lub zachwycać delikatnością materiału.

Jeszcze większą indywidualizację wnętrza, Charme Parquet zapewnia dodatkowymi możliwościami wykończenia. Zwolennicy naprawdę naturalnego efektu mogą zdecydować się  na deski z mikrofazą na krawędziach. Ten zabieg powoduje, że łączenia desek są widoczne i daje wrażenie, że podłoga składa się z wielu osobnych i jedynych w swoim rodzaju elementów.

Każdy zwolennik naturalnych rozwiązań docenia drewniane podłogi za ich niepowtarzalną strukturę. Na specjalne życzenie, Charme Parquet może wydobyć jeszcze bardziej naturalną strukturę drewna i uwydatnić słoje za pomocą techniki szczotkowania drewna. Mocne doznania estetyczne można uzyskać za sprawą precyzyjnej piły. W rezultacie podłoga zyskuje większą głębię i charakter, a nieregularna faktura potęguje ponadprzeciętny efekt.

 

Drewniane deski podłogowe Charme Parquet

Drewniane deski podłogowe Charme Parquet

 

Dobierz deski, które idealnie pasują do Ciebie i Twojego wnętrza

Dobierz deski, które idealnie pasują do Ciebie i Twojego wnętrza

 

NATURALNY WYBÓR

Wybór odpowiedniego podłoża do wnętrza nie jest prostą sprawą i na pewno nie może o tym decydować przypadek. Trwałe deski podłogowe CHARME PARQUET, charakteryzujące się naturalnym i jednocześnie uniwersalnym deseniem, sprawdzą się w każdym rodzaju wnętrz, których wspólnym mianownikiem jest elegancja oraz uwielbienie luksusowych i jednocześnie praktycznych rozwiązań.

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków