Grand Slam - nowa kolekcja marki TON
grand slam

Grand Slam – nowa kolekcja marki TON

Wielki Szlem, tam grają tylko najlepsi gracze. Zaprojektowana przez Alexa Guflera, nowa kolekcja Grand Slam czeskiej marki TON, to mistrzowskie zagranie na polu technologicznym. Nowe formy zaprojektowane przez Ton możemy postrzegać jako efekt synergii wieloletniego doświadczenia projektanta mebli i finezyjnej techniki gięcia drewna opanowanej do perfekcji przez TON.

 

Rzemiosło na najwyższym poziomie

 „ Obfite, wygięte formy kolekcji, zwykle spotykane w meblach metalowych, stanowią wyzwanie technologiczne przy zastosowaniu drewna. Wymaga to mistrzowskiego opanowania rzemiosła, aby produkt spełnił branżowe wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości mebli”– tak Gufler przedstawia kolekcję. W krzesłach Grand Slam projektant subtelnie połączył wygięte elementy z litego drewna z wizualnie lekkim siedziskiem, wykonanym z precyzyjnie profilowanej sklejki.

 

grand slam
Nowa kolekcja marki TON – Grand Slam

 

Walory funkcjonalne krzesła

Alex Gufler zwrócił uwagę na funkcjonalność krzesła. „Projektując krzesło, myślałem również o ustawianiu go w stosy, czyli sztaplowaniu. Krzesło Grand Slam można ustawiać jedno na drugim, dzięki czemu oszczędzamy miejsce przy ich przechowywaniu ” – przekonuje designer. Dostępne opcje tapicerowania zwiększają różnorodność kolekcji.

 

Krzesła mogą być wykonane z siedziskiem drewnianym, tapicerowanym lub mogą być tapicerowane w całości. Krzesła barowe również, a ponadto produkujemy je w dwóch wysokościach.

 

Co ciekawe, temat tenisa nie jest dla TON nowy, ponieważ w przeszłości fabryka produkowała już rakiety tenisowe. Nadając nowej kolekcji nazwę Grand Slam, firma oddaje hołd technologii obróbki drewna, która jest z nią nieprzerwanie od prawie 160 lat.

 

Nowe materiały tapicerskie

Również w tym sezonie TON wprowadza nowe tkaniny obiciowe. Dzięki wieloletniej współpracy z firmą ROHI, która produkuje najwyższej jakości tkaniny wełniane, TON oferuje teraz trzy odcienie premierowej tkaniny Milkyway. Naturalna wełna utkana na wzór migoczącej Drogi Mlecznej, powtarza swój wzór na rolce dopiero po trzech metrach. W rezultacie każde siedzisko jest wyjątkowe, co najlepiej uwidoczni się na większych grupach krzeseł.

 

Meble marki Ton są dostępne w showroomach z Grupy Internity Home. Sprawdź nasze adresy >> 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków