Mooqo – nowoczesne dywany, które na nowo definiują charakter podłogi
Mooqo

Mooqo – nowoczesne dywany, które na nowo definiują charakter podłogi

Rzeczy do domu, które jednocześnie są przydatne i pełnią funkcję dekoracji zawsze są pożądane. Idealnym przykładem są dywany. Wielorakie ich zastosowanie odkryto już około tysiąca lat temu w Azji Środkowej. Koczownicy potrzebowali czegoś wygodniejszego w użyciu w ochronie przed chłodem niż kożuch. Ponadto szybko zauważyli, że dodatkowo stanowią wspaniałą dekorację namiotów. Pomimo upływu tak długiego czasu, dywan dalej pełni te same funkcje: położony na podłodze przyjemnie ogrzewa nam stopy oraz sprawia, że wnętrze od razu nabiera przytulniejszego charakteru i staje się atrakcyjniejsze w odbiorze. Choć jeszcze żaden producent nie ma w ofercie latających dywanów, jest ich ogromny wybór na rynku. My dzisiaj przedstawimy Wam dywany Mooqo, które dzięki swoim ciekawym wzorom, perfekcyjnemu wykończeniu i przemyślanej strukturze stają się nie tylko charakternym akcentem w naszych czterech kątach, ale też na nowo definiują wygląd naszej podłogi. 

 

Dywan Hays Grey LS | Mooqo
Dywan Hays Grey LS | Mooqo

Nowoczesne wzornictwo

Choć dywany kojarzą się przede wszystkim z tradycyjnymi wnętrzami (przynajmniej mi), to odpowiednie dobranie sprawia, że równie dobrze odnajdą się w bardziej nowoczesnych mieszkaniach. Wystarczy postawić na ciekawy wzór. W przypadku stylu modern, który jest najczęściej wybieranym kierunkiem wedle którego urządzamy nasze cztery kąty, najlepiej zdecydować się na dywan w geometryczne wzory lub te wyraziste prostą linią. Co powiecie na stylowe paski lub modny chevron? 

INSPIRACJA LATA – CHEVRON NA ŚCIANACH I PODŁOGACH

 

Dywan ONIX ON06 LS | Mooqo
Dywan ONIX ON06 LS | Mooqo

 

Dywan Camden Black White | Mooqo
Dywan Camden Black White | Mooqo

 

Inną ciekawą propozycją jest wybór dywanu, na którym nie widać wyraźnych rozgraniczeń, a kolory płynnie przechodzą z jednego w drugi. Moim zdaniem takie rozwiązanie ma dużo wspólnego ze sztuką impresjonizmu, a wnętrzu nadaje niesztampowego i jednocześnie wyrazistego charakteru. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych po skandynawsku. 

Dywany Mooqo to aż 18 kolekcji wzorów i kolorów. Każda z nich posiada charakterystyczne cechy, odcienie i motywy. To pozwala na dobranie idealnego modelu do każdego nowoczesnego wnętrza, od którego oczekujemy większego wyrafinowania i stylu.

 

Dywany Mooqo są dostępne w showroomach Internity Home i Prodesigne
Dywany Mooqo są dostępne w showroomach Internity Home i Prodesigne
Dywan Holborn Indigo LS | Mooqo
Dywan Holborn Indigo LS | Mooqo

 

Dywan Holborn Pastel LS | Mooqo
Dywan Holborn Pastel LS | Mooqo

 

Bezpieczeństwo i wygoda

Dywany Mooqo, żeby tego wszystkiego było mało, są efektem pracy ręcznej, co oznacza, że każdy z nich jest prawdziwym unikatem. To w naturalny sposób podnosi prestiż i estetykę wnętrza. 

Ponadto postarano się również o to, aby każdy mógł sobie pozwolić na dywan, nawet alergik… i tak oto możemy wybrać dywan z bawełny, wełny lub wiskozy. Naturalne materiały idealnie wpisują się w filozofię wnętrz urządzanych w stylu skandynawskim czy eko, natomiast wysokiej jakości syntetyk śmiało może zagościć w domu alergika, a nawet pokoju dziecka.

W pokoju dziecięcym warto wybrać dywan z krótkim włosiem i wykonany  z wysokiej jakości materiałów syntetycznych. 

Oprócz szerokiej gamy wzorów i materiałów, dywany Mooqo charakteryzują się wysoką jakością. To w parze z wyjątkową techniką wykonania sprawia, że nie tylko są bezpieczne dla alergików, ale też dla naszych podłóg. Ponadto utrzymanie ich w dobrym stanie i czystości, nie powinno przysparzać żadnych problemów. 

 

Dywan Matrix MAX23 LS | Mooqo
Dywan Matrix MAX23 LS | Mooqo

Wskazówki aranżacyjne z dywanami Mooqo

Już na samym początku wspomniałam jak ważne jest odpowiednie dobranie dywanu, nie tylko do wymagań domowników, ale również do wnętrza. Umiejętna aranżacja może sprawić, że stanie się on prawdziwą perełką w naszym domu. 

Aby właśnie tak było należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego design i rozmiar. W przypadku, gdy mamy większe pomieszczenie, możemy sobie pozwolić na na równie duży dywan. Należy jedynie pamiętać o tym, aby przestrzeń między dywanem, a drzwiami wynosiła minimum 90 cm.

Funkcja dywanu nie kończy się tylko na aspektach czysto dekoracyjnych. Dywan świetnie sprawdzi się w otwartej przestrzeni, jako sposób na wydzielenie poszczególnych stref, na przykład relaksu czy jadalni.

Decydując się na dywan musimy również zwracać uwagę na to z czego został wykonany i oczywiście jego jakość. Jak to sprawdzić? Ważna jest gęstość runa, a określa ją liczba punktów na metr kwadratowy. Kupując dywan do salonu czy jadalni musimy pamiętać, że 150 tys. punktów na metr to absolutne minimum, 500 tys. oznacza dobrą jakość, więcej to już luksus. Wyjątkiem od reguły są „kudłate” dywany – tu wystarczy nieco powyżej 50 tys. punktów. W przypadku dywanu ważna jest też inna wartość – waga na 1 m2 . Zasada podobna: im więcej, tym lepiej, a minimum to zwykle ok. 2,4 kg/m2.

 

Dywan Blade Putty LS | Mooqo
Dywan Blade Putty LS | Mooqo

 

Zobacz dywany Mooqo dostępne w salonach Internity Home

 

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków