Nowy wieszak Logs to hołd dla minimalizmu i ochrony środowiska

Nowy wieszak Logs to hołd dla minimalizmu i ochrony środowiska

Czeska marka TON prezentuje nowe spojrzenie na ideę zrównoważonej produkcji: niemieckie studio projektowe Büro Famos wykorzystało pozostałe w toku produkcji krzeseł elementy drewniane i przekształciło je w minimalistyczny wieszak w kształcie gwiazdy.

 

 

Piękno uwikłane w prostotę

Hanna Litwin i Romin Heide z berlińskiego studia Büro Famos byli zaintrygowani możliwością stworzenia prostego produktu z niewielkiej liczby elementów drewnianych. „Niekoniecznie kierowaliśmy się ideą zrównoważonego rozwoju, ale podczas opracowywania naszego produktu zauważyliśmy, że podczas produkcji mebli TON powstaje wiele elementów wysokiej jakości drewna bukowego i dębowego, które nie nadają się do wyrobu krzeseł, a są idealne do naszego wieszaka ” – tak Hanna opisuje początki pracy nad Logs.

„Błyskotliwy pomysł wykorzystania małych elementów z drewna zyskał nowy wymiar, dzięki oryginalnemu pakowaniu produktu. Wieszaki Logs są pakowane w tekturę, która była kiedyś użyta do pakowania krzeseł. Klienci mogą zażądać zabrania kartonu po rozpakowaniu zamówionych mebli, a zwrócony karton jest ponownie używany. Ponadto wieszaki są pakowane w warsztacie zatrudniającym osoby niepełnosprawne, znajdującym się bezpośrednio na terenie kompleksu firmy TON” – tak Romin rozwija temat wpływu społecznego ich produktu.

Minimalistyczny design pozwala na szeroki zakres zastosowań i zabawne kombinacje. „Wieszaki można wieszać pojedynczo, układać je w rzędach lub formować w grupy, a każdy wieszak pomalować w innym kolorze PANTONE”, dodaje Hanna.

 

Rzeczy można wyrzucić … lub z radością ponownie wykorzystać. Wieszaki Logs zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas targów imm Kolonia, w dniu 17 stycznia 2020-go roku.

 

Ekologiczny wieszak LOGS od TON
Ekologiczny wieszak LOGS od TON

Meble marki TON możesz zamówić w showroomach z Grupy Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków