Śródziemnomorska podróż – OneOcean Club w Barcelonie
DE: OneOcean Club Barcelona

Śródziemnomorska podróż – OneOcean Club w Barcelonie

Podczas pobytu w Barcelonie nie można zapomnieć o słynnym Port Vell, a zwiedzając ten historyczny port, koniecznie trzeba odwiedzić OneOcean Club. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Katalonii jest barem i restauracją w jednym. Projektanci z El Equipo Creativo i marką Villeroy & Boch stworzyli miejsce, gdzie przeżyjesz prawdziwą śródziemnomorską przygodę i pobudzisz wszystkie swoje zmysły!

 

OneOcean Club Barcelona
OneOcean Club Barcelona

W centrum Barcelony, dziesięć minut od słynnej Las Ramblas, a zaledwie pięć minut od Dzielnicy Gotyckiej i plaży, powstał gastronomiczny koncept z designem na najwyższym poziomie. OneOcean Club to bar oraz restauracja położona w samym środku barcelońskiego portu Port Vell. To w niej można w pełni zasmakować śródziemnomorskiego klimatu – w koktajlach, daniach i nowoczesnym wnętrzu. OneOcean Club został zaprojektowany przez studio El Equipo Creativo z Barcelony, specjalizujące się w obiektach gastronomicznych i handlowych. A łazienki powstały we współpracy z firmą Villeroy & Boch.

 

OneOcean Club Barcelona
OneOcean Club Barcelona

Pawilon na wodzie

Celem projektantów było stworzenie w OneOcean Club nowoczesnego miejsca z wyjątkowym śródziemnomorskim klimatem. Twórcy restauracji aranżując pomieszczenia, inspirowali się legendarnymi jachtami klasy J – błyszczącymi ciemnymi kadłubami, drewnianymi podłogami barwionymi słońcem i złotymi elementami dekoracyjnymi. Efektem jest przestrzeń, w której zaciera się granica między wnętrzem restauracji a jej otoczeniem. Lustrzane sufity tworzą taflę wody, w której odbija się wnętrze restauracji, a także sam port. Zewnętrzny świat przenika do środka. Dzięki temu zabiegowi goście mają wrażenie jakby przebywali na pokładzie jachtu – to idealne miejsce na odprężający koktajl czy dania tradycyjnej kuchni katalońskiej zreinterpretowane przez szefa kuchni Francisco Díaza. Zarówno wewnątrz restauracji, jak i na tarasie wprowadzono wertykalne elementy, które wizualnie łączą ze sobą te dwie części. Złota instalacja przypomina las masztów, które oplecione są przez śródziemnomorską roślinność. Łazienki także zapraszają w podróż po Morzu Śródziemnym – tym razem jest to podróż w czasie.

Na ścianach opowiedziana została śródziemnomorska historia: antyczne mapy nawigacyjne, konstelacje gwiazd i postacie mitologiczne, m.in. biały Pegaz na czarnym tle. W tej ciemnej, tajemniczej atmosferze również pojawiają się złote elementy. Kontrapunktem dla tego wnętrza jest pięć białych umywalek stojących na blacie z kolekcji Memento od Villeroy & Boch. Minimalistyczna ceramika o prostej, geometrycznej formie idealnie wpisuje się w nowoczesną przestrzeń łazienki i stanowi stylistyczne uzupełnienie mebli w OneOcean Club. Niezwykły projekt prestiżowej restauracji i baru OneOcean Club został już dwukrotnie wyróżniony: otrzymał nagrodę „Best Bar in Europe” i „Best Overall Bar” w międzynarodowym konkursie „Restaurant and Bar Design Award 2016”. OneOcean Club to już kolejna realizacja designerskiej restauracji, w której udział brała marka Villeroy & Boch. Efektem wcześniejszych kooperacji były m.in.: indyjska restauracja eatDOORI we Frankfurcie nad Menem, gdzie dzięki kuchni i wnętrzom można odbyć podróż do serca Indii podczas jednego posiłku, czy berliński bar Coda słynący z foodpairingu.

 

OneOcean Club Barcelona
OneOcean Club Barcelona