Nowy punkt widzenia w kolekcji P.O.V od marki TON | IH - Internity Home

Nowy punkt widzenia w kolekcji P.O.V od marki TON

Niepozorny wygląd, minimalistyczny look oparty o organiczne formy, subtelne echa stylu japandi … Nowa kolekcja marki TON może wydawać się niepozorna, jednak kryje się w niej ogromny potencjał. Stoły i taborety z serii P.O.V z łatwością są w stanie skupić na sobie uwagę, stając się gwiazdą aranżacji. Wszystko zależy od wybranego punktu widzenia  – stąd nazwa – Point Of View. O charakterze kolekcji decyduje przede wszystkim zastosowany materiał i kształt podstawy, powstałej przez złożenie trzech identycznych arkuszy sklejki, które stanowią spójny element całej rodziny stołów. Modele występują w dwóch wysokościach, z trzema typami podstaw i sześcioma kształtami blatów. Łącznie ten modułowy system zawiera dziesiątki wariantów, dzięki czemu nadaje się do każdego rodzaju wnętrz – biur, jadalni, kawiarni i restauracji. Uzupełnieniem jest taboret o tej samej nazwie, będący funkcjonalnym i zabawnym elementem pokoju. Kolekcja oferowana jest w trzech gatunkach drewna: buku, dębie i orzechu amerykańskim, które mogą być wykończone w różnych kolorach.

P.O.V TON
Ton – kolekcja P.O.V

Kuchnie łączone z jadalnią – najciekawsze pomysły architektów

Modułowość, funkcjonalność, wszechstronność 

Autorami serii P.O.V jest niemiecki duet projektantów: Florian Kallus i Sebastian Schneider. Wspólnie pracują od 2011 roku, zajmując się projektowaniem mebli i oświetlenia. Kluczem do ich tworzenia jest dyskusja oraz łączenie tradycyjnego rzemiosła z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi. Jednocześnie zawsze starają się znaleźć symbiozę pomiędzy funkcjonalnością, prostotą i pięknem. „Nazwa Point of View sugeruje, że stoły wyglądają inaczej oglądane pod różnym kątem, a jednocześnie podkreśla aspekt współpracy w naszej pracowni. Jako duet musimy nieustannie dostrzegać opinię drugiej osoby i wspólnie poszukiwać najlepszych możliwych rozwiązań. Na tej samej zasadzie zbudowaliśmy współpracę z TON ”- powiedział projektant Florian Kallus. Designerzy pragneli stworzyć produkty, które sprawdzą się w różnych przestrzeniach – restauracjach, biurach i domach. Jednocześnie ich celem było stworzenie stołów pasujących do już istniejących produktów marki, które jednak wprowadziłyby coś nowego do portfolio marki TON. Tak powstała modułowa seria stołów o stożkowej podstawie, kontrastująca z subtelnymi liniami giętych mebli, z których słynie TON. 

Meble personalizowane – zaprojektuj je w Internity Home

Własny punkt widzenia

Modułowość serii P.O.V pozwala na spersonalizowanie zarówno bryły mebla jak i jego koloru. Elementy składowe mebla to trzy rodzaje podstaw w dwóch wysokościach oraz sześć kształtów blatów. Do wyboru są trzy rodzaje drewna: buk i dąb może być olejowany lub lakierowany, zaś orzech amerykański tylko olejowany. Wszystkie wersje z blatem z multipleksu można pomalować również kolorami pigmentowymi. Ton oferuje również wersję bicolor, która podkreśla unikalny charakter produktu. Blaty oferowane są w sześciu kształtach : koło, owal, kwadrat, kwadrat sferyczny, prostokąt i prostokąt sferyczny. Postawy występują w trzech wariantach: pojedyncza, podwójna i podłużna. Do każdego typu podstawy, można dobrać różne rozmiary blatów i 3 opcje profilu krawędzi blatu. Daje to niemal 70 wariantów stołów. Kolekcje uzupełnia taboret w wersji tapicerowanej bądź gładkiej, który można sztaplować. Modularny charakter kolekcji P.O.V. gwarantuje jej dopasowanie do wnętrz o różnym przeznaczeniu, zarówno prywatnym jak i komercyjnym tj.: biura lub kawiarnie i restauracje. 

 

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków