Oscar designu dla Duravitu - Seria Viu&Xviu z Red Dot 2020

Oscar designu dla Duravitu – Seria Viu&Xviu z Red Dot 2020

Niemiecka marka Duravit, tworzy produkty do kompleksowego wyposażenia łazienki. Historia firmy sięga XIX wieku i od tego czasu jej twórcy kontynuują tradycję innowacji. Przy współpracy z architektami i designerami, Duravit wyznacza trendy łazienkowe. Ukoronowaniem działań Duravitu jest przyznanie serii Viu&Xviu nagrody Red Dot 2020, nazywanej Oscarem designu. 

Red Dot 2020

Red Dot 2020: Best of the Best

Red Dot Design Award, nazywana również Oscarem designu, jest nagrodą przyznawaną od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. W tym roku jury złożone z uznanych ekspertów przyznało czerwoną kropkę serii Viu & XViu od firmy Duravit. Eksperci podkreślili, że ceramika Viu oraz meble XViu tworzą niezwykłe wrażenie dzięki połączeniu różnych materiałów. Idealnym rozwiązaniem projektowym jest połączenie  metalowej ramy z ceramiką.

Red Dot 2020

Łazienka przyszłości z nowymi kolekcjami marki Duravit

Jury, które przyznało Red Dot serii Vu&XViu, zwóciło uwagę na idealne połączenie metalu z ceramiką.


Vu&XViu eleganckie akcenty

Ceramika Viu, meble XViu oraz pasujące do nich wanny zostały stworzone razem, aby prezentować się jako kompletny system łazienkowy zabezpieczający strefę mycia, kąpieli oraz toaletową. Postindustrialna elegancja serii, to interakcja formy i geometrii miękkich detali z organiczną formą – na wcześniej nie spotykanym poziomie. Ostre kontrasty powstają poprzez połączenie szlachetnej ceramiki z metalem i szkłem. Strefa mycia oparta jest na opatentowanej przez Duravit technologii c-bonded. Zewnętrzna forma na kształt prostokąta łączy delikatną linią wnętrze umywalki z dużą półką. Wyrazisty kontur dedykowanej konsoli metalowej z profilem w kształcie litery V w eleganckim kolorze szampański mat lub awangardowym czarnym macie tworzy dynamiczne zestawienie. Możliwe opcje, to także umywalka meblowa, umywalka podblatowa, lub umywalka nablatowa oraz pasująca szafka podumywalkowa,

 

>>POZNAJ PRODUKTY MARKI DURAVIT<<

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków