Podwójny tytuł must have 2023 dla Nobonobo | IH - Internity Home
Źródło: materiały prasowe ŁDF

Podwójny tytuł must have 2023 dla Nobonobo

Konkurs must have organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Znak jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a celem samego ŁDF jest upowszechnianie dobrego polskiego wzornictwa, promowanie biznesu oraz rodzimych projektantów. Wśród tegorocznych wyróżnionych renomowanym znakiem jakości must have znalazły się aż dwa produkty marki Nobonobo – fotel FULU projektu Davida Girelli oraz stół ROOTS autorstwa Nelsona de Araújo.

Przytulne wnętrze z charakterem według polskiej marki Nobonobo

Źródło: Materiały prasowe

FULU od Davida Girelli

Inspiracją stojącą za projektem były kamienie wyrzucane na brzeg przez morze czy ocean. Ich nieregularne, opływowe kształty niosą komfort i spokój dla oka. FULU to oda do natury i wieloletniego procesu wygładzania skał przez wodę.

Nobonobo na targach Warsaw Home & Contract | Premiera fotela FULU

David Girelli pochodzi ze Szwajcarii, ale na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii. W 2019 roku założył multidyscyplinarne biuro projektowe Girelli Studio, które koncentruje się na wzornictwie przemysłowym, projektowaniu produktów i doradztwie projektowym. Girelli szybko zyskał miano wschodzącej gwiazdy, która błyskawicznie zyskuje sławę w całej Europie. Jego projekty nawiązują do skandynawskiego designu, ale wyróżniają się dzięki eleganckim, współczesnym elementom. Minimalistyczny styl Girelli charakteryzuje m.in. wykorzystanie jasnych, teksturowanych tkanin i skór, a także zazębiające się, geometryczne kształty produktów.

ROOTS od Nelsona de Araújo

Stół ROOTS został stworzony z myślą o osobach, które cenią prosty styl we wnętrzu, ale jednocześnie nie boją się eksperymentów. Forma mebla to ukłon w stronę organic design, stylu inspirowanego kształtami natury – fal oceanu, chmur, płynącej rzeki, korzeni drzew, które swobodnie rosną pod ziemią. Stół składa się z dwóch połączonych ze sobą części – blatu wykonanego z litego drewna dębowego, pokrytego olejem oraz giętej podstawy z metalu lakierowanego proszkowo. Design stołu w subtelny i nienachalny sposób wprowadza elementy natury do wnętrz, co sprawia, że mebel idealnie sprawdzi się zarówno w przestrzeniach hotelowych, jak i w domowym zaciszu.

Nelson de Araújo, ukończył wydział projektowania produktu na Uniwesytecie Escola Superior de Tecnologia e Gestão w mieście Viana Do Castelo. Swoją pasję do designu odkrył podczas pobytu we Włoszech, gdzie uczestniczył w programie Erasmus na Università Degli di Palermo. To doświadczenie ukształtowało jego wizję projektowania mebli. Projektant dąży do perfekcji w każdym detalu, a inspiruje go piękno natury, fotografia i podróże. Swoją mantrę projektową definiuje dwoma słowami – minimalizm i równowaga. Wizja Nelsona doskonale łączy się z misją marki Nobonobo, którą jest tworzenie ponadczasowych, unikalnych i funkcjonalnych produktów do aranżacji wnętrz o doskonałej jakości.


Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków