proj. Agnieszka Pudlik

Południowa namiętność i pasja, czyli łazienka w hiszpańskim stylu

Łazienki urządzone w duchu minimalistycznym, abo skandynawskim powoli zaczynają działać na Ciebie jak płachta na byka? Doskonałą przeciwwagą dla tych popularnych kierunków jest łazienka w hiszpańskim stylu. Aranżację w tym klimacie charakteryzuje przede wszystkim odważne łączenie mocnych kolorów oraz stosowanie charakterystycznych płytek. W dzisiejszym wpisie znajdziecie informacje o tym jak urządzić łazienkę w tym południowym klimacie a także dowiecie się jak wprowadzić jedynie elementy tego stylu do nowoczesnej aranżacji salonu kąpielowego. Uwaga! Łazienka w tym stylu jest równie temperamentna, co Hiszpanie, a to oznacza tylko jedno – nuda w projektach łazienek dzisiaj zaprezentowanych na pewno nie zagości!

 

łazienka w hiszpańskim stylu
Łazienka w hiszpańskim stylu – w projekcie są wykorzystane hiszpańskie płytki marki Aparici z kolekcji Carpet, które możesz kupić w naszych showroomach

 

Kolorowo i radośnie – tak trzeba żyć!

W ogóle nie dziwi mnie fakt, że dość oszczędny w formie styl skandynawski, albo całkowicie niewymagający minimalizm, na tak długo rozgościł się w polskich, i nie tylko polskich, domach. Większość z nas woli poruszać się po bezpiecznym gruncie. Najlepiej zaszyć się w tłumie i być jednym z wielu.

Łazienka zaaranżowana na szaro, biało, albo beżowo (każdy ten kolor możemy dowolnie konfigurować z drewnem lub materiałami drewnopodobnymi) na pewno będzie bardzo bezpiecznym wyjściem. I też na pewno nie raz bardzo ładnym. Ale czy na pewno każdy z Was chciałby mieć łazienkę taką jaką ma większość? Ja na przykład nie, a ta w hiszpańskim stylu wydaje się być dla mnie doskonałym wyborem.

 

Współczesna interpretacja łazienki w hiszpańskim stylu | proj. NUBO
Współczesna interpretacja łazienki w hiszpańskim stylu | proj. NUBO

 

Łazienka w stylu hiszpańskim – hit czy kit?

Ten rok zdecydowanie należy do mocnych kolorów, a wszelakiej maści style, które czerpią z nich pełnymi garściami, wracają do łask, na przykład mój ulubiony eklektyzm, albo właśnie styl hiszpański.

W erze białych, wręcz sterylnych łazienek, mało komu do głowy przychodził pomysł, żeby urządzić pełną kolorów, wzorów i dekoracji strefę kąpielową. Teraz, wraz z nowymi trendami, powoli to się zmienia… (możecie to uznać za wyraz mojego westchnięcia z ulgą ;)).

 

Choć hiszpańskie płytki uważa się za najpiękniejsze na świecie, to na łazienkę urządzoną w tym klimacie jeszcze do niedawna nie patrzyło się tak łaskawym okiem.

 

Płytki wykorzystane w projekcie to marka Aparici - produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Aparici, której produkty możesz kupić i zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Wow Design - produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Wow Design, której produkty możesz kupić i zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne

 

Łazienka w hiszpańskim stylu – jak urządzić?

Jak wspomniałam wcześniej, cechą charakterystyczną łazienek w tym kierunku, jest odważne łączenie mocnych kolorów. Mile widziane są ciepłe pomarańcze, żółcienie, czerwienie, zieleń i oczywiście granat. Te kolory i ogólnie cała estetyka pomieszczeń zaaranżowanych w południowym klimacie jest odzwierciedleniem gorącego temperamentu Hiszpanów. Ma być wyraziście, wesoło i energetycznie!

Oprócz dużej ilość kolorów, wisienką na torcie będą mocne wzory – najlepiej geometryczne, albo roślinne. W przypadku tego stylu nie ma mowy o zasadzie: ,,albo mocny kolor, albo mocny wzór”, bo po co się ograniczać?

 

Płytki wykorzystane w projekcie to marka Aparici (kolekcja Bondi) - produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Aparici (kolekcja Bondi) – produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne

 

Hiszpańskie płytki – must have łazienki urządzonej w południowym klimacie

Najbardziej charakterystycznym elementem łazienek urządzonych w hiszpańskim stylu są wzorzyste płytki. Dzięki patchworkom utworzonym z ceramiki, pomieszczenia zaaranżowane w tym klimacie przypominają wielobarwne witraże. To właśnie kolorowe płytki o bogatej ornamentyce tworzą klimat łazienki urządzonej w tym stylu.

 

Jeśli nie przekonują Cię patchworkowe płytki, możesz postawić na mozaikę, która również świetnie odnajduje się w salonach kąpielowych urządzonych w stylu hiszpańskim.

 

Płytki wykorzystane w projekcie to marka Equipe - produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Equipe, której produkty możesz kupić i zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne

Łazienka w hiszpańskim stylu | proj. Studio Zapraszam
Łazienka w hiszpańskim stylu | proj. Studio Zapraszam
proj. NUBO
proj. NUBO

 

Dopełnienie łazienki w południowym klimacie

Aranżując łazienkę w tym stylu nie należy zapominać o zamiłowaniu Hiszpanów dla klasycznej estetyki. To dlatego warto w tym przypadku zdecydować się na ciężkie drewniane meble, na przykład w postaci szafki podumywalkowej.

 

łazienka w hiszpańskim stylu
Projekt: Agnieszka Pudlik

 

Ponadto nie wyobrażam sobie łazienki w tym stylu bez wanny wolnostojącej (najlepiej żeliwnej lub stalowej). Dopełnieniem będzie mosiężna armatura (najlepiej w stylu retro, czyli wszelkiego rodzaju kurki są bardzo mile widziane!).

 

proj. Odwzorowanie
proj. Odwzorowanie
Płytki z linii Carpet od marki Aparici możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki z linii Carpet od marki Aparici możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki marki Equipe możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki marki Equipe możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Projekt: Agnieszka Pudlik
Projekt: Agnieszka Pudlik

 

Swoistą ,,kropką nad i” będą charakterne dekoracje, z którymi również nie warto się ograniczać. Możemy postawić na gliniane naczynia, świeczki, lampiony oraz oczywiście żywe rośliny.

 

proj. Odzworowanie
proj. Odwzorowanie
proj. Odwzorowanie
proj. Odwzorowanie

 

Nowoczesna łazienka z południowym akcentem

Jeśli nie do końca przekonuje Cię łazienka urządzona w tym klimacie, możesz postawić na drobne akcenty w tym stylu, którymi wzbogacisz aranżację salonu kąpielowego. Zauważyłam, że architekci i projektanci wnętrz coraz częściej decydują się na płytki w marokańskim stylu, które są tak charakterystyczne dla łazienek zachowanych w hiszpańskiej estetyce.

 

Hiszpańskie płytki możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne. Mamy dostępne między innymi takie brandy, jak: Equipe, Aparici, Wow Design.

 

proj. Odzworowanie
proj. Odzworowanie
proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy
Łazienka w eklektycznym stylu
Łazienka w eklektycznym stylu
proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy
proj. LOFT Studio arch. Irena Lang
proj. LOFT Studio arch. Irena Lang
Projekt: Agnieszka Pudlik
Projekt: Agnieszka Pudlik

 

Ponadto samo połączenie kolorystyczne (biały z chabrowym) jest bardzo typowe dla aranżacji, o których dziś mowa, więc naprawdę czasami niewiele trzeba, żeby wprowadzić do naszej łazienki choć odrobinę tego gorącego klimatu.

 

łazienka w hiszpańskim stylu
proj. TK Architekci

 

Przykładem projektu, który doskonałe łączy polską i hiszpańską estetykę, jest realizacja arch. Anny Koszeli ,,Między Madrytem i Warszawą”.

 

proj. Anna Koszela
proj. Anna Koszela

 

Zobacz cały projekt ,,Między Madrytem i Warszawą >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków